1 (edytowany przez tomgme 2016-09-25 09:23:13)

Temat: WRT1900AC i problem z bardzo wolnym transferem

Witam
Od pewnego czasu sieć domowa tzn. połączenie przez kabel z NAS (Synology DS216j) spowolniło, zapis około 7-10MB/s, odczyt 5-8MB/s testowałem programem Blackmagic Disk Speed Test.

Całą sieć w domu zrobiłem w oparciu o CAT.7 Twin kable, puszki są CAT.8

Na początku zainstalowania openWRT transfer sięgał około 70-90 MB/s, w sumie w konfiguracji NAS ani routera nic nie zmieniałem. NAS podłączyłem do testów bezpośrednio pod router jak i mój komp. Wcześniej były w innych pomieszczeniach połączone dodatkowo przez Switch LINKSYS SE4008...  Przez WLAN (5GHz) leci troszkę szybciej, tj. 20-25 MB/s zapis jak i odczyt.

Czy jest jakaś dodatkowa konfiguracja openWRT by sprawdzić gdzie jest pies pogrzebany?
Mam zainstalowany OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1 r49294


EDIT: 1


Rozłączyłem całą sieć także był tylko inetrnet, mój PC i NAS po kablu bezpośrednio do routera, to samo... więc podejrzewam że mam problem z openWRT....

Proszę o pomoc, instalacja na nowo... szkoda czasu...

EDIT: 2


Zrobiłem upgrade systemu.. ( OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1 r49404 )

opkg list_installed | sed 's/ - .*//' | sed 's/^/opkg -V upgrade /' | sh


bez zmian.... ślimak


EDIT:3

Dzisiaj rano 25.09, zrobiłem przymiarkę do wrzucenia Gargoyle, przetestowałem jeszcze raz sieć i okazuje się że wczorajszy upgrade systemu openWRT jednak coś dał. zapis w WLAN (5GHz) mam 25 MB/s a odczyt 210 MB/s. Po kablu zapis 10 MB/s a odczyt 9 MB/s....

Przy tych jakościowo bardzo dobrych kablach nie powinno być tak a nie inaczej....

nic z tego nie rozumię.... 10 minut później jest znów ślimak... WLAN (5GHz) UP/DOWN 5-10 MB/s

WRT 1900 AC