Temat: Pisk z głośnika

Witam,

Mam Compala FL90. Czasami po godzinie pracy lub trochę dłużej słyszę dłuższy pisk z głośnika systemowego. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji co ten pisk oznacza? Trwa to około jednej sekundy.

2

Odp: Pisk z głośnika

Nie spotkałem się z taką informację. Nie przegrzewa się on czasami?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez 3crhash 2008-08-31 01:13:11)

GPU: 60°C
HDD: 36°C
WiFi: 49°C

Chciałem jeszcze odczytać temperaturę rdzeni, ale sensors-detect robi problemy - nie wykrywa sensorów...
Dziwne jest to, że ten pisk powtarza się raz dziennie. Może zademonstruję: piiiiiiiiiii smile

Tak, a propo czujników, to można sobie zrobić wskazywanie stanu baterii w conky i odczytać dodatkowe parametry z /proc/acpi/battery/BAT1/ ale to pewnie i tak znasz, a ja dopiero niedawno wpadłem na to wink

Edit

linux # sensors
coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Core 0:       +7°C  (high =  +100°C)                   

coretemp-isa-0001
Adapter: ISA adapter
Core 1:       +9°C  (high =  +100°C)

4

Jaki masz procesor i kernel? (uname -a)

PS. Moje conky prezentuje trochę szerszy zakres informacji niż to co na stronie pokazane smile
PS2. Conky ma swoje polecenia do czytania stanu baterii, nie musisz bezpośrednio czytać /proc/*

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez 3crhash 2008-08-31 12:23:40)

# uname -a
Linux ch 2.6.25-gentoo-r7 #18 SMP Sat Aug 30 21:46:07 CEST 2008 x86_64 Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T8100 @ 2.10GHz GenuineIntel GNU/Linux

Conky odczytuje 2.00GHz, zamiast 2.10GHz na każdym z rdzeni, ale to zdaje się bylo już poruszane na tym forum smile