Temat: iptables

Sieć wygląda następująco:
Router do którego podpięty jest światłowód (publiczne IP), na nim DMZ do domowego "serwerka" na nim większość usług. Mam w sieci kamerę ip i chciałbym móc na nią wbić, dlatego też chciałem zrobić przekierowanie z "serwerka":8283 na 192.168.1.168:80 używając takiej reguły:

iptables -I FORWARD -p tcp -d 192.168.1.168 --dport 80 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -i eth0 --dport 8283 -j DNAT --to-destination 192.168.1.168:80

Co robię nie tak?

2

Odp: iptables

A czemu nie zrobisz po prostu forwardingu portu 80? Gui możesz na innym porcie postawić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: iptables

Bo ten do czego innego używany, chcę wejść z zewnątrz przez mojadomena.pl:8283 i wylądować na 192.168.1.168:80, coś w tej regułce jest nie tak? Czy czegoś brakuje?

4

Odp: iptables

eth0 jest portem wanu?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: iptables

eth0 jest jedyną sieciówką na "serwerku" na niego są wszystkie porty przekierowane z routera który jest bramą.

6

Odp: iptables

Czekaj, czekaj. Jak to jest jedyna sieciówka? A wifi? Na co właściwie więc to przekierowanie chcesz zrobić?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: iptables

Tak, jedyna, "serwerek to mini-ITX na atomie, przekierowanie ma iść na kamerę ip.

8

Odp: iptables

Więc i kamera i serwerek jest podpięty pod jeden switch do którego przypięty jest także tamten router? Więc ma przyjść i wyjść tym samym interfejsem?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: iptables

Dokładnie wink

10

Odp: iptables

Podobna historyjka: http://www.miljan.org/main/2006/12/26/l … interface/

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.