26

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Fido bierz WNDR4300 - tańszy, lepsze anteny i extroota nie potrzebujesz smile

OpenWrt: WAX206/NWA50AX/EA6350v3 || W szufladzie: WNDR4300/TL-WDR4300/SR3200

27

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

fido napisał/a:

Czy zakup WDR4300 jeszcze się opłaca i czy przy zakupie trzeba wybierać jakąś wersję, żeby wgrać gargoyle z obsługą wol, dlna,ftp ale bez korzystania z extroota.

Temat wyboru routera przemilczę, sam zbieram wiedzę. Jednak abyś nie popełnił błędu, sprecyzuj o jaką wersję Gargoyle Ci chodzi. Jeśli Cezarego AA to wiedz że nie ma tego softu dla Netgear WNDR4300. I pozostaje Ci np. Gargoyle 1.8.0 co może nie w pełni Cię zadowalać ...

Krynio

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

28

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Świetny poradnik - dzięki.

Co do ostatniego zdania "* Potrzebuję router o mocnym radiu/dobrym zasięgu" dodaałbym, że po prostu router z dobrymi antenami albo wymienić zewnętrzne anteny jeśli router takowe posiada. Z własnego doświadczenia wiem, że po wymianie w TL-MR3420 z domyślnych 3 dBm na 9dBm zasięg zdecydowanie się poprawił, wcale nie trzeba było zwiększać mocy powyżej 100 mW.

Jeśli się mylę w czymś - niech mnie ktoś poprawi wink

29

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

krynio napisał/a:

Temat wyboru routera przemilczę, sam zbieram wiedzę. Jednak abyś nie popełnił błędu, sprecyzuj o jaką wersję Gargoyle Ci chodzi. Jeśli Cezarego AA to wiedz że nie ma tego softu dla Netgear WNDR4300. I pozostaje Ci np. Gargoyle 1.8.0 co może nie w pełni Cię zadowalać ...

Krynio

Sigma napisał/a:

Fido bierz WNDR4300 - tańszy, lepsze anteny i extroota nie potrzebujesz smile

Jak na razie pozostanie 1043ND ze zmienionym ramem i flashem zobaczymy jak się będzie sprawował.
Co do wersji Gargoyle to bym chciał 1.6.2.2 bodajże jest to ostatnia wersja od Cezarego, bo na niej działa wszystko ok. a na nowszych które testowałem to jakoś nie do końca.
Jakby co to to właśnie nie wiem czy bym się nie skusił na WNDR4300 bo WDR4300 i tak ma za mało flasha.

30

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

To bierzcie bo teraz w sklepach po 199 jest.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

31 (edytowany przez build000 2015-11-03 20:09:48)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Z informacji uzyskanych z oddział Netgear Polska można wywnioskować jedno - to jest połączona promocja sklepu, oddziału i producenta - nigdy już nie będzie taniej w normalnym sklepie (zapewne przygrywka do ostatecznego wycofania się z produkcji tego modelu - wyprzedają nadmiary magazynowe) - czyli tak jak pisze Cezary - najlepsza okazja by nabyć WNDR4300v1 w tak niskiej cenie.

32

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Cezary napisał/a:

To bierzcie bo teraz w sklepach po 199 jest.

No właśnie się zastanawiam czy nie lepiej pozostać jak na razie przy 1043ND aż takiej potrzeby zmiany nie widzę a może za jakiś czas będzie coś lepszego.

33 (edytowany przez Andrzejek 2015-11-06 13:26:32)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Hej koledzy,

Czytam jak chwalicie tego WNDR4300 i zapragnąłem też go kupić smile Mam obecnie TP-Link TL-MR3220v1 i jest on za słaby, żeby pociągnąć modem Huawei e3276 - nawet po wpięciu z hubem USB router restartuje się przy pierwszym większym downloadzie. Stąd pytanie: czy Netgear WNDR4300 pociągnie LTE na tym modemie? Będzie potrzebny hub USB? Czytam na wiki OpenWrt, że różnica w procku jest "tylko" 160 MHz (400 MHz w MR3220 vs. 560 MHz w WNDR4300), a może to "aż" 160 MHz? smile

Czy może raczej polecilibyście inny router do modemu Huawei e3276?

34

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Ten router z modem e3372 (niehilink) uciągnął mi bez huba 99mbps. Ale ja mam kosmicznie blisko nadajnik:

CSQ:27 
RSSI:-59 dBm 
Profil UMTS QoS:180000 kbps DOWN | 100000 kbps UP 
MCC MNC:260 03 
RSCP:-145 dBm 
Ec/IO:-32 dB 
RSRP:-79 dBm 
RSRQ:-7 dB
OpenWrt: WAX206/NWA50AX/EA6350v3 || W szufladzie: WNDR4300/TL-WDR4300/SR3200

35 (edytowany przez build000 2015-11-06 19:09:49)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Andrzejek napisał/a:

Hej koledzy,

Czytam jak chwalicie tego WNDR4300 i zapragnąłem też go kupić smile Mam obecnie TP-Link TL-MR3220v1 i jest on za słaby, żeby pociągnąć modem Huawei e3276 - nawet po wpięciu z hubem USB router restartuje się przy pierwszym większym downloadzie. Stąd pytanie: czy Netgear WNDR4300 pociągnie LTE na tym modemie? Będzie potrzebny hub USB? Czytam na wiki OpenWrt, że różnica w procku jest "tylko" 160 MHz (400 MHz w MR3220 vs. 560 MHz w WNDR4300), a może to "aż" 160 MHz? smile

Czy może raczej polecilibyście inny router do modemu Huawei e3276?

Ja używam bez żadnego huba, ale tak jak przedmówca, też mam blisko do BTS-a. W przypadku 3276 powinno być nawet lepiej bo mniej żre prądzicha, niż 3372.
Także wszyscy niedowierzający i się wahający - śmiało bierzcie WNDR4300 - do E3276/3372 jak znalazł...zresztą nie tylko: do radia 5 GHz też spoko, jak nie zależy komuś na AC - 2.4 GHz średnie z opcją/tendencją na przeciętne/słabe - cała reszta już tylko dobrze albo b. dobrze, jak na średniej klasy routery domowe bez AC.
Z TP-Link TL-MR3220v1 w ogóle Netgeara WNDR4300 nie ma co porównywać - Netgear to zupełnie inna klasa/jakość/możliwości sprzętowe.

36

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Mam oba i zgadzam się z przedpiścą smile

OpenWrt: WAX206/NWA50AX/EA6350v3 || W szufladzie: WNDR4300/TL-WDR4300/SR3200

37

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

E3276 pobiera więcej prądu niż E3372.

38

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Koledzy jaki byłby router z obsługą modemu po USB i możliwością ustawienia serwera VPN? Wiem że TL-MR3220 ma za mało pamięci, niestety ten zakupiłem sad.

Czy te się nadadzą?
TL-WR710N
tl-wr1043nd

Może są routery już obsługujące VPN bez konieczności instalacji Gargoyle?

39

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

To jest forum i wątek o openwrt. Nie chcesz openwrt/gargoyle na routerze to kompletnie to forum nie jest dla Ciebie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

40

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Nie jest tak że nie chcę ale szukam prostego i niezawodnego rozwiązania. Chcę skomunikować sterownik PLC z komputerem osobistym przez sieć GSM, bo nie ma innej opcji w fabryce.

Z tego co widzę, to routery które wymieniłem: TL-WR710N, tl-wr1043nd dadzą sobie radę z openwrt/gargoyle ale nie mają obsługi modemów 3G. sad

Przyznam że trochę się boję tego oprogramowania ale może warto spróbować. Chodzi też o czas. Dla mnie ta konfiguracja pewnie zajmie kilka dni ale potem będzie już łatwiej.

Swoje wybory bazowałem na:
http://www.dipol.com.pl/openwrt_czyli_j … bib522.htm

ale z tego co mi powiedziałeś Cezary to router który kupiłem nie obsłuży serwera VPN ze względu na pamięć.

41

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Gargoyle ma obsługę modemów 3g, wiec to co napisałeś nie jest prawdą.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

42

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Wygląda na to, że masz 2 wyjścia:
a) kupić router z 8MB pamięci (lub lepiej nawet 16MB) - opcja droższa,
b) wymienić kość pamięci na 16MB - opcja tańsza.

43

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Czy opłaca się przesiadać z TP-Link 1043ND v1 (64 ram mod) na Netgear WNDR4300? Duże lepszego procesora ten Netgear raczej nie ma w porównaniu z TP-Linkiem ale cena jego teraz jest atrakcyjna, dlatego się zastanawiam.

44

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Chociaż by ze względu na flash.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

45 (edytowany przez build000 2015-11-12 10:09:47)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

@ternyk - Ty się nie tylko zainteresuj prostym przełożeniem zegar w zegar, ale też innymi parametrami procka i resztą podzespołów. Nie wiem skąd ten pomysł by porównywać nieporównywalne...
wink

46 (edytowany przez ternyk 2015-11-12 10:23:50)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

@Cezary:
Tak, to jest właśnie najbardziej kuszące. Koniec zabaw z extrootem.

@build000:
Wiem, że nie ma bezpośredniego przełożenia częstotliwość CPU na ogólną wydajność ale daje jakies ogólne pojęcie. Właśnie doczytałem, że ten Netgear ma osobne główne układy, więc CPU jest jakoś tam odciążony.

Pytanie zadałem, bo dawno nie jestem w temacie, co obecnie jest na rynku. Być może mając teraz Tp-Link 1043ND a przesiadając się na tego Netgear'a być może mało zyskam, ale gdybym do ceny Netgeara 200 zł dodał jeszcze 100-200 zł mógłbym kupić _dużo_ lepszy sprzęt (lepszy w sensie stabilność, wydajność, RAM, support w openwrt) - choć właśnie wydaje mi się, że chyba nie - na te dużo lepsze to chyba trzeba przeznaczyć ok 800 zł.

W cenie ok 400 zł to ZyXEL'a NBG 6716 jest dośc ciekawy. Chyba poczekam na uwalenie mojego Tp-linka 1043ND.

47

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

WNDR4300 to jakaś wyprzedaż i zaraz ich pewnie nie będzie. Zyxele też się powoli kończą, więc radę mam na dziś jedną - albo brać teraz jak chce się zmienić sprzęt bo później będzie tylko z drugiej ręki. Lub czekać na inną okazję/inny sprzęt, ale to tak można czekać w nieskończoność.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

48 (edytowany przez build000 2015-11-13 19:37:05)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

WNDR4300v1:

Od usera z innego forum uzyskałem info, że w jakimś sklepie EURO (nie wiem czy miał na myśli EURO RTV-AGD - nie dopytywałem) wczoraj kupił WNDR4300v1 też za 199 zeciszów.
Także potwierdzone są 2 sklepy z niską ceną na ten router:
1) EURO
2) SATURN

49 (edytowany przez zygmunt 2015-11-14 14:49:05)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Potrzebuję acces point lub router z możliwością zasilania POE 24V/0,5A i względnie małych gabarytów, z racji ciężkiego dostępu i braku gniazda 230V. Czy jest coś na rynku z obsługą OpenWrt? Może Ubiquiti? Zapomniałem dodać, pracować ma w środku budynku.

50

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Tak, loco, nano, pico ew. mikrotiki.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.