51

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

W sumie to ten kondensator który odpadł to go mam.. jakiś pajac co go rozbierał musiał przygnieść przy ściąganiu obudowy albo coś ;/ bo był w środku wink

52

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Jeżeli jest cały (nieuszkodzony) to go przylutuj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

53

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Kolejny problem. Został mi jeden router który nie chce ruszyć ;/ po podłączeniu pod kabel, komputer cały czas go identyfikuje i nie dostaje żadnego IP. Po przypisaniu na karcie ip też nie działa. Świeci(mruga) tylko kontrolka zasilania nic pozatym... Probowałem przez Putty wgrać firmwire niby pisze ze jest OK ale dalej nie działa ;/ Jakiś pomysł ?? smile

54

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Uszkodzony switch? A nie, to byś nie wgrać softu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

55

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

A po polsku ? big_smile

56

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

mógł zabrakło smile , "to byś nie mógł wgrać softu".

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

57

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Da sie coś z tym zrobić ? Bo jak nie to chyba wystawie na aukcji jako uszkodzony ;/ smile

58

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Wgrałeś oryginalny soft producenta żeby sprawdzić czy działa?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

59

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Robie tak jak tu:  https://www.youtube.com/watch?v=mN7u79EupGQ tylko zamiast tego caiman mam firmwire linksys. Oryginalny z ich strony..

60

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

wifi się rozgłasza i możesz się dostać? jeżeli tak to daj mu jeszcze przywrócenie ustawień domyślnych. Jeżeli nadal nie działa to sprzedawaj jako uszkodzony...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

61

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Wifi nie nadaje.. nie mam możliwości wejscia na niego...

62

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Na konsoli widzisz normalnie uruchamianie się?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

63

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Na konsoli jak nie zatrzymam bota to idzie niby dalej ale staje na [<c0013c88>] (unwind_backtrace+0x0/0xe4) from [<c00c9454>] (bad_page+0xc8/0xf0)
[<c00c9454>] (bad_page+0xc8/0xf0) from [<c00c94e8>] (free_pages_prepare+0x6c/0xf                                                                                        c)
[<c00c94e8>] (free_pages_prepare+0x6c/0xfc) from [<c00ca834>] (free_hot_cold_pag                                                                                        e+0x20/0x18c)
[<c00ca834>] (free_hot_cold_page+0x20/0x18c) from [<c00cab80>] (__pagevec_free+0                                                                                        x28/0x3c)
[<c00cab80>] (__pagevec_free+0x28/0x3c) from [<c00cd9a4>] (release_pages+0x1d4/0                                                                                        x1ec)
[<c00cd9a4>] (release_pages+0x1d4/0x1ec) from [<c00ea1a8>] (free_pages_and_swap_                                                                                        cache+0x90/0xa0)
Attempting mount of ubifs syscfg partition
UBI device number 0, total 296 LEBs (37584896 bytes, 35.8 MiB), available 0 LEBs                                                                                         (0 bytes), LEB size 126976 bytes (124.0 KiB)
[utopia][init] Using persistent syscfg data from /var/config/syscfg
[utopia][init] Starting system logging
Bus error
[utopia][init] Starting sysevent subsystem   

Tu całość z konsoli: http://www37.wyslij-plik.pl/pokaz/802172---py23.html

Da się jakoś w tej konsoli włączyć WI-FI ??

64

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Nie staje tylko system się wykłada po prostu. Tak jak by coś nie zostało wyczyszczone, bo o starszą wersję jffs się rzuca.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

65 (edytowany przez leszekskc 2016-05-17 19:33:23)

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Po restarcie staje na:
NTP Servers do not need to be updated
[utopia][init] committing default syscfg values

Guzik resetu tez nie dziala ;/ można go godzine trzymać i nic wink

Co polecasz ?

66

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Spróbuj może jakość flash skasować w bootloaderze. Tylko żebyś sobie całego flash nie skasował i tym samym uceglił router.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

67 (edytowany przez leszekskc 2016-05-17 20:05:48)

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Cud ale ruszył ;D wgrałem OpenWrt mamba i działa... Ale dziwne to menu w nim big_smile chyba znów spróbuje oryginalne wink
Mogę to zrobić jakoś inaczej ? czy muszę przez konsole ??

68

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Wg wiki openwrt możesz tak po prostu wgrać oryginalny soft z openwrt.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

69 (edytowany przez leszekskc 2016-05-18 15:20:17)

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Nie działa ;/ próbowałem przez openwrt i przez putty itd i nie chce działać na oryginalnym firmware. Za każdym razem się wiesza. Na openwrt działa, próbowałem trunka  i inne openwrt i jest ok. Ale na oryginalnym linksysa nie chce się uruchomić... hmm ;] czy jest możliwość "sklonowania" routera ? bo mam jeszcze 2 takie więc jakbym jakoś skopiował z jednego na drugi to może by ruszył ? smile

70

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Możesz, tylko sam obszar danych a nie ustawień.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

71

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

A jak ? i czy to coś pomoże ? smile

72

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Nie wiem czy pomoże, zawsze sprawdzić możesz i tak ci teraz na oryginale nie działa.

Jak - np. wylutuj z innego kość, zgraj i zaprogramują od nową w tym. Jeżeli jest tam w oryginalne ssh to możesz przez mtd spróbować zgrać poszczególne partycje we flash.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

73

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

;/ to już nie dla mnie smile sprzedam go jak jest wink Pozdrawiam

74

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Jak działa pod openwrt to wgraj openwrt i tyle. Na co komu oryginalny soft.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

75

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Słuszna uwaga - ori soft jest bardzo słaby. Jedno spostrzeżenie sprzed chwili - ściągając spory plik (ok 3 GB) (nie torrentem) nie mogłem równocześnie otworzyć jakiejkolwiek innej witryny - wszędzie zgłaszał się błąd DNS nie znaleziono witryny. Po skończonym pobieraniu wszystko wróciło do normy. Łącze 25 Mbit. Pograłem chwilę w sapera w tym czasie ale zastanawia mnie to czy to nie wina mojej konfiguracji.

Linksys WRT1900ACS @ LuCI openwrt-19.07
Linksys WRT54GL       @ Tomato 1.28