Temat: Flash mod - kopiowanie kości

Witam,

pacjent to MR3420 V2 z openwrt AA. Zabieg - flash mod na 8mega. Kostki już przyjechały. Wiem, ze muszę skopiować na pewno uboot i na pewno partycje ART która zajmuje ostatnie 64kB kości. Chciałbym już też skopiować gargoyle.
Moje pytanie brzmi jak to przenieść na nową kość o rozmiarze 8 mega? Robię zrzut kości 4 megowej, no i muszę jakoś (jak?) podzielić ubot + soft i potem ART. Korzystam z programatora ch341A i programu ch341 programmer.
Pozdrawiam.

2

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Zrób zrzut kości 4M, wgraj to do 8M, i jeszcze dograj sam art w ostatnich 64KB. Powinno się uruchomić, później możesz zrobić firstboota.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Ok zrzut zrobiony, ale jak wyznaczyć to ostatnie 64kb z kości 4 megowej i przenieść do 8 megowej?
1 raz mam styczność z tym programatorem.

4

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Masz plik to wytnij sobie ostatnie 64kb. Nie wiem czy ten programator ma możliwość robienia rzutu części pamięci. Jak to po prostu sobie wytnij to (pod linuksem  czy openwrt - polecenie dd)

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez tygrysss 2017-05-08 19:12:28)

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Uuu ła. Niestety nie dysponuje teraz żadnym linuxem, a tym bardziej openwrt (leży rozlutowany). Czy mógłbym Ciebie lub pep2k prosić o "zmodowanie" mojego dump'a pamięci?


http://www88.zippyshare.com/v/3UZY2bBn/file.html

W załączniku plik bin.

Ps. już kiedyś się bawiłem dd... stawiałem system od nowa potem big_smile

6

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

http://dl.eko.one.pl/test/mr3420v2.art.bin

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Dziękuję serdecznie smile będę teraz walczył jak to wrzucic w tym programie wink

8

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Kurde za cholerę nie mogę "zkumac" jak to jest.

To co mi wysłałeś to jest na początku pamięci (tzn wedle programu od góry - od góry czyli początek?) A art jest z tego co czytałem na końcu? Dodatkowo nie wiem jak to w tym programie "dograc" bo nie widzę takiej opcji. Utknąłem.

9

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

To co podałem jest z końca tego pliku. Nie wiem gdzie to widzisz "na początku".

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10 (edytowany przez tygrysss 2017-05-08 20:23:58)

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Teraz pobrałem to  (plik od Ciebie) i są same FF. Zgłupiałem totalnie....
Czy moj dump był wgl. kompletny?

11

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Nie wiem czym i jak to oglądasz. Zobacz dalej, tam nie ma samych 0xff.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Oglądam ch341a programmer.  Link: https://tosiek.pl/ch341-eeprom-and-spi- … rogrammer/

Przejrzałem  - zjechałem paskiem na dół - same FF. Zmianiałem też rozszerzenie tak by była tylko jedna kropka - bez zmian.
Brałem nawet online edytorem - również same zera. https://www.onlinehexeditor.com/

13

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

No naprawdę... Zobacz w onlinehexedytorze offset 0x1000

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Matkooo... ale fo pa. Suwakiem jeździłem oczekiwałem większego tekstu.... a tu dosłownie kilka linijek. przemijało, że nawet nie widac było tego. Zwracam honor!
Czyli wgrywam cały zrzut pamięci na 8 mega i dogrywam arta w 64 kb ostatnich polach?  Nie wiem tylko jak je tam umieścic, który to będzie offset itd.  Mam opcję fill i swap, ale za bardzo nie wiem jak je wykorzystać i czy są wgl do tego... ;/

15

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Od 0x7f0000 Zwykłym kalkulatorem w windows byś to policzył...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Oczywiście masz rację, ale brak mi wydaje mi się elementarnej wiedzy jak to liczyc, a robota rozgrzebana.
Innym wyjściem byłoby wrzucic co jest i dograc z poziomu openwrt ten art, ale tak nie chcę bo niczego mnie to nie nauczy. Gdzie nie patrzyłem to jest: pobierz .bin, kliknij tu podłącz, wgraj zweryfikuj - gotowe. Przykład odnośnie bios (bo tam często to się robi, nawet w płytach TV bo wsad wyleciał). Natomiast opisu "dłubaniny" w tym nie znalazłem, co z czego się bierze, jak wyliczyc etc.

17

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Ehhh. No pomyśl. Flash ma 8MB. Zrób sobie 8*1024*1024 będziesz miał rozmiar w bajtach. Odejmij od tego 64KB (czyli 64*1024=65536), dostaniesz rozmiar obrazu bez arta. I tą liczbę zamień na postać hex. Będziesz miał 7f0000

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Edytor HEX + kalkulator Windows = nic trudnego.
http://www39.zippyshare.com/v/hkxDkM7j/file.html

Home: ZyXEL NBG6817 (OpenWrt)
NAS: HP ProLiant MicroServer Gen8 E3-1265L V2, 16 GB (PVE)

19 (edytowany przez tygrysss 2017-05-09 19:40:32)

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Dziękuję Cezary za wytłumaczenie. Udało mi się ogarnąć samemu na spokojnie i przy dobrym hex editorze.
Gruberek - Tobie również dziękuję za wysłanie wsadu smile

Na moim wszystko działa.

Dziękuje jeszcze raz serdecznie! Teraz poluje na kośc ram do ram moda smile
W ubocie widzi flash 4mb, ale w gargoyle mam dostępne 4 jako wolen czyli widzi kość 8 mb. Może po firstboot się ustabilizuje.

20

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Żeby uboot widział większe kości, to potrzebujesz uboot zmodyfikowany przez pepe2k. Jak wpiszesz w google "pepe2k uboot", to trafisz tam gdzie trzeba.

rt-ac56u tomato, 2x wdr3600@16MB/u-boot pepe2k/lede, 2x wt3020f@16MB/e3372s/gargoyle/lede, 3x wr841n@16MB/64MB/u-boot pepe2k/lede, rt-n18u tomato, 2x rb750gr2 ROS, 3x rb750gr3 ROS, Unifi ap ac lr

21

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

Ooo tego nie wiedziałem. Próbowałem wgra soft od kolegi Grubereg ale na nim wgl router nie wstawał (nie ładował się nawet uboot).
Hmm czy w czymś mi to przeszkadza, że uboot nie widzi w takim razie 8 mega? Czy to kwestia tylko estetyczna? Jak teraz wgrac uboot z poziomu openwrt? Bo nie chce mi się już znów wylutowywac tego, żeby nie uszkodzic ścieżek.

22

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

W niczym. Jeżeli wystartował openwrt to wszystko gra.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: Flash mod - kopiowanie kości

tygrysss napisał/a:

Próbowałem wgra soft od kolegi Grubereg ale na nim wgl router nie wstawał (nie ładował się nawet uboot).

Prawdopodobnie źle przylutowałeś kość, bo uboota nie ruszałem. Zmieniłem tylko rozmiar i przeniosłem ART na koniec.

Home: ZyXEL NBG6817 (OpenWrt)
NAS: HP ProLiant MicroServer Gen8 E3-1265L V2, 16 GB (PVE)