Temat: Gargoyle 1.9.2.4 (r49484) brak aktualizacji czasu w urządzeniach

Pod wcześniejszą wersją Gargoyle (bodajże 1.6) działo się to samo  dzisiaj rano wgrałem 1.9.2.4 (r49484) i wszysko ładnie rano w komputerach i bazie VOIP z telefonem czas został zaktualizowany.
Teraz znowu dzieje się to samo na komputerze pokazuje inny czas w ruterze pokazuje inny czas a w telefonie Voip jeszcze co innego.
Po pingowaniu z wiersza poleceń windows domyślne adresy serwerów nie dzialają.
A przy próbie aktualizacji czasu wyskakuje błąd. Dzwoniłem do dostawcy internetu to powiedział mi że nic nie blokują.

Więc chyba to wina rutera.
Proszę o pomoc.

2

Odp: Gargoyle 1.9.2.4 (r49484) brak aktualizacji czasu w urządzeniach

A gdzie jest dobry czas? I po jakim protokole synchronizujesz ten czas? I dlaczego wierzysz że dostawca nic nie blokuje? Ja też mówię że gargoyle nic nie blokuje. Wierzysz mi czy dostawcy?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Dobry czas jest na komórce dobry czas mam na ruterze po resecie nie znam się na protokołach nie zwracałem za bardzo uwagi wcześniej jaki był na komputerze dwa serwery czasu co po pingach widać że odpowiadają to "1.europe.pool.ntp.org" i " pool.ntp.orgi" i " 0.pl.pool.ntp.org".

4

Sam napisałeś że po zmianie oprogramowania było dobrze, więc nie, to nie router. Sam z siebie przecież nagle nie zaczyna blokować. Skoro na routerze masz dobry czas to włącz sobie option enable_server 1 i zmuś komputery żeby używały routera jako serwera czasu.

Zaraz się okaże że jednak operator blokuje port ntp (123) i nie możesz z tego powodu zsynchronizować czasu. A panna za telefonem akurat wie co i czy technicy zrobili.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Wklepałem te "option enable_server 1" w komputerach tam gdzie się wpisuje serwer czasu wklepałem ip rutera i chyba pomogło (banalne ale działa) chodź się dziwie ze nie aktualizuje się z normalnych serwerów czasu.

Cezary nie rzucaj się tak nigdy nie miałem takiego problemu szukałem w goglach i nie znalazłem nawet nie wiedziałem o co gogla zapytać.
Jak bym znał ten problem to nigdy u ciebie tego pytania bym nie zadał.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.