Temat: Mf821...

Niestety jestem zmuszony założyć wątek ponieważ brakuje mi pomysłów.

Wsponniany modem zte mf821 nie łączy się z siecią. Miałem z nim przykrą sytuację, ponieważ zsunął mi się ze stołu z podłączoną anteną zewnętrzną i jedno z gniazd wyrwało się. Rozebrałem modem i sprawdziłem płytkę jak i luty, wszystko wygląda ok. Po tej akcji udało mi się połączyć z netem stojąc bardzo blisko btsu przez program plus internet jak i przez gargoyle z routerem. Odłożyłem urządzenia na kilka dni, i dzisiaj już nie mogę się w żaden sposób połączyć. Dodam tylko że inny modem, zte mf60 ma full zasięg 3g, a wspomniany mf821 brak zasięgu na żadnym z trybów (ta sama karta sim) 

Wymuszałem zarowno poprzez plus internet jak i poprzez at cfun w gargoyle tryby 3g bądź lte, ale nic to nie daje. Komendy na wymuszenie częstotliwości nie działają.

Robiłem już w sumie tyle prób i kombinacji, że już się pogubiłem. Może ma ktoś jakiś pomysł bądź pytania? Z góry dzięki za zainteresowanie

2

Odp: Mf821...

Urwane gniazdo to przyczyna Twoich problemów.

3 (edytowany przez misiek735 2017-06-15 20:42:33)

Odp: Mf821...

A czy urwane gniazdo dla anteny zewnętrznej ma wpływ na zasięg anteny wewnętrznej?

Edit

Wymusiłem komendą at cfun 6,0,0 tryb lte, i plugin 3ginfo pokazuje 60 procent zasięgu (mimo że w okolicy nie ma bts który obsługuje lte! Jak wspomniałem wczesniej mf60 laczy się na tyle samo procent poprzez 3g)
Po tym info modem świeci na czerowono oraz wan nie pokazuje ip. Również zauważyłem że modem po każdym restarcie routera ukazuje inny mac adres

4

Odp: Mf821...

misiek735 napisał/a:

A czy urwane gniazdo dla anteny zewnętrznej ma wpływ na zasięg anteny wewnętrznej?

Może mieć. Może zwarcie jakieś zrobiłeś albo urwałeś ścieżkę...

5

Odp: Mf821...

Byłem 200 metrów od btsu, modem ukazał 2 kreski zasięgu i działał.

Mam ten maly pin który się odczepił, więc spróbuję go przylutować. W tym modemie nie używam anten zewnętrznych, i na prawde dziwie się że ma to wplyw, zwłaszcza że odczepił się tylko ten pin, a reszta została...

6

Odp: Mf821...

misiek735 napisał/a:

Byłem 200 metrów od btsu, modem ukazał 2 kreski zasięgu i działał.

Mam ten maly pin który się odczepił, więc spróbuję go przylutować. W tym modemie nie używam anten zewnętrznych, i na prawde dziwie się że ma to wplyw, zwłaszcza że odczepił się tylko ten pin, a reszta została...

Zanim zaczniesz tam grzebać lutownicą, może zrób zdjęcie i pokaż jak bardzo go zepsułeś.

7

Odp: Mf821...

misiek735 napisał/a:

Byłem 200 metrów od btsu, modem ukazał 2 kreski zasięgu i działał.

Też mam pewnego huawei z identycznym objawem. Przez uszkodzenie złącza zewnętrznej anteny poleciały ścieżki i został uszkodzony tor antenowy. Teraz odbiera tylko jak jest pod BTSem smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: Mf821...

Nie jest to zbyt pocieszająca informacja... No cóż, będę kombinował. Dzięki za pomoc

9

Odp: Mf821...

Zrobiłem fotki i przyznam szczerze że nic tu nie widzę... To gniazdo jest na takich łapkach, więc mogę je wcisnąć do środka tylko "lata" luźno

@pepe2k co sądzisz? smile

https://drive.google.com/file/d/0BwZq8S … p=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/0BwZq8S … p=drivesdk

10

Odp: Mf821...

Moim zdanuem obwód do wewnętrznej anteny był zamykany przez to gniazdo. Jak podlaczasz zewnętrzna antenę, to wtedy gniazdo otwierało obwód do wewnętrznej. Teraz nie ma w ogóle przejścia. Bo nie ma gniazda.

11

Odp: Mf821...

Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem.

W takim razie jedno z możliwych rozwiązań to połączenie wszystkiego poprzez "zalanie" cyną tego gniazda? Nie zależy mi na tej antenie zewnętrznej

12

Odp: Mf821...

Może nie do końca zalać. Połączyć ze sobą brakujące ścieżki.

13

Odp: Mf821...

Twoja odpowiedź to strzał w dziesiątkę. Zdjąłem płytkę która jest wczepiana jako gniazdo karty sim i zauważyłem oraz sprawdziłem takim urządzeniem co piszczy jeśli obwod jest zamknięty na sprawnym gnieździe 2 piny. Powinny być złączone, a u mnie były rozłączone. Po kilku precyzyjnych ruchach lutownicą modem działa. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc smile

14

Odp: Mf821...

Niestety moje szczęście nie trwalo zbyt dlugo, modem odmówił posłuszeństwa.

Generalnie to zakupiłem taki sam w okazyjnej cenie i wszystko śmiga. Z racji tego że jest to towar który zbytnio nie traci na wartości oddam bohatera wątku do serwisu gsm, i może ktoś będzie w stanie go odratować.

Ale dzięki za pomoc tak czy siak :)