201

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

sty napisał/a:

Bo musisz sobie to skonfigurować samemu (tryb guest...o ile o tym pisałeś) - w którymś z poradników na głównej stronie portalu Cezary się o tym rozpisywał.

Tak to o to pytałem tylko nie rozumiem czy to ma być tak że muszę skonfigurować włączyć a później wyłączyć żeby było dobrze ? bo na tą chwilę nie widzę nic w konfiguracjach o guest wifi ani nie mam takiej opcji włączonej smile

202

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

Prawie jak głuchy telefon smile On miał sieć gościnną i coś zgrzytało. Wyłączył ją i było dobrze. To nie znaczy że masz konfigurować sieć gościnną, włączyć ją i wyłączyć żeby było dobrze. Nie masz to już jest ok.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

203 (edytowany przez sty 2017-11-15 15:25:53)

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

Hehe - teraz dopiero zaskoczyłem konkretnie o co Ci @george2002 chodziło gdy pytałeś o tą sieć gościnną - jak jej nie masz (tej sieci gościnnej) na tym routerze z zainstalowanym LEDE to nie masz się o co martwić.

Tak przy okazji - na padavanie działa prawidłowo owa sieć gościnna, zarówno na 2.4GHz jak i 5.0GHz (również gdy te sieci działają jednocześnie, tzn. w tym przypadku 4 naraz i do wszystkich jest podłączony jakiś klient i coś ul/dl z internetu lub lanu) - nic nie rozłącza i nie umiera nagle połączenie ze zdalnymi hostami gdy jesteś do nich podłączony. Wspomnę tylko, że pod LEDE na podobnym sprzęcie tj. WiTi, jest identycznie (te same problemy za multi-ap lub multi-client: to akurat w ogóle nie działa) - także to zapewne wina kiepskich sterowników mt76 (GPL) + wymaganych dodatkowych (GPL) od WIFI pod LEDE dla tego i podobnych sprzętów.

204

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

Dokładnie tak - lede ma te opensource, nie producenta która "wyciekły".

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

205 (edytowany przez sty 2017-11-15 20:24:51)

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

Tylko dla zobrazowania przepaści dzielącej owe sterowniki WIFI (Padavan via LEDE) pozwolę sobie zamieścić widok jednej z zakładek dotyczącej ustawień owych sterowników w oprogramowaniu Padavan.

http://s2.ifotos.pl/mini/Zrzut-ekr_qxhahwh.png

Tu przykładowo ustawienia/konfiguracja WIFI, których póki co nie można z pełnym sukcesem ustawić/bądź nie działają wcale lub dobrze pod LEDE:

http://s5.ifotos.pl/mini/Zrzut-ekr_qxhaqnw.pnghttp://s6.ifotos.pl/mini/Zrzut-ekr_qxhaqwx.png

206

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

I gdzie tą przepaść widzisz? Chodzi o liczbę opcji do ustawienia? Zerknij na wiki i zobacz ile da się ustawić: https://lede-project.org/docs/user-guid … figuration To są dość zwyczajne parametry radia które i w openwrt/lede da się ustawić/przestawić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

207 (edytowany przez sty 2017-11-15 20:23:42)

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

No nie widzę jednak zbyt wielu istotnych opcji od sterowników, które dałyby wyraźną poprawę w działaniu czy nawet to co do istotnej i podstawowej kwesti: multi-ap i multi-client dla mt76, które to funkcję wyróżniają LEDE, spośród innych, alternatywnych projektów.
O braku hw-nat czy hw-quos nawet nie wspomnę.
Koniec końców radio na Padavan działa jak na oryginalnym sofcie, a nawet lepiej - jak dla mnie nie ma porównania.
I tak wracając do Twojej dygresji - jednak mimo wszystko tych funkcji w LuCI nie można ustawić (nie ma żadnego GUI do tego) - widocznie większość z nich działa tylko w teori lub jedynie na niektórych sprzętach.
Do czego zmierzam - otóż zdecydowanie routery w oparciu o rdzeń na MT7621A + odpowiednie scalaki od radia to nie jest w tej chwili dobry pomysł, by używać na nich LEDE - kwestia wydajności w kontekście sterowników jest aż nazbyt oczywista.
Może kiedyś, jak programiści z LEDE wpadną na jakiś genialny pomysł jak to wszystko przyspieszyć (pewno dobrym początkiem byłoby...napisanie GPL-owskiego hw-nat dla nowych jajec...to tak na początek) to przekonam się do LEDE na takich sprzętach jak mi-r3g.

208

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

sty napisał/a:

Może kiedyś, jak programiści z LEDE wpadną na jakiś genialny pomysł jak to wszystko przyspieszyć (pewno dobrym początkiem było by...napisanie GPL-owskiego hw-nat dla nowych jajec...to tak na początek) to przekonam się do LEDE na takich sprzętach jak mi-r3g.

Dla MT7621 (w ogólności dla switcha MT7530) będzie backport, na MT7623 działa już od dawna.

A co do sterowników do Wi-Fi, to ja się zastanawiam jak długo MediaTek będzie przymykać oko na takie radykalne naruszenia swoich licencji.

209 (edytowany przez sty 2017-11-15 20:26:15)

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

Zapewne gdyby nie przymykali oczu na rzekome wycieki ich sterowników, ich wyroby miałyby bardziej pod górkę i nie znalazłyby uznania i głębszego zainteresowania u np. twórców openwrt/lede na taką skalę jak obecnie (rynek jest bardziej niż nasycony takimi urządzeniami). Generalnie to jest najlepszy sposób na promocję...i jak jeszcze wolny soft działa na tym z pełną mocą (lub prawie) to uznanie klientów zapewnione na długie lata - teraz chyba m.in. tak zdobywa się rynki i kosi konkurencję (w jakimś stopniu), nie wspominając o podstawowym kryterium - zawsze niższa cena, niż u konkurencji.

210

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

Cezary, miałbym prośbę, potrzebuję oryginalnego bootloadera od mir3g. Mam breeda i nie mogę z niego wgrać lede, nawet po połączeniu obrazów kernel1 i rootfs. Z góry dzięki smile

WRT1900ACS @ OpenWrt
WNDR4300 @ OwpenWrt

211

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

poradziłem sobie, jeśli ktoś chce z breeda wrzucać lede to trzeba przygotować firmware :

cp lede-ramips-mt7621-mir3g-initramfs-kernel.bin firmware.bin && truncate --size 4194304 firmware.bin && cat lede-ramips-mt7621-mir3g-squashfs-rootfs0.bin >> firmware.bin
WRT1900ACS @ OpenWrt
WNDR4300 @ OwpenWrt

212

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

Mam już jednego Mi 3G z softer Padavana który pracuje jako główny router. Niestety na parterze (router jest 2 piętra wyżej) mam zaniki sygnału.

Podpowiedzcie proszę jak najlepiej skonfigurować drugiego Mi 3G aby działał jako AP (na parterze mam wyprowadzony kabel LAN) z tą samą siecią SSID ?

Kwota za router ~130 zł nie jest wygórowana żeby kupić kolejny, pytanie czy jest to najlepsze rozwiązanie i będzie sensownie działało przełączne pomiędzy routerami, czy jednak iść w coś innego ?

213 (edytowany przez sty 2017-11-16 19:52:18)

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

To jak połączyć routery między sobą to w Twoim przypadku @tepe jest chyba drugorzędna kwestia wobec faktu, że już teraz są zaniki sygnału - opisz coś więcej o tych zanikach sygnału (lub przemyśl to dobrze zanim wydasz kasę na kolejny ten sam router)...
Przy założeniu, że będziesz miał 2 takie same routery (i soft) do połączenia między sobą możesz ustawić ten podrzędny jako WDS repeater - wtedy będzie ten sam SSID i przedłużenie sygnału/lanu/internetu z nadrzędnego routera - tak jest chyba najprościej.

214

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

sty napisał/a:

Hehe - teraz dopiero zaskoczyłem konkretnie o co Ci @george2002 chodziło gdy pytałeś o tą sieć gościnną - jak jej nie masz (tej sieci gościnnej) na tym routerze z zainstalowanym LEDE to nie masz się o co martwić.

Dokładnie, po wyłączeniu dodatkowej sieci Wifi obie (2.4 i 5GHz) działają bardzo stabilnie i nic się nie przywiesza.

sty napisał/a:

Tak przy okazji - na padavanie działa prawidłowo owa sieć gościnna, zarówno na 2.4GHz jak i 5.0GHz (również gdy te sieci działają jednocześnie, tzn. w tym przypadku 4 naraz i do wszystkich jest podłączony jakiś klient i coś ul/dl z internetu lub lanu) - nic nie rozłącza i nie umiera nagle połączenie ze zdalnymi hostami gdy jesteś do nich podłączony.

U mnie niby też wszystko działało, ale mam wrażenie że jak więcej było klientów to zaczynało wtedy zdychać. Tak jak pisałem wcześniej - router  jednocześnie obsługuje ponad 20 urządzeń (samrtfony, laptopy, RPi, IoT, ...) więc może przerosło go to.
A co do Padavana... wszystko byłoby super i kilka razu robiłem podejście, ale jak czytam te ruskie poradniki o flashowaniu Padavana to za każdym razem ręce mi opadają i zniechęca mnie to kompletnie. Być może to wrodzone lenistwo, ale nie mogę się przełamać wink Jak będzie można tak łatwo jak z LEDE to wtedy z chęcią spróbuję

215

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

tepe napisał/a:

Mam już jednego Mi 3G z softer Padavana który pracuje jako główny router. Niestety na parterze (router jest 2 piętra wyżej) mam zaniki sygnału.

Podpowiedzcie proszę jak najlepiej skonfigurować drugiego Mi 3G aby działał jako AP (na parterze mam wyprowadzony kabel LAN) z tą samą siecią SSID ?

Kwota za router ~130 zł nie jest wygórowana żeby kupić kolejny, pytanie czy jest to najlepsze rozwiązanie i będzie sensownie działało przełączne pomiędzy routerami, czy jednak iść w coś innego ?

Ja bym tak nie kombinował bo za niewielkie pieniądze można kupić bardzo dobre amplifiery od Xiaomi. Tania wersja:
https://www.banggood.com/English-Versio … 55328.html

W promocji czesto bywa po 20-25zł w przeliczeniu na PLN. Jest jeszcze droższa wersja z dwiema antenkami. Używałem tej tańszej kiedyś i świetnie  dawała radę podpięta do ładowarki USB, polecam

216 (edytowany przez sty 2017-11-16 22:11:52)

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

tuvok napisał/a:

(...)
U mnie niby też wszystko działało, ale mam wrażenie że jak więcej było klientów to zaczynało wtedy zdychać. Tak jak pisałem wcześniej - router  jednocześnie obsługuje ponad 20 urządzeń (samrtfony, laptopy, RPi, IoT, ...) więc może przerosło go to.
A co do Padavana... wszystko byłoby super i kilka razu robiłem podejście, ale jak czytam te ruskie poradniki o flashowaniu Padavana to za każdym razem ręce mi opadają i zniechęca mnie to kompletnie. Być może to wrodzone lenistwo, ale nie mogę się przełamać wink Jak będzie można tak łatwo jak z LEDE to wtedy z chęcią spróbuję

No po coś te 3...4 i więcej antenek wymyślono i różne wersje MIMO, itd. - na moje oko i z prywatnych obserwacji wynika, że góra to 8-10 klientów naraz...to w praktyce chyba górny pułap tego maleństwa.
Co do Padavan - jest to prostsze, niż myślisz i efekt od razu jest konkretny - zapewniam Cię że działa lepiej jak oryginalny soft - po prostu warto przemóc się z wrodzonym leniuchem.
big_smile
No raczej jest prościej, niż LEDE, według mnie (ale jak zwykle przy takich porównaniach, to jest tylko moja subiektywna opinia) - gdy pierwszy raz wgrywasz z oryginału. Wszystkim steruje w sumie skrypt (również wgrywaniem fw) i można to zrobić za jednym zamachem - i tu, i tu, trzeba najpierw użyć pendraka by przygotować router na nowy soft...w sumie niuansami się to różni.

EDIT:
Tak przy okazji - na wszelki wypadek zrobiłem backup wszystkich partycji z oryginalnego nanda (oferuje to skrypt prometheus - dodatkowa, ciekawa funkcja zaszyta w tym skrypcie) - jakby ktoś potrzebował, to proszę pisać tu, czy na PW. Oczywiście abym mógł to zrobić skrytem, soft musiał przejść 2 modyfikacje niezbędne do wgrania Padavana - czyli mieć najpierw wgrany soft developerski producenta i dodatek producenta uwalniający ssh (i w takiej postaci jest ten backup), więc obowiązywać wtedy będzie moje hasło do ssh na start, które oczywiście udostępnię, jak ktoś ewentualnie zażyczy sobie ten backup - lub nic nie trzeba robić, jak ktoś potem po prostu wgra sobie tylko OFW stockowy, aby mieć 100% OFW od producenta.

217

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

Mógłby ktoś udostępnić soft padavan do tego routera? Bo podczas kompilacji nie wiem co mam zaznaczać...

218

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

Panowie, ale straszny OT się zrobił w tego wątku. Chcecie porozmawiać o padavanie to zapraszam na openrouter.info.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

219 (edytowany przez sty 2017-11-17 18:16:04)

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

@Jimmy - proszę bardzo https://files.fm/u/t889hyy4 (Will be deleted: Jan 16, 2018) - dla uproszczenia zaznaczyłem wszystkie dodatki + tylko jeden motyw (DarkBlue) + tylko 2 języki (polski i angielski): wszystko, co jest wewnątrz fw, jest zawarte/opisane w pliku templates.config, który też jest załączony do archiwum zip.
Całą zawartość archiwum najlepiej rozpakować do katalogu trx_archive (do podkatalogu z zachowaniem nazwy, która jest jednocześnie datą kompilacji) i fw wgrać opcją dostępną w samym skrypcie prometheus odpowiednio dobierając swoje hasło (uzyskane na koncie Xiaomi po zarejestrowaniu swojego routera) i login root, gdy wgrywasz to po raz pierwszy. Oczywiście by to wszystko sprawnie zadziałało trzeba ustawić również odpowiednio zmienną CONFIG_TOOLCHAIN_DIR zawartą w pliku templates.config - jest tam ode mnie podana wskazówka jak to zrobić.
Plik *trx wewnątrz archiwum zip, jest tym co Cię interesuje - to jest właśnie firmware Padavan.

220

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

sty napisał/a:

@Jimmy - proszę bardzo https://files.fm/u/t889hyy4 (Will be deleted: Jan 16, 2018) - dla uproszczenia zaznaczyłem wszystkie dodatki + tylko jeden motyw (DarkBlue) + tylko 2 języki (polski i angielski): wszystko, co jest wewnątrz fw, jest zawarte/opisane w pliku templates.config, który też jest załączony do archiwum zip.
Całą zawartość archiwum najlepiej rozpakować do katalogu trx_archive (do podkatalogu z zachowaniem nazwy, która jest jednocześnie nazwą archiwum zip i datą kompilacji) i fw wgrać opcją dostępną w samym skrypcie prometheus odpowiednio dobierając swoje hasło i login root, gdy wgrywasz to po raz pierwszy. Oczywiście by to wszystko sprawnie zadziałało trzeba ustawić również odpowiednio zmienną CONFIG_TOOLCHAIN_DIR zawartą w pliku templates.config - jest tam ode mnie podana wskazówka jak to zrobić.
Plik *trx wewnątrz archiwum zip, jest tym co Cię interesuje - to jest właśnie firmware Padavan.

A jak mam wgrany breed booloader to przez niego też się nie da wgrać padaviana zakładam smile ?

221 (edytowany przez sty 2017-11-17 14:36:35)

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

@george2002 - tego nie wiem - zapytaj osoby, które używają tego bootloadera - domyślam się tylko, że prawdopodobnie tak.

222

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

tak, przez breeda spokojnie wgrywa się padavan, jak i lede po połączeniu plików. Można też wgrać OFW. Breed jest znakomity.

WRT1900ACS @ OpenWrt
WNDR4300 @ OwpenWrt

223 (edytowany przez sty 2017-11-18 23:40:05)

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

Skoro tak @sig pozytywnie zakreślasz temat o tym bootloaderze to może jakiś krótki tutek "co i jak" w tym routerze, by się pojawił u każdego co go chce wgrać. W tym wypadku chyba nie byłby to spam, co już lekko @Cezary zasugerował, bo dotyczy też LEDE, a z tego co czytałem to jest najprostszą formą/sposobem wgrywania innych systemów, m.in. na ten router.

Szczególnie by mnie interesowało jak to wgrać z poziomu Padavan - tu jest tylko opisane jak to się robi z poziomu openwrt/lede http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?p … 24#p194224

Czyżby po skopiowaniu przez ssh breeda do nanda w mir3g wystarczyło po prostu zrobić zwyczajnie:

mtd -r write breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin Bootloader

???

Czy mógłby ktoś jakoś dokładniej to opisać, krok po kroku ?
Np. jak potem wyzwolić sam bootlader ? - po prostu trzymać wciśnięty reset przy starcie ileś tam sekund (chyba dotąd aż zacznie migać frontowy LED na żółto/pomarańczowo) i potem w przeglądarce wejść na adres routera ?
Wiem, że to zapewne banał ale nie mogę znaleźć nigdzie w sieci jak to się robi z poziomu Padavana (w ogóle czy się da z poziomu tego systemu to zrobić - czyli wgrać tego breeda ?).

EDIT:

Chyba jednak znalazłem w końcu tutek: https://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F … e=66972809 lub tu: https://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F … e=65262189

EDIT2:
Może się komuś przyda:

WGRYWANIE BOOTLOADERA BREED Z POZIOMU LINUX Z UŻYCIEM OPROGRAMOWANIA UKŁADOWEGO PADAVAN (FW) DLA ROUTERA Xiaomi Mi Router 3G (mi-r3g):

U mnie z poziomu Linux, przy domyślnych ustawieniach pendraka które powstały w konfiguratorze wewnątrz Padavan - AiDisk, wyglądało to tak (mam ustawione logowanie po ssh przez certyfikat):

wget https://breed.hackpascal.net/breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin --no-check-certificate
--2017-11-18 09:56:09--  https://breed.hackpascal.net/breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin
Translacja breed.hackpascal.net (breed.hackpascal.net)... 172.246.241.138
Łączenie się z breed.hackpascal.net (breed.hackpascal.net)|172.246.241.138|:443... połączono.
UWAGA: błąd kontroli certyfikatu dla breed.hackpascal.net, wystawionego przez `CN=Let\'s Encrypt Authority X3,O=Let\'s Encrypt,C=US':
  Błąd lokalnej kontroli centrum certyfikacji.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK
Długość: 103916 (101K) [application/octet-stream]
Zapis do: `breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin'

breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin        100%[================================================================>] 101,48K   131KB/s    in 0,8s    

2017-11-18 09:56:11 (131 KB/s) - zapisano `breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin' [103916/103916]

scp -i ~/.ssh/root@mi-r3g breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin admin@192.168.1.1:/media/AiDisk_a1
breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin                                                 100%  101KB 101.5KB/s   00:00
ssh -i ~/.ssh/root@mi-r3g admin@192.168.1.1

BusyBox v1.24.2 (2017-11-16 11:43:52 CET) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

cd /media/Ai*
ls -la
drwxrwxrwx    4 admin    root          4096 Nov 18 09:38 .
drwxrwxrwt    3 admin    root            60 Nov 18 08:16 ..
-rw-rw-rw-    1 admin    root            11 Nov 13 23:29 .__anonymous_var.txt
-rw-rw-rw-    1 admin    root            24 Nov 18 08:16 .__folder_list.txt
-rw-r--r--    1 admin    root        103916 Nov 18 09:38 breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin
drwx------    2 admin    root         16384 Aug 13  2016 lost+found
mtd_write write /media/AiDisk_a1/breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin Bootloader
Unlocking 'Bootloader' ...
Writing from '/media/AiDisk_a1/breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin' to MTD 'Bootloader' ...  [ok]

Poszło dosyć gładko.
big_smile
EDIT3 - Przy tym scenariuszu, czyli z Padavan wgrywany breed (przed Padavan był tylko OFW), po pierwszym restarcie próbuje się włączyć OFW (w zasadzie nie pozwoliłem mu i/lub byłoby to niemożliwe poprawnie do końca). Należy odłączyć router od prądu, wcisnąć reset z tyłu obudowy i czekać/trzymać wciśnięty reset, aż zacznie migać niebieska dioda po ponownym włączeniu routera do prądu - wtedy dopiero możemy zwolnić wciskanie reset. Następnie wystarczy już wybrać w przeglądarce adres domyślny 192.168.1.1 i postępować dalej zgodnie z wyżej przytoczonymi tutkami (lub innymi), w zależności od tego co chcemy wgrać.
I tu mała uwaga - jeżeli wgramy dokładnie ten sam fw Padavana (dokładnie musi być ten sam plik), który był przed instalacją breeda mamy czysty powrót do tego co było, czyli do Padavana i zachowane wszelkie własne nastawy (czyli po prostu jest wykonana jedynie operacja uzbrojenia routera o dodatek breed). Jedno jest pewne - kolejny restart z poziomu breeda bez wgrania czegokolwiek zakończy się błędem. Zapewne pomogłaby operacja czyszczenia nvram (zdaje się jest dostępna w menu breeda), ale OFW i tak się nie uruchomi, chociaż potencjalnie jest pokazywany jako zainstalowany. Podsumowując - tak czy inaczej ten pierwszy raz coś musimy wgrać.
Kolejne instalacje/starty breeda są już normalne i typowe, zgodnie z opisami, których w sieci jest sporo.

224

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

sty napisał/a:

To jak połączyć routery między sobą to w Twoim przypadku @tepe jest chyba drugorzędna kwestia wobec faktu, że już teraz są zaniki sygnału - opisz coś więcej o tych zanikach sygnału (lub przemyśl to dobrze zanim wydasz kasę na kolejny ten sam router)...
Przy założeniu, że będziesz miał 2 takie same routery (i soft) do połączenia między sobą możesz ustawić ten podrzędny jako WDS repeater - wtedy będzie ten sam SSID i przedłużenie sygnału/lanu/internetu z nadrzędnego routera - tak jest chyba najprościej.

Router jest dwa piętra wyżej,  problemu są tylko na parterze (pierwsze piętro z sygnałem przez jeden strop działa super zarówno 2,4G jak i 5G)


Czy przy aktywacji WDS repetera routery łącza się między sobą bezprzewodowo ? Czy przewodowo ? Mi zalezy na tej drugiej opcji.


Ogólnie to mi przydał by się zwykły AP który rozsiewał by zarówno 2,4G jak i 5G, drugi xiaomi jeszcze nie zamówiony więc może coś kupić i postawić LEDE ?

225 (edytowany przez sty 2017-11-19 16:25:56)

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

Oczywiście pojęcie WDS repeater już z samej nazwy i funkcjonalności odnosi się do urządzeń WIFI - więc w Twoim przypadku służyłoby to połączeniu tych 2-óch routerów drogą bezprzewodową.
Po kablu oczywiście też możesz połączyć te routery - co najmniej na 2 podstawowe sposoby - najpierw poczytaj trochę np. na głównej stronie tego portalu więcej o trybach pracy routera - jest trochę tych trybów i różnych aspektów ich działania. Wtedy może wybierzesz to co w Twoim przypadku wyda się najbardziej odpowiednim sposobem konstrukcji Twojej sieci.