1 (edytowany przez aloszka 2017-01-17 14:29:32)

Temat: Sterowanie gniazdek na pilota

Witam

Chyba tutaj widziałem     sterowanie  gniazdkami  na  pilota przerobione  na  sterowanie openem, w porównaniu  ze sterowaniem  przekaźnikiem   jest mały problem  bo  właściwie trzeba by  dwa kanały  poświęcić (włącz  , wyłącz)  poza tym  jak przekaźnik zwiera  styki  na pilocie gniazdek to  cały czas jest wysyłany sygnał  a po co śmiecić w eterze. Normalne działanie to jak z pilotem naciskamy przez chwilę  , urządzenie włącza się i pozostaje włączone  do następnego naciśnięcia   przycisku wyłącz.  Jak to zrobić w openwrt  a by nie marnować gpio/diod? Ktoś  przerabiał ten problem?

Chodzi mi o takie gniazdka: http://forum.conrad.pl/showthread.php?4 … 4-elementy

2

Odp: Sterowanie gniazdek na pilota

Ale to nie działa ten sposób że pilot wysyła cały czas sygnał i dzięki temu są styki zwarte. Przecież to bez sensu by było...
Naciskasz przycisk pilocie, jakiś kod jest wysyłany do odbiornika lub routera a ten w zależności od poprzedniego stanu robi włącz/wyłącz przekaźnika. I już.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Sterowanie gniazdek na pilota

Kupiłem   komplet gniazdek w by sterować nimi  przez openwrt  czyli podłączam  przekaźnik w miejsce przycisku na pilocie.

4

Odp: Sterowanie gniazdek na pilota

aloszka napisał/a:

Kupiłem   komplet gniazdek w by sterować nimi  przez openwrt  czyli podłączam  przekaźnik w miejsce przycisku na pilocie.

Dziwne rozwiązania chcesz robić - jeżeli to jest na 433MHz to kup sobie układ nadajnika, wydobądź od sprzedawcy format protokołu i sobie oprogramuj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Sterowanie gniazdek na pilota

Tak  dziwne rozwiązanie ale  działające chociaż sprzęto-żerne.  Wydobądź  od sprzedawcy  protokół sterowania ?!  Żartujesz, nabyłem w biedronie!  Ale masz rację  poszukam w  necie    może coś znajdę.

6

Odp: Sterowanie gniazdek na pilota

Bierdonka sprzedaje masówkę, więc będzie to coś co chińczycy normalnie produkują. Poszukaj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez aloszka 2017-01-17 18:53:09)

Odp: Sterowanie gniazdek na pilota

Miałeś rację  już ktoś przede  mną  próbował coś  robić na raspberry, wewnątrz pilota siedzi scalak hs2260a-r4. Lecz nadal za bardzo sobie nie wyobrażam jak to ma działać. Z gpio mam kluczować  433 MHz ?

8

Odp: Sterowanie gniazdek na pilota

Jeżeli musisz. A jak nie to to wstawiasz proste coś np. na arduino.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Sterowanie gniazdek na pilota

Czy  jest możliwe  uzyskanie rozdzielczości  włączenia gpio 9ms?  Nie jest aż tak strasznie to tylko nieco ponad 100Hz.

10

Odp: Sterowanie gniazdek na pilota

Biorąc pod uwagę że np. możesz podłączyć kartę SD pod gpio i odczyty są rzędu 500-700KB/s więc tak, powinno spokojnie dać radę.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Sterowanie gniazdek na pilota

Masz rację  jest jeszcze pakiet lirc  który  też musi  dość szybko przełączać   diodę ( kiloherce).

12

Odp: Sterowanie gniazdek na pilota

aloszka napisał/a:

Kupiłem   komplet gniazdek w by sterować nimi  przez openwrt  czyli podłączam  przekaźnik w miejsce przycisku na pilocie.

Ja tak zrobiłem kiedyś, ale sterowałem gniazdkami z centralki alarmowej smile
Działa do dziś. smile

GUI jest przereklamowane

ASUS WL-500gP v2, TP-Link TL-MR3420 v2, TP-Link TL-WR1043ND v3, TP-Link TL-WDR4300 v1, D-Link DWR-921 C3,
Netgear R6220