1

Temat: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Witam, czy jest możliwości wytłumaczenia jak ustawić trzeba w routerze fast2704 sagemcom żeby działał na tym modelu modem 3g zte mf669 ?
Dziękuje i Pozdrawiam

2

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Pewnie tyle: http://eko.one.pl/?p=openwrt-3g#obsugam … ybierasppp

Jako port sprawdź /dev/ttyUSB2 lub /dev/ttyUSB3, bo zte ma różnie. Nie zapomnij o usb-modeswitch. Oczywiście mówimy o openwrt, bo jeżeli masz tam oryginalny soft to złe forum sobie wybrałeś na pytanie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Mam 2 dodatkowe softy ale nie wiem który wgrać, czy jest możliwość napisać który sofy wgrać ? Nie bardzo jeszcze znam się ma tym openwrt jak tym się obsługiwać ?
Pozdrawiam i dziękuje za szybka odpowiedz

4

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Wgrywasz przez gui tak, po prostu, opis masz tutaj: https://wiki.openwrt.org/toh/sagem/fast2704
Tylko nie ten soft który tam jest podany tylko np. ten: http://dl.eko.one.pl/chaos_calmer/brcm63xx/ bo w tym chodzi wifi (b/g).
Przeczytaj faq na górze tej strony oraz przeczytaj o openwrt na wiki który masz w pierwszym linku. Najpierw czytasz potem pytasz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez paff 2017-12-07 09:15:42)

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

dziękuje wink
jeszcze mam pytanko czy instaluje tylko to openwrt-15.05-brcm63xx-generic-F@ST2704V2-squashfs-cfe.bin czy wszystkie znajdujace sie tam pliki ?
Pozdrawiam

6 (edytowany przez Cezary 2017-12-07 09:35:01)

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Widzisz, pisałem - najpierw czytaj potem pytaj. Tylko w/w plik (on nie ma gui! z gui jest tutaj: http://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/brcm63xx/) Przeczytaj w końcu to na wiki, tam nic nie ma o żadnych dodatkowych plikach.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez paff 2017-12-07 09:34:36)

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Niestety ta strona nie istniej w ostatnim poście. Zainstalowałem tylko ten z tej działającej strony co napisałem w poście i teraz nie działa mi wi fi.

Jak teraz wejść do routera ?

8

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Istnieje. Trzeba było usunąć nawias z linku. Ja kończę ten temat. Pisałem - przeczytaj najpierw. Openwrt ma domyślnie wyłączone wifi i trzeba sobie włączyć. Najpierw przeczytaj zanim zadasz jakiekolwiek pytanie...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9 (edytowany przez paff 2017-12-07 09:40:35)

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Sugerowałem się tym 1 linkiem który został mi wysłany i to był zły link, teraz pewnie router do wywalenia. 
Czytałem to co było mi wysyłane ale byłem szybszy niż odpowiedzi i kozystalem z tych linków które były pierwsze. Jaka jest możliwość wejść do routera teraz ?

10

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Naprawdę nie czytasz. W pierwszym linku jest napisane że tam wifi nie działa, w poście #4 podałem link do softu w którym działa. W faq masz informacje jak wykonać upgrade, więc po prostu zaktualizuj soft.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11 (edytowany przez paff 2017-12-07 09:46:14)

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Czytam ale jest tego trochę, w tym poście” Wgrywasz przez gui tak, po prostu, opis masz tutaj: https://wiki.openwrt.org/toh/sagem/fast2704
Tylko nie ten soft który tam jest podany tylko np. ten: http://dl.eko.one.pl/chaos_calmer/brcm63xx/ bo w tym chodzi wifi (b/g).
Przeczytaj faq na górze tej strony oraz przeczytaj o openwrt na wiki który masz w pierwszym linku. Najpierw czytasz potem pytasz. „ drugi link jest bez wi fi dopiero ten kolejny jest z wi fi co Pan wysłał różni się nazwa linku.
Postaram się ogarnąć to i odezwę się.



Tutaj jest inny link Widzisz, pisałem - najpierw czytaj potem pytaj. Tylko w/w plik (on nie ma gui! z gui jest tutaj: http://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/brcm63xx/) Przeczytaj w końcu to na wiki, tam nic nie ma o żadnych dodatkowych plikach.

12

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Oba moje są z wifi. Jeden jest bez gui drugi z gui a nie z wifi i bez wifi. GUI to interfejs graficzny a nie wifi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Dobra, podłączyłem kabel ethernet do routera i komputera jest widoczna sieć openwrt ale nie wiem jak zalogować się routera po przez 192.168.1.1. Nie mogę czy to dlatego ze wgrałem soft bez gui tak ? Teraz muszę zrobić upgrade i wgrać stary soft lub od razu ten nowy tak ?

14

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Jak się zalogować, czym i jakim sposobem jest w faq. Przeczytaj go w końcu.

Możesz od razu nowy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Czytam FAQ ale zobaczyłem ze jednak wi fi działa na routerze ponieważ połączyłem się z siecią bezprzewodowa openwrt lecz nie wiem czy przez to zrobię upgrade czy muszę przez program np putty ? Nie chce coś złe zrobić.

16

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

paff napisał/a:

Czytam FAQ ale zobaczyłem ze jednak wi fi działa na routerze ponieważ połączyłem się z siecią bezprzewodowa openwrt lecz nie wiem czy przez to zrobię upgrade czy muszę przez program np putty ? Nie chce coś złe zrobić.

W faq jest odpowiedź na to:

Czy mogę zaktualizować po wifi zamiast po kablu?
Teoretycznie - tak. Praktycznie - nie należy tego robić, bo istnieje dość duża szansa że oprogramowanie się nie wgra i będzie problem. Inna sprawa że po instalacji interfejs radiowy jest wyłączony w OpenWrt/LEDE, więc może być potem problem z dostaniem się do routera.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17 (edytowany przez paff 2017-12-07 13:59:22)

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Zrobiłem wszystko tak jak trzeba ale po włączęniu routera swieci się tylko czerwona dioda i nic więcej się nie dzieje co zrobić teraz ?



Czy po wrzuceniu tego a.bin musiałem czekać jeszcze kilka minut czy po prostu 1-2 min wystarczyły ponieważ dalej mogłem wpisywać polecenia do putty stwierdziłem ze zakończyło się upgradowanie dobrze myślałem ? 

Już wiem złe zrobiłem bo przez wi fi poszło nie udało się przez kabel cały czas nie mogłem się połączyć przez kabel teraz tez jest jakiś problem nie wiem czemu wpisuje 192.168.2.1 i maskę do karty sieciowej ale nie łączy się teraz tak jak i wtedy po przewodzie ethernet


Gdy podpinam ethernet komputer widzi sieci i na routerze tez swieci się Diodoa podłączonego portu ale niestety nie mogę się podpiąć do sieci, jest jakiś sposób ?
Można jakoś zdalnie odpalić ten router ?
Pozdrawiam

18

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Jeżeli jeszcze działa tam openwrt to można go uruchomić w trybie failsafe: http://eko.one.pl/?p=openwrt-failsafe i naprawić ustawienia.
Jeżeli zaś system nie działa to obecnie najlepszą metodą na jego uratowanie jest zakup konwertera szeregowego na usb, rozebranie urządzenia, przylutowanie konwertera do uarta i wgranie nowego oprogramowania przez bootloader. Konwerter szeregowy kupujesz na allegro, szukasz nazwy cp2102

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

OK zobacze co da się zrobić ale szkoda ze od razu nie dostałem softu z gui. Myśle raczej ze trzeba będzie kupić konwerter, a w to nie będę się bawić wiec raczej do wywalenia router. Mimo to dzięki chociaż mogło być inaczej wink
Pozdrawiam

20

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

paff napisał/a:

OK zobacze co da się zrobić ale szkoda ze od razu nie dostałem softu z gui. Myśle raczej ze trzeba będzie kupić konwerter, a w to nie będę się bawić wiec raczej do wywalenia router. Mimo to dzięki chociaż mogło być inaczej wink
Pozdrawiam

Jeśli masz go wyrzucić to lepiej oddaj komuś gratis do zabawy lub naprawy. Np Cezaremu właśnie jeśli by zechciał.

21

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Udało mi się uratować go wink będę próbować dalej, teraz mam pytanie odnośnie /dev/usb2 i dev/usb 3 i usbmodeswitch co trzeba zrobić ?
Pozdrawiam

22

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Masz po prostu zainstalować to co jest potrzebne do działania, skonfigurować i używać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Ok odezwę się wink
Pozdrawiam

24

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

Mam jeszcze pytanko co do wrzucenia wcześniej przez program manualnie pliku a.bin trzeba go usunąć czy po wgraniu softu automatycznie został usunięty z folderu ?
Niedługo będę zabierać się za instalacje usb modeswitch jakaś konkretna instalka jest czy bez różnicy która kompilacja ? Gdy zainstaluje później gdzie mam sprawdzić dev/tyyusb2 , Dev/tyyusb3 co dalej później mam zrobić ?

25

Odp: Router fast2704v2 sagemcom + modem 3g zte mf669

W /tmp nic się nie zachowuje po restarcie. To pamięć ram.

O jakiej instalce piszesz? To jest pakiet który masz zainstalować odpowiednimi poleceniami (wszystkie potrzebne polecenia masz w poradniku). /dev/ttyUSB2 lub /dev/ttyUSB3 (a nie tak jak piszesz) to urządzenia które są w katalogu /dev. Polecenie

ls /dev/tty*

Powinno je pokazać. Co później z tym zrobić? Masz sobie skonfigurować połączenie. Czego nie rozumiesz w opisie który dostałeś?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.