1

Temat: T5740 jako router

Witam

Mam do dyspozycji terminal T5740. Chciałbym na nim postawić router. Niestety każdy opis jest z przed kilku lat.
Proszę o pomoc. Wgrałem obraz LEDE na pendrive ale zawiesza się podczas uruchamiania lub też przechodzi w stan uśpienia.
Proszę o kilka słów jak coś takiego uruchomić.
Terminal w przyszłości ma służyć jako mały NAS ale OpenMediaVault nie posiada opcji związanych z np wyborem źródła internetu (wifi lub w przypadku jego braku 3G) VPN itp.
A może ktoś ma obraz systemu dla takiej konfiguracji

Pozdrawiam

2

Odp: T5740 jako router

Na dysk wgraj, nie na pendrive. Generalnie openwrt/lede nie było przeznaczone do uruchomienia z usb, bo nie miało wkompilowanych na stałe sterowników usb - ładowane są jako moduły.

Dla x86 nic się nie zmieniło - musisz mieć dysk, obraz wgrać na dysk przez dd lub winimagera czy coś podobnego i już.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Dzięki za info. A powiedz mi proszę czy mogę to uruchomić na pamięci wewnętrznej. Posiadam w swoim modelu 4GB ATA Flash Disk. Wcześniej zrobie kopie partycji tejże pamieci a w przypadku niepowodzenia moze uda sie ja odtworzyć

4

Ten flash będzie widoczny jako dysk, więc tak.

5

Witam

Udało mi się uruchomić lede na wspomnianym flashu. Niesety do startu potrzebna była klawiatura PS.
Można coś zmienić aby uruchamiał się bez klawiatury?
Mam tylko jedno wejście lan.
Chciałbym aby internet pochodził z 3g. A rj45 pełniło rolę lana z dhcp. Jak powinien wyglądać plik network i pokrewne? W tej chwili nie mam innego routera z dhcp i nie mogę się do nie podpiąć.

6

Dwe opcje - albo zajdź w biosie czy jest taka opcja żeby startował bez klawiatury albo kup najtańszą, zwykłą plastikową klawiaturę za 4.99 czy mniej i ją rozbierz. Plastiki wyrzuć i zostania mała płyteczka na kablu, ale przynajmniej komputer nie będzie się upominał o klawiaturę.

Lan domyślnie już masz, na eth0, więc to zostawiasz w spokoju. Tworzysz sekcję wan od modemu (http://eko.one.pl/?p=openwrt-3g) ale musisz wcześniej zainstalować pakiety od modemu.

7

Witam

Chyba trzeba mnie prowadzić za rękę. Niestety walczę z tym lanem w T5740. Na linux mint działa.  Niestety na lede i openwrt nie działa.  Doszukalem się ze karta to bcm57780. Jak w prosty sposób dorzucić driver do lede?

8

Ale co nie działa? Sieć? kmod-tg3 zainstaluj + zależności, pewnie to on obsługuje. Zresztą - masz mina to możesz zobaczyć na czym działa.

9

Mam ten komputer. Działał z obrazem generic 15.05.1 ale musiałem zrobić
1. Instalacja kmod-phy-broadcom
2. cd /etc/modules-boot.d && ln -s ../18-phy-broadcom 18-phy-broadcom
Nie wiem jak z lede uruchomienie trunka mi słabo poszło.

10

Działa komuś to dobrze, wydajnie? Jak się sprawuje modem 3G/4G na nim?

TP-LINK MR3220v2 + Huawei e173 + Internet 3G z Orange/Play + Gargoyle 1.6.2.2 by obsy.

Bloger. Radioamator. Przyszły mechatronik i elektronik. Programista. Linuxiarz.

11 (edytowany przez mmarek99 Wczoraj 18:06:06)

uruchomiłem lede na tym terminalu modem w wersji hi-link dostał eth0 internet jest w urządzeniu ale lan za boga nie ruszy mimo tg3 phy-broadcom jak komuś lan ruszył to niech napisze jak to zrobił

w końcu po wielu próbach lede działa trzeba sterowniki tg3 wkompilowac w kernel . nie potrzeba żadnej klawiatury do działania