Temat: Proszę o pomoc w zakupie routera.

Dzień dobry.

Właśnie zakończył żywot mój wysłużony WDR4300.
Chcę nabyć drogą kupna-sprzedaży coś równie fajnego, lub lepszego.
Jeśli chodzi o wymagania, to potrzebuję gigabitowy LAN i przynajmniej 2 sztuki USB (fajnie, jakby było USB3) do obsłużenia HDD.

Wybór jest spory, ale proszę o opinie sprawdzonego sprzętu, który dobrze współgra z Gargoyle.

Liczę na sugestie.

Pozdrawiam.

2

Odp: Proszę o pomoc w zakupie routera.

http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=12006

3

Odp: Proszę o pomoc w zakupie routera.

Vodafone 802 najlepiej z wgranym już OpenWRT smile (z tym, że jest tylko LuCi i nie ma Gargoyle).
Cena na alledrogo 58 zł z przesyłką / gwarancja 12 miesięcy.

4

Odp: Proszę o pomoc w zakupie routera.

santaclaus21 napisał/a:

Vodafone 802 najlepiej z wgranym już OpenWRT smile (z tym, że jest tylko LuCi i nie ma Gargoyle).
Cena na alledrogo 58 zł z przesyłką / gwarancja 12 miesięcy.

Człowieku, zanim kolejny raz zaspamujesz z tym badziewiem przeczytaj posta, w którym się wypowiadasz.
Kolega pisze, że chce mieć gigabita, 2 porty usb2, obsługa HDD wymaga też trochę mocy bo potem jest stękanie że słabo. Ten Twój nawet w kawałku nie zbliża się do WDR4300 a ma być co najmniej taki lub lepszy.
Jak tym handlujesz to rozgłoś się w innym dziale albo na innym forum a nie spamuj.

Archer C7 v.2 + LEDE by Cezary http://beta.speedtest.net/pl/result/6621599402

5

Odp: Proszę o pomoc w zakupie routera.

Mówi się: dziękuję, zamiast "nie spamuj". Chciałem pomóc, fakt - przeoczyłem, że chcesz gigabita. Resztę wymogów router spełnia.
Równie dobrze Twój post można uznać za spam, masz google i parametry routerów - więc po co "spamujesz forum" nowym tematem... Co do wydajności prądowej - nie wiem tego na 100% ale gdzieś czytałem, że wszędzie jest do 500mA a więcej tylko przez HUB aktywny.

6

Odp: Proszę o pomoc w zakupie routera.

santaclaus21 napisał/a:

Co do wydajności prądowej - nie wiem tego na 100% ale gdzieś czytałem, że wszędzie jest do 500mA a więcej tylko przez HUB aktywny.

No właśnie, gdzieś...
Standard standardem  a życie życiem. Pocztaj czasem forum, na którym się wypowiadasz. Wierz mi, producenci sprzętu potrafią zaskoczyć, pozytywnie i negatywnie. Są więc routery, które nie potrafią dać tych 500mA przy min. 4,85V (minimum dla USB) a są i takie, które dają prawie 1A przy 5V (co prawda szczytowo ale jednak). Zamiast pisać arbitralnie mając do czynienia z jednym tanim badziewiem posłuchaj/pocztaj ludzi, którzy przerobili sprzętu na tony i czerpią wiedzę z praktyki a nie "skądś, gdzieś".
A, i "no offence", to tylko sugestie starego 'ętelygenta' wypocone pomiędzy browarkami i kobi... A nie, to nie dla dzieci smile Wkońcu mamy piątemk wieczór smile

Wally

7

Odp: Proszę o pomoc w zakupie routera.

A tu masz "no właśnie gdzieś" - https://pl.wikipedia.org/wiki/USB, więcej od 500mA zapewnia dopiero USB3. Ciekawy jestem tylko kto dokonuje tych pomiarów prądu na gniazdach USB i publikuje je na forum ? Zaskocz mnie. To, że ktoś napisze, że na WDR4300 działają mu 2 dyski wymagające 800mA i to jest dowód na to, że port ma taką wydajność prądową to powodzenia. Rozumiem, że sam mierzysz napięcia i prądy na przerobionej "tonie sprzętu". Z resztą, nie muszę tu nic nikomu udowadniać.
Skoro masz tak bogatą wiedzę na temat routerów - czemu szukasz pomocy na forum? Google przestało działać?

8 (edytowany przez Wally 2017-04-29 10:56:36)

Odp: Proszę o pomoc w zakupie routera.

Wikipedia to nie wyrocznia. Poczytaj RFC i IEEE. Tam są informaje z 'pierwszej ręki' wink

Wyobraź sobie, że są tacy ludzie, którzy korzystają z urządzeń zwanych miernikami. Bardzo przydatne, polecam smile. Przykład: modem LTE i zawieszanie/zrywanie połączeń. Jak myślisz, skąd informacje, że modem USB 2.0 (czyli nie powinien pobierać więcej niż 500mA) potrafi i 1A pociągnąć? Skąd informacje, że jeden router nie potrafi dać 500mA na port, bo ma słaby regulator/skopaną sekcję zasilania a inny to puści tyle ile zasilacz pozwoli? Ze szklanej kuli? Bo chyba nie z informacjii producenta.
A co do ton sprzętu, rzuć okiem na główną - jak myślisz, skąd się wzięły te wszystkie opisy urządzeń?

Co do wiedzy, nie każdy jest alfą i omegą. A ja nie jestem gimbo-dupkiem i potrafię się przyznać do niewiedzy w jakiejś dziedzinie. Zasada jest prosta: nie wiem, pytam. Po to jest forum i jego szukajka. Google swoją drogą, zweryfikowane info z pierwszej ręki swoją.
Nie wierzysz? Zobacz ile czasu zajmie Ci wygóglanie i zrozumienie rozwiązania równania różniczkowego a ile zapytanie o to samo kompetentnej osoby smile

Koniec tematu. Chcesz pyskować idź na onet lub wyżal się na fejsbuku. A jak dorośniesz, wróc do merytoryczej dyskusji. EOT.

Wally