51

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Dzięki za linka. A czy ktoś posiada kod do wyświetlenia temperatury z czujnika na zwykłej stronie html albo by dodać taką stronkę do busyboxa w gargulcu?

===========================================
WRT160NL v1 CUR01 with Gargoyle PL  by obsy

TL-MR3420 v2 (MiFi) + E3372h-153 (nie hilink) = Play

52

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

@cineks mozesz wrzucić wersje w której dodałeś innego rodzaju wskaźniki ?

53 (edytowany przez cineks 2016-07-14 16:41:18)

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

ok,
późnym wieczorkiem postaram się wrzucić.

pozdrawiam

no to wrzucam
control.tar.gz

54

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Thx. zabieram sie za konfiguracje. Jeszcze brakuje mi jednego bajeru. Min Max i AV temp gdzieś, jak bys mial jakis pomysl jak to zrobic daj znac;)

55

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Panowie - czy ktoś mógłby wstawić oryginalna wersję paczki z pierwszego postu?
Prosiłbym równiez o wersję od @cineks ze zmienionymi wskaźnikami.

Pozdrawiam.

56

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

tygrysss napisał/a:

Panowie - czy ktoś mógłby wstawić oryginalna wersję paczki z pierwszego postu?
Prosiłbym równiez o wersję od @cineks ze zmienionymi wskaźnikami.
Pozdrawiam.

Nie ma mnie w domu kilka dni, jak wrócę i nikt mnie nie uprzedzi to wstawie. Będzie to wersja oryginalna z drobnymi późniejszymi poprawkami wykonanymi przez autora.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

57

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Świetnie - byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

58

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

tygrysss napisał/a:

Świetnie - byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam

Nie mogę wstawić linka na forum, dostaję informację zwrotną Odmówiono dostępu!
Nie posiadasz uprawnień do przeglądania /forum/post.php?tid=12533 na tym serwerze

@Cezary to jakaś nowość wink?, swoją drogą ładnie od strony graficznej.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

59

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Czym jest ten link?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

60

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Cezary napisał/a:

Czym jest ten link?

paczka.zip   a link wstawiam zgodnie z opisem, Pomoc dla BBCode chyba dotychczas działało.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

61

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Ale gdzie tą paczkę położyłeś?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

62

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Cezary napisał/a:

Ale gdzie tą paczkę położyłeś?

U mnie na "serwerze" edzia.suroot.com czyli luci-15.05-ar71xx-nand-nbg6716

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

63

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Forum samo z siebie tego nie robi. Natomiast hosting panicznie reaguje na jakieś linki i htmle.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

64

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Kolego @tygrysss skopiuj i wklej do przeglądarki edzia.suroot.com/paczka.zip link będzie aktywny przez kilka dni.

W katalogu sensors są moje czujniki, usuń je sobie, choć na start mogą Ci się przydać do testów, niektórzy zgłaszali problemy.
W pliku index.html bodajże jest dodany przeze mnie link do kamerki internetowej usb, można usunąć jak nie masz kamerki.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

65

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Serdecznie dziękuję - a masz może czystą wersję tę po przeróbkach (poprawkach BBarwik'a)?
Kamerki jeszcze nie mam, ale będę planował również ją dodać - od poniedziałku zaczynam zabawę smile

66

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

tygrysss napisał/a:

Serdecznie dziękuję - a masz może czystą wersję tę po przeróbkach (poprawkach BBarwik'a)?
Kamerki jeszcze nie mam, ale będę planował również ją dodać - od poniedziałku zaczynam zabawę smile

To jest "ta" wersja. Kamerkę, link do niej usuniesz sobie edytując plik index.html (chyba dwie linijki). Moje pliki z odczytami sensor poprostu usuń.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

67

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Witam
Zaciekawił mnie ten projekt ale chlałbym się dopytać jaki sprzęt jest potrzebny do uruchomienia całości ( wiem , że czujniki, moduł 1wire itd ale chodzi mi o "serce" wink układu) ?

Sprzedam: Tp-link WDR3600 16MB, 4xUSB, OC , Sagemcom Fast 2704 , Tenda AC15 Tomato

Asus RT-AC68U + Huawei 3372 HiLink LTE,   Brother DCP- J125
Nexx WT3020 Gargoyle + webcam Creative Vista! IM

68

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Jasna sprawa smile jeszcze raz serdecznie dziękuje.

69

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

1. Ustaw strefę czasową w php.ini. Nawet napisał co trzeba zmienić.
2. RelayBoard był od przekaźników. Po prostu nie masz tego pliku (a masz w ogóle przekaźniki?)

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

70 (edytowany przez tygrysss 2016-10-16 23:14:22)

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Pośpieszyłem się z napisaniem posta skasowałem go a teraz zauważyłem, że odpisałeś. Z pamięci przywracam co pisałem

Udało się uruchomic, ale mam kilka błędów.
Po 1: przy załączeniu np. światła w sypialni przekaźnik klika wiadomo, ale po chwili pojawia się
Warning: file_put_contents(/control/data/timer_3): failed to open stream: Permission denied in /control/config.php on line 87

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /control/config.php:87) in /control/www/index.php on line 53
Po 2: nie zapisują mi się dane w sensors. Aktualną temp. pokazuje ok. Po wykonaniu skryptu w cronie mam:
 php-cgi cron.php
X-Powered-By: PHP/5.4.5
Content-type: text/html

<br />
<b>Warning</b>:  date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in <b>/control/cron.php</b> on line <b>21</b><br />
<br />
<b>Warning</b>:  date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in <b>/control/cron.php</b> on line <b>30</b><br />
<br />
<b>Warning</b>:  date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in <b>/control/cron.php</b> on line <b>31</b><br />
Tutaj też chyba coś nie halo? Czepia się o czas - ale skonfigurowałem wszystko zgodnie z poradnika z LAMP'a.
Dodałem data.timezone na Warszawę.
Edit: ok nie mam już błędów przy wykonywaniu cron.php (brakowało zone_europe). Jednak nadal nie zapisują mi się dane z czujników ;/

Tak więc przekaźniki mam wszystko działa pod pluginem usb relay gargoyle. Plik RelayBoard wyszukałem w WinSCP. Miałem go w katalogu overlay/bin.

Przeniosłem do bin, nadałem chmod 775 i ruszyło. Time zone - jak już wspomniałem brakowało pakietu zone-europe w php - doinstalowałem - działa.
Reboot routera sprawił, że zaczęły pojawiać się dane z sensorów w folderze sensors.

Jednak nadal mam problem - po włączeniu np światło na stronie, przekaźnik klika włącza się i pojawia się błąd

Warning: file_put_contents(/control/data/timer_3): failed to open stream: Permission denied in /control/config.php on line 87

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /control/config.php:87) in /control/www/index.php on line 53

Tego nie udało mi się pozbyc. Muszę poczekac 15 min zobaczyc czy od kliknie. Nie ma dostępu ale gdzie i dlaczego - tego nie wiem.

Edit - Niestety - odklikiwanie nie działa. Spowodowane chyba jest powyższym błędem.

71 (edytowany przez logan_85 2017-01-08 00:19:07)

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Witam, niestety żaden link nie działa. Czy ktoś może udostępnić ostatnią działającą wersję?

72

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Ja tylko powiem, że sprzedam swoją kartę realyboard. Kontakt tu pod postem lub via mail.

73

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Przyłączam się do prośby  o  działający  link :http://bbarwik.com/control.zip  nie działa gdzie to  teraz znajdę? Szkoda że kolega BBarwik   porzucił temat.

74 (edytowany przez krynio 2017-04-07 14:44:36)

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

aloszka napisał/a:

Przyłączam się do prośby  o  działający  link :http://bbarwik.com/control.zip  nie działa gdzie to  teraz znajdę? Szkoda że kolega BBarwik   porzucił temat.

Panowie dajcie mi kilka dni (przeprowadzka) i udostępnię plik control.zip

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

75

Odp: HomeServices by BBarwik v1.0

Link do control.zip będzie dostępny jakiś czas.

Jest to wersja z naniesionymi poprawkami, które przewinęły się w tym temacie (nie pamiętam czy do poprawnego wyświetlania godziny, zastosowałem metodę BBarwik czy inną zasugerowaną również w tym temacie. Ponadto zawartość control.zip zawiera moją działającą konfigurację switch / DS18B20 którą należy dostosować do własnych urządzeń, potrzeb.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270