1,126

Odp: Co kupić? Poradnik kupującego

A masz doświadczenia z zakupami z ebay.de? Tam można znaleźć taniej np. używki ale pytanie czy później się to nie zemści...

1,127

Po prostu kupuj. Jak uwalisz i tak będziesz sam reanimował.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,128

Dobra, wierzę na słowo. Wybiorę coś na ebay.dei wrócę pewnie przy konfiguracji ustrojstwa.

1,129

Witam, jestem tu nowy. Trochę poczytałem o open wrt a w szczególność o gargoyle - najlepsza propozycja dla początkujących. Chce zmienić router w domu (bez adsl, mieszkanie w bloku). Chciałbym,żeby było co najmniej 1 usb, i możliwość instalacji gargoyle. Nie ukrywam, że interesuje mnie coś tańszego (powiedzmy okolice 200 zł). Z tych polecanych niestety sa same nowe wersje na które nie ma gargoyle. Najbardziej pasuje mi TL-WR1043ND ale widzę tylko wersje 4. Może mi ktoś pomóc w wyborze z modeli dostępnych na rynku?

1,130

To z drugiej strony: zobacz co jest wspierane: http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer/ar71xx/ i znajdź coś z tej listy. Pewnie 1043v2, używane archery itd.

1,131

dzięki za podpowiedź, widziałem ten Twój najnowszy spis, ale dość ciężko nawet coś używanego znaleść. To np jest naprawdę wersja v2? a nie v4 ? http://allegro.pl/tp-link-router-bezprz … ml#thumb/3 jak je wizualnie rozróżnić?

1,132

Najlepiej spytaj sprzedawcy nich zobaczy na etykiecie na pudełku. Bo często sami nie wiedzą co sprzedają.

1,133

a archer C1200 to nie jest to samo co c5? Bo zazwyczaj tak piszą

1,134

slik napisał/a:

a archer C1200 to nie jest to samo co c5? Bo zazwyczaj tak piszą

Tak, jeżeli mowa o tym: http://www.tp-link.com.pl/products/deta … er-C5.html (tyle że jest kilka wersji więc też uwaga na to).

1,135

Panowie, trochę się zmieniło. RouterOS jednak jest trochę ograniczony, więc w taki razie, jaki zwykły router?
Kolega ma ac68u, poleca asusy, drugi odradza tp-link.
Jakiś router dual-band/tri-band który w opensource wykorzysta w pełni sprzęt(coś jak beamforming -na tym mi nie zależy, bo wątpię nawet w działanie tego)?

Proszę o dyskusję.

1,136

Opensource nie wykorzysta w pełni smile Sterowniki są jakie są, lepsze, gorsze, mniej i bardziej zaawansowane. Jakieś oczekiwania co do sprzętu?

OT: to indywidualne zdane, co jak co ale routeros akurat ograniczony nie jest...

1,137

No może trochę ogólnie powiedziałem wink
podobno OVPN nie wspiera udp i lzo?

1,138

Mishot napisał/a:

No może trochę ogólnie powiedziałem wink
podobno OVPN nie wspiera udp i lzo?

Tak, nie routeros nie wspiera tego.

1,139

Witam
chciałem poinformować i ostrzec wszystkich którzy maja zamiar kupić Netgear R7500 na znanym wszystkim  portalu aukcyjnym  ponieważ są to routery wyeksploatowane bez oryginalnych zasilaczy i zamienniki anten!!!
info dostałem od kolegi który zakupił 3szt powiedział że 1 szt zasilacz wypalony  a routery porysowane obite zniszczone ,anteny opadają

1,140

Ktoś z forum używa ZyXEL NBG6817? Sprzętowo prawie to samo co Netgear R7800. Jak to się sprawuje? Uciągnie łącze 600 mbps?

Home: ZyXEL NBG6716 (LEDE by obsy)
Truck: NEXX WT3020F 16 MB flash + E3372 HiLink (LEDE by obsy)
NAS: HP ProLiant MicroServer Gen8 G1610T, 8 GB, 120 GB SSD + 2 TB + 4 TB (Debian 8.4 Jessie)
Posiadam kości ram i flash do routerów.

1,141 (edytowany przez Sigma 2017-12-17 14:20:27)

Skoro TP-LINK TL-WR1043NDv1 z SFE ciągnie 500mbps to NBG6817 raczej powinno 600+...

LEDE Reboot 17.01-SNAPSHOT r3825-28483d4: YunCore SR3200/WNDR4300/TL-WDR4300 v1/WT3020H
Modem 3g: e3372h / NAS: DNS-320LW

1,142 (edytowany przez desperat 2017-12-25 03:08:15)

Ostrzegam popularne sklepy np morele.net nie wysyłają już tplinka wr1043nd v3 ani świetnej v4. Aktualnie pojawił się model v5. MODEL v5 nie ma portu usb, anteny zaś są w nim na sztywno, brak złączy rp-sma. Porażka totalna.
Polecam fanom 1043 zaopatrzyć się w ostatnie sztuki z mniej popularnych źródeł, bo moga nadejśc cięzkie czasy.

Na stronie TP-Linka nie wiedzieć czemu nie ma tego modelu ale proszę mi wierzyć jest już na morelach. Nie zrobiłem fotek ... szkoda ... czym prędzej zwróciłem towar.

LEDE Reboot 17.01 r3608-b41a2e6 z LuCI TL-WDR3600 v1 + HuaWuj E3372s-153 S/N L8FDW... 22300009/17100110003-Mod1.1 od sowietów przerobiony na hilink z 3ginfo.ru pod RBM "bez limitu"
LEDE Reboot 17.01 r3608-b41a2e6 z LuCI TL-WR842N v3 16MiB flash 64Mib RAM  + HuaWuj E3372s-153 S/N L8FDW... 22300009/17100110003-Mod1.1 od T-mobile przerobiony na hilink z 3ginfo.ru pod RBM "bez limitu"

1,143

desperat napisał/a:

Ostrzegam popularne sklepy np morele.net nie wysyłają już tplinka wr1043nd v3 ani świetnej v4. Aktualnie pojawił się model v5. MODEL v5 nie ma portu usb, anteny zaś są w nim na sztywno, brak złączy rp-sma. Porażka totalna.
Polecam fanom 1043 zaopatrzyć się w ostatnie sztuki z mniej popularnych źródeł, bo moga nadejśc cięzkie czasy.

Na stronie TP-Linka nie wiedzieć czemu nie ma tego modelu ale proszę mi wierzyć jest już na morelach. Nie zrobiłem fotek ... szkoda ... czym prędzej zwróciłem towar.

A jesteś pewien, że nie kupiłeś czasem TL-WR1043N, który rzeczywiście nie ma USB i odkręcanych anten? Wersje ND zawsze miały odkręcane anteny, a sam TL-WR1043ND zawsze miał USB i tak też jest reklamowany (nadal) na oficjalnej stronie producenta. Ewentualnie, morele wysłało złą wersję lub dystrybucja coś spartoliła...

Modyfikacja U-Boot dla routerów (gotowe obrazy)
Free Your Router, Again!

Podejmę się naprawy każdego routera, wymienię RAM i FLASH (32-128 MB już dostępne!) na większy

1,144 (edytowany przez morfeusz1805 2017-12-26 21:57:58)

Chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać jest to mój pierwszy post na tym forum.
Jestem raczej laikiem w tych sprawach więc proszę o wyrozumiałość. Kończy się umowa z Orange i już w niedługim czasie będzie trzeba wymienić starego Belkina na nowy router pod światło od Koby, myślę że do około 50mbit/s, do domu 2 poziomowego. Z routera będą korzystać laptopy, tablety i inne smartfony. Aby było przyszłościowo to chyba jednak taki kompromis z AC1200. Interesują mnie sprawdzone routery o dobrym zasięgu, nie zrywające połączenia, nieawaryjnego, z możliwością użycia alternatywnego oprogramowania (nigdy nie korzystałem z takiego, ale z tego co czytam, to jednak jest bardzo pomocne). Nie wiem jakie dodatkowe funkcje by się przydały, bo teraz Belkin stoi i tyle, więc liczę że czegoś ważnego nie przegapię. Nie pogardziłbym jednak z usb z możliwością doczepienia dodatkowego modemu LTE itp. - a nuż się przyda, choć  nie jest to wymóg. Chciałbym się zmieścić w 200zł ale jeżeli byłoby coś o wiele fajnego to oczywiście mogę dołożyć.
Zakup może być w Polsce jak i z zagranicy.
Za ewentualną pomoc w wyborze z góry wielkie Dzięki.

1,145

200 zl i AC to Xiaomi 3G lub Miwifi Mini - nowe z chińskich portali

* WR1043v1 16MB@64MB * || * WT3020-16MB * || * Xiaomi Miwifi Mini *
* E3276 HiLink + RTL2832 + IT9135 + Siano + EC103 *

1,146

Witam,
posiadam obecnie fritzboxa 4040 do niego mam podpięty modem e3372 i net po lte wszystko działa niby stabilnie.

Chciałbym zmienić sprzęt na inny na taki z alternatywnym oprogramowaniem  oczywiście zachowując ten modem .
Co obecnie może cie polecić , zależy mi przede wszystkim żeby router miał AC i koniecznie 2 usb może byc 2.0 do jednego będzie podpięty modem a do drugiego dysk
chciałbym sie zmieścić w kwocie 400 zl

1,147

A może... 0zł? Obrazy na 4040 znajdziesz tu: http://downloads.lede-project.org/snaps … x/generic/

Choć nie potrafię powiedzieć czy i jak chodzi bo nigdy go nie miałem i nie używałem. Jak wgrać ma tu: https://github.com/lede-project/source/ … 394d5ff64a

1,148

Cezary , zainteresowałeś mnie tym oprogramowaniem i jestem skłony wgrać je i po testować tylko nie bardzo rozumiem instrukcje jak to wgrać.W innych routerach była sprawa prosta z wgraniem a tu niby trzeba sie podłączać pod jakis serial port wgrywać jakiegoś ubota w ogole nie wiem jak sie za to zabrać

1,149

Coś nie do końca przeczytałeś to. Konsola nie jest niezbędna, lecz dobrze by było żeby była. Ponoć wgrywa się skryptem uboota, z niego obraz przez sysupgrade i masz. Ponoć.

1,150

Cześć.
Czy ktoś z Was zna może trochę więcej szczegółów na temat routera tp-link D5 AC1200 ?
Poza stroną producenta http://www.tp-link.com.pl/products/deta … ifications nie mogę znaleźć za dużo informacji. Czy to jest może dsl'owa odmiana Archera C5? Czy może nikt tego jeszcze nie badał i mogę ew. sam ryzykować rozpoznanie bojem z instalacją open-wrt?
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.