1 (edytowany przez knx90 2017-12-06 10:43:58)

Temat: TL1043ND v2 - OpenVPN się sypie po konfigu

Cześć. Mam sobie sieć 40 hostów, obsługuje to TL1043ND v2 z adresem lan 192.168.2.1 bez serwera dhcp. Wszędzie są ustawione adresy statycznie. Chciałbym sobie VPN postawić no i zacząłem to robić - serwer poprawnie się uruchamia, dodaje klienta przez GUI i kiedy próbuję pobrać pliki z certami to nagle tracę internet i nie da się zalogować do urządzenia - pozostaje tylko reset do ustawień fabrycznych (oczywiście zrobiłem sobie backup ustawień wcześniej). Wersja gargulca to 1.0.10 (ta najnowsza). Ma ktoś jakiś pomysł co źle robie? Wszystkie ustawienia VPN zostawiam domyślne jakie fabryka daje typu adres ip 10.0.8.1 , klient 10.0.8.2 itd.

2

Odp: TL1043ND v2 - OpenVPN się sypie po konfigu

Akurat pobieranie plików kompletnie nie ma nic wspólnego z obsługą samej sieci. Może coś w tle ci się uruchamia w tym czasie?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: TL1043ND v2 - OpenVPN się sypie po konfigu

Router pracuje bezawaryjnie 24/h 365 dni w roku ale tylko jak chcę skonfigurować OPENVPN to są takie cyrki. Jakiś czas temu chciałem to odpalić na 1043NDv1 i dokładnie miałem tą samą akcję - tyle że w przypadku kiedy uruchamiałem server OPENVPN. Co masz na myśli pisząc o czymś co pracuje w tle?

4

Odp: TL1043ND v2 - OpenVPN się sypie po konfigu

Np. uruchamia się openvpn. Ten router jest normalnie podłączony do internetu przez wan itd?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: TL1043ND v2 - OpenVPN się sypie po konfigu

Tak dokładnie. Jest wpięty do WAN i dostaje adres z dhcp od routera dostawcy, jeden port lan jest wpięty do serwera 1, jeden port lan do serwera 2, dwa porty idą na dwa switche 24portowe i się rozchodzi net na końcówki. Switche niezarządzalne. Natomiast jeśli chodzi o OpenVpn to jest napisane, że serwer działa. Skoro tak, to dodałem użytkownika-klienta, zapisałem, i chciałem pobrać mu certyfikaty. I w tym momencie chwilę router myśli i następuje klops. Brak neta, brak dostępu do urządzenia, niemożliwy do spingowania.

6

Odp: TL1043ND v2 - OpenVPN się sypie po konfigu

Soft mój czy z gargoyle-router.com?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: TL1043ND v2 - OpenVPN się sypie po konfigu

Z gargoyle-router.com

8

Odp: TL1043ND v2 - OpenVPN się sypie po konfigu

A to nie wiem smile Mogę wieczorem sprawdzić na moim buildzie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: TL1043ND v2 - OpenVPN się sypie po konfigu

Dzięki, będę wdzięczny. Ja sobie jeszcze w domu spróbuje zaktualizować router i postawić vpna do domu.

10

Odp: TL1043ND v2 - OpenVPN się sypie po konfigu

Mam 1043v1. Moje gargoyle, wgrywam. Idę do openvpn, przełączam na serwer, klikam zapisz. Czekam, czekam, czekam. Pojawia się że uruchomiony. Dodaje klienta, klikam zapisz. Mieli i jest. Klikam pobierz na jedno lub drugie, pobiera, router nadal żyje i nie zresetował się. Więc działa tak jak powinien.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11 (edytowany przez knx90 2017-12-07 14:44:57)

Odp: TL1043ND v2 - OpenVPN się sypie po konfigu

Zrobiłem tak jak napisałeś. Działa - jest info że jest połączony (robię testowe połączenie z telefonu z androidem), dostaje ip 10.0.8.2 klienta, ale nie ma pingu do routera na którym jest vpn, ani do hostów w sieci lokalnej. Hosty też nie widzą podłączonego klienta vpn, a mam zaznaczone, że dostęp do urządzeń w sieci lan jest dopuszczony i dostęp tylko do zasobów lokalnych.

/edit działa wszystko, ustawiłem żeby cały ruch był przez vpn dla klientow.

12

Odp: TL1043ND v2 - OpenVPN się sypie po konfigu

Witam
ja mam Twój soft na WRD3600 i odkąd zacząłem próbować skonfigurować go do jako OpenVPN client to też mi kilka razy "zawisł" ale wyłączenie i włączenie zasilania wystarcza.
Mam internet poprzez modem LTE, w chwili obecnej router łączy się prawidłowo z serwerem VPN. Od czego proponujecie zacząć diagnostykę tych zawieszeń?

13

Odp: TL1043ND v2 - OpenVPN się sypie po konfigu

To "zawiśnięcie" to może być generowanie certyfikatu serwera - na 400MHz to z godzinę potrafi robić. Więc napisz konkretnie w jakim momencie się to dzieje.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.