1,126

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Witam, jestem tu nowy. Trochę poczytałem o open wrt a w szczególność o gargoyle - najlepsza propozycja dla początkujących. Chce zmienić router w domu (bez adsl, mieszkanie w bloku). Chciałbym,żeby było co najmniej 1 usb, i możliwość instalacji gargoyle. Nie ukrywam, że interesuje mnie coś tańszego (powiedzmy okolice 200 zł). Z tych polecanych niestety sa same nowe wersje na które nie ma gargoyle. Najbardziej pasuje mi TL-WR1043ND ale widzę tylko wersje 4. Może mi ktoś pomóc w wyborze z modeli dostępnych na rynku?

1,127

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

To z drugiej strony: zobacz co jest wspierane: http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer/ar71xx/ i znajdź coś z tej listy. Pewnie 1043v2, używane archery itd.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,128

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

dzięki za podpowiedź, widziałem ten Twój najnowszy spis, ale dość ciężko nawet coś używanego znaleść. To np jest naprawdę wersja v2? a nie v4 ? http://allegro.pl/tp-link-router-bezprz … ml#thumb/3 jak je wizualnie rozróżnić?

1,129

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Najlepiej spytaj sprzedawcy nich zobaczy na etykiecie na pudełku. Bo często sami nie wiedzą co sprzedają.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,130

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

a archer C1200 to nie jest to samo co c5? Bo zazwyczaj tak piszą

1,131

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

slik napisał/a:

a archer C1200 to nie jest to samo co c5? Bo zazwyczaj tak piszą

Tak, jeżeli mowa o tym: http://www.tp-link.com.pl/products/deta … er-C5.html (tyle że jest kilka wersji więc też uwaga na to).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,132

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Panowie, trochę się zmieniło. RouterOS jednak jest trochę ograniczony, więc w taki razie, jaki zwykły router?
Kolega ma ac68u, poleca asusy, drugi odradza tp-link.
Jakiś router dual-band/tri-band który w opensource wykorzysta w pełni sprzęt(coś jak beamforming -na tym mi nie zależy, bo wątpię nawet w działanie tego)?

Proszę o dyskusję.

1,133

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Opensource nie wykorzysta w pełni smile Sterowniki są jakie są, lepsze, gorsze, mniej i bardziej zaawansowane. Jakieś oczekiwania co do sprzętu?

OT: to indywidualne zdane, co jak co ale routeros akurat ograniczony nie jest...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,134

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

No może trochę ogólnie powiedziałem wink
podobno OVPN nie wspiera udp i lzo?

1,135

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Mishot napisał/a:

No może trochę ogólnie powiedziałem wink
podobno OVPN nie wspiera udp i lzo?

Tak, nie routeros nie wspiera tego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,136

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Witam
chciałem poinformować i ostrzec wszystkich którzy maja zamiar kupić Netgear R7500 na znanym wszystkim  portalu aukcyjnym  ponieważ są to routery wyeksploatowane bez oryginalnych zasilaczy i zamienniki anten!!!
info dostałem od kolegi który zakupił 3szt powiedział że 1 szt zasilacz wypalony  a routery porysowane obite zniszczone ,anteny opadają

1,137

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Ktoś z forum używa ZyXEL NBG6817? Sprzętowo prawie to samo co Netgear R7800. Jak to się sprawuje? Uciągnie łącze 600 mbps?

Home: ZyXEL NBG6817 (OpenWrt)
NAS: HP ProLiant MicroServer Gen8 E3-1265L V2, 16 GB (PVE)

1,138 (edytowany przez Sigma 2017-12-17 13:20:27)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Skoro TP-LINK TL-WR1043NDv1 z SFE ciągnie 500mbps to NBG6817 raczej powinno 600+...

OpenWrt: WAX206/NWA50AX/EA6350v3 || W szufladzie: WNDR4300/TL-WDR4300/SR3200

1,139 (edytowany przez desperat 2017-12-25 02:08:15)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Ostrzegam popularne sklepy np morele.net nie wysyłają już tplinka wr1043nd v3 ani świetnej v4. Aktualnie pojawił się model v5. MODEL v5 nie ma portu usb, anteny zaś są w nim na sztywno, brak złączy rp-sma. Porażka totalna.
Polecam fanom 1043 zaopatrzyć się w ostatnie sztuki z mniej popularnych źródeł, bo moga nadejśc cięzkie czasy.

Na stronie TP-Linka nie wiedzieć czemu nie ma tego modelu ale proszę mi wierzyć jest już na morelach. Nie zrobiłem fotek ... szkoda ... czym prędzej zwróciłem towar.

Netgear Nighthawk X4 R7500 OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23695-80ef582dee
TP-LINK TL-SG1008P
2 x Cisco Meraki MR16 OpenWrt 22.03-SNAPSHOT r20090-c2331038b2

1,140

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

desperat napisał/a:

Ostrzegam popularne sklepy np morele.net nie wysyłają już tplinka wr1043nd v3 ani świetnej v4. Aktualnie pojawił się model v5. MODEL v5 nie ma portu usb, anteny zaś są w nim na sztywno, brak złączy rp-sma. Porażka totalna.
Polecam fanom 1043 zaopatrzyć się w ostatnie sztuki z mniej popularnych źródeł, bo moga nadejśc cięzkie czasy.

Na stronie TP-Linka nie wiedzieć czemu nie ma tego modelu ale proszę mi wierzyć jest już na morelach. Nie zrobiłem fotek ... szkoda ... czym prędzej zwróciłem towar.

A jesteś pewien, że nie kupiłeś czasem TL-WR1043N, który rzeczywiście nie ma USB i odkręcanych anten? Wersje ND zawsze miały odkręcane anteny, a sam TL-WR1043ND zawsze miał USB i tak też jest reklamowany (nadal) na oficjalnej stronie producenta. Ewentualnie, morele wysłało złą wersję lub dystrybucja coś spartoliła...

1,141 (edytowany przez morfeusz1805 2017-12-26 20:57:58)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać jest to mój pierwszy post na tym forum.
Jestem raczej laikiem w tych sprawach więc proszę o wyrozumiałość. Kończy się umowa z Orange i już w niedługim czasie będzie trzeba wymienić starego Belkina na nowy router pod światło od Koby, myślę że do około 50mbit/s, do domu 2 poziomowego. Z routera będą korzystać laptopy, tablety i inne smartfony. Aby było przyszłościowo to chyba jednak taki kompromis z AC1200. Interesują mnie sprawdzone routery o dobrym zasięgu, nie zrywające połączenia, nieawaryjnego, z możliwością użycia alternatywnego oprogramowania (nigdy nie korzystałem z takiego, ale z tego co czytam, to jednak jest bardzo pomocne). Nie wiem jakie dodatkowe funkcje by się przydały, bo teraz Belkin stoi i tyle, więc liczę że czegoś ważnego nie przegapię. Nie pogardziłbym jednak z usb z możliwością doczepienia dodatkowego modemu LTE itp. - a nuż się przyda, choć  nie jest to wymóg. Chciałbym się zmieścić w 200zł ale jeżeli byłoby coś o wiele fajnego to oczywiście mogę dołożyć.
Zakup może być w Polsce jak i z zagranicy.
Za ewentualną pomoc w wyborze z góry wielkie Dzięki.

1,142

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

200 zl i AC to Xiaomi 3G lub Miwifi Mini - nowe z chińskich portali

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

1,143

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Witam,
posiadam obecnie fritzboxa 4040 do niego mam podpięty modem e3372 i net po lte wszystko działa niby stabilnie.

Chciałbym zmienić sprzęt na inny na taki z alternatywnym oprogramowaniem  oczywiście zachowując ten modem .
Co obecnie może cie polecić , zależy mi przede wszystkim żeby router miał AC i koniecznie 2 usb może byc 2.0 do jednego będzie podpięty modem a do drugiego dysk
chciałbym sie zmieścić w kwocie 400 zl

1,144

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

A może... 0zł? Obrazy na 4040 znajdziesz tu: http://downloads.lede-project.org/snaps … x/generic/

Choć nie potrafię powiedzieć czy i jak chodzi bo nigdy go nie miałem i nie używałem. Jak wgrać ma tu: https://github.com/lede-project/source/ … 394d5ff64a

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,145

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Cezary , zainteresowałeś mnie tym oprogramowaniem i jestem skłony wgrać je i po testować tylko nie bardzo rozumiem instrukcje jak to wgrać.W innych routerach była sprawa prosta z wgraniem a tu niby trzeba sie podłączać pod jakis serial port wgrywać jakiegoś ubota w ogole nie wiem jak sie za to zabrać

1,146

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Coś nie do końca przeczytałeś to. Konsola nie jest niezbędna, lecz dobrze by było żeby była. Ponoć wgrywa się skryptem uboota, z niego obraz przez sysupgrade i masz. Ponoć.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,147

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Cześć.
Czy ktoś z Was zna może trochę więcej szczegółów na temat routera tp-link D5 AC1200 ?
Poza stroną producenta http://www.tp-link.com.pl/products/deta … ifications nie mogę znaleźć za dużo informacji. Czy to jest może dsl'owa odmiana Archera C5? Czy może nikt tego jeszcze nie badał i mogę ew. sam ryzykować rozpoznanie bojem z instalacją open-wrt?
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

1,148

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Nie jestem na bieżąco w tym co można kupić pod LEDE, potrzebuje routera WAN/LAN Gigabit, wifi w AC z polskiej dystrybucji. Ostatniecznie WAN/LAN po 100mb, internet 100mb/s żeby zbliżona wartość była zbliżona u klientów wifi (da radę Archer C50? któraś z wersji 1043?)

TL-WDR3600
TL-WR1043ND
TL-WR842ND

1,149

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

1043 v4? Jak uda się zdobyć.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,150 (edytowany przez morfeusz1805 2018-01-03 07:44:50)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

mar_w napisał/a:

200 zl i AC to Xiaomi 3G lub Miwifi Mini - nowe z chińskich portali

Nie ma jeszcze żadnej alternatywy, tylko to, co wymieniłeś?
A jeżeli już 3G to z tego co wyczytałem chodzi najlepiej na Padavanie?

Żeby podnieść budżet do 250-300zł, jest coś, co byłoby skokiem do przodu o kilka lat świetlnych, czy to wywalanie niepotrzebnie kasy?

Znalazłem jeszcze coś takiego, ale nie wiem czy jest warte w ogóle zainteresowania:

ASUS RT-AC1200
Xiaomi Mi R3P
Totolink A5004NS 
Totolink A3002RU
Totolink A2004NS