Temat: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Witam

Pech chciał ze antena cybertech 15db ściągnęła piorun i caly mój zestaw na gargoyle poszedł z dymem tzn wr1043ndv1 oraz modem e3372 na usb Y kablu i ładowarce chińskiej za 3 zł i teraz muszę wszystko kupic od nowa i zastanawiam sie nad routerem czy wersje i rewizje w wdr4300 sie czymś różnią od najnowszej 1.7 rev.2 podobnie jak to miało w wr1043ndv1 i v2? Przy okazji zapytam czy macie jakieś lepsze propozycję sprzętu jak modem i jego zasilanie, routera czy anteny?

2 (edytowany przez build000 2015-07-13 11:53:26)

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Modem spoko i teraz są dobre ceny tak w ogóle. Router kup jakiś bardziej ogarnięty pod aktualne softy/możliwości - osobiście polecam stosunkowo niski cenowo i rozsądny (więcej flash = nigdy więcej extroot, lepsze radio na 5 GHz - ogólnie dualband) wybór i zakup Netgear WNDR4300...jeśli masz coś stawiać obok w podobnej cenie, możliwościach ogólnych...

3

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

O v2 nie wiadomo w sumie za wiele. Zresztą w polski tplink nie przyznaje się do v2, więc mało prawdopodobne że kupisz go  u nas w kraju.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

4

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Z tego co pamietam to  wr1043ndv1 od v2.1 różniło sie w sprzęcie ram procesor itp ale moze sie mylę. Co do netgeara wndr4300 to na nim gargoyle działa? Rozumiem ze tp wdr4300 wersje niczym specjalnym sie nie różnią jeśli chodzi o osiągi limity i sprawność działania?

5

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

No nie wiemy jeszcze czym v2 wdr4300 się różni.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6 (edytowany przez build000 2015-07-13 12:21:16)

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Na wndr4300 (póki co) działa tylko gargoyle 1.7* ze strony projektu - czemu jeszcze nie ma i kiedy będzie PL/modowana wersja (chociaż PL uzyskasz bez problemu na tym ze strony projektu) - pytaj Cezarego.
Osobiście 2 razy próbowałem z ok. ponad miesięcznym odstępem czasu tego gargoyle 1.7* na tym routerze - jednak gargoyle w takiej postaci to nie produkcja Cezarego...widać od razu brak dopracowania, więcej utrudnień dla usera i ogólnie na tym akurat routerze autor gargoyle (za oficjalnym repo openwrt) nie zmienił pełnej dostępności całego flash...z domysłu jest ok. 25 MB na wszystko...także kompilowałem sam i z drobnymi poprawkami pod siebie, ale jakoś mi nie spasowało...poza tym to wolniejszy BB - co jest teraz aktualnie to nie wiem (nie śledzę ostatnio - używam CC z LuCi/ na bieżąco z trunka).

7

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Cezary napisał/a:

O v2 nie wiadomo w sumie za wiele. Zresztą w polski tplink nie przyznaje się do v2, więc mało prawdopodobne że kupisz go  u nas w kraju.

A ktoś inny się w ogóle przyznaje do v2? Czy autor wątku nie pomylił czasem WDR4300 z WNDR4300?

8 (edytowany przez build000 2015-07-13 14:22:19)

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Jeżeli nawet tak - co do Netgear WNDR4300v2, to nie kupisz go w Polsce - produkowane na inne rynki.
Także nie ma zmartwienia docelowo, jeżeli chodzi o ten router.

9

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Sprostuje bo nie wiem czy mało zrozumiale napisałem ale co do różnicy wersji v1 i v2 to tyczyło sie wr1043nd a nie wdr4300 i to było porównanie do pytania o wdr4300 czy on ma moze jakieś istotne różnice w wersjach jak to miała wr1043ndv1 i v2 bo od pierwszej juz ich trochę wyszło i sie zastanawiałem czy brać pierwsza lepsza wersje czy moze jakaś konkretna np 1.7 czy inna. Wndr4300 zapytałem tylko o gargoyle bo router ten został polecony jako lepszy niż tp wdr4300.

Czyli z tego co napisaliście to lepiej pod gargoyle brać wdr4300 i nie ma znaczenia jaka wersje ? Dobrze zrozumiałem? Modem chciałem standardowy nie z hilinkiem e3372 ale widzę ze takich juz nie ma gotowych jak wcześniej miałem takze kupie najtańszy e3372 na Allegro za 120 zł i przerobię. Zapotrzebowanie z hilinkiem na prąd ma większe ten modem? Usb Y wystarczy z ładowarka chińska czy moze Hub któryś z głównej strony?

10 (edytowany przez build000 2015-07-13 15:11:24)

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Hilink raczej ze względu na dodatkowe webgui i inne detale (jest jakby nie patrzeć osobnym routeram i wszystko co z tym związane - LAN/firewall/i.t.d.) po prostu bardziej się grzeje, przez co częściej może doświadczać przywiech, i.t.d. - prądu raczej nie zauważyłem by brał więcej w identycznych warunkach pracy - także to zasilanie co stosowałeś, możesz śmiało odtworzyć.
Dodatkowo wydajność prądowa USB w Netgear jest lepsza - ja używam w ogóle bez huba, czy dodatkowego zasilania - ale fakt - trzeba mieć dogodne warunki pracy by korzystać bez huba (zazwyczaj modem pracuje tylko w trybie LTE i mam ok. 200 m od najszybciej modernizowanego BTS-a w kraju, ze względu na bliskość potężnych korporacji finansowo/gospodarczych, które głównie obciążają tego BTS-a - domyśl się sam dlaczego mój operator komórkowy tak priorytetowo traktuje tego BTS-a... wink ).

EDIT:
Także reasumując wszystko jest istotne w dziedzinie 3/4G i openwrt: dogodne położenie względem dobrego BTS-a, modem/inne urządzenie sieciowe do tego (tryby pracy), router, zasilanie, wersje softu, okablowanie, i.t.d.

11

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Kiedyś się bawiłem Luci na wr1043v1 i wydawał się stabilniejszy na WiFi ale nie instalowałem modemu USB na nim i obawiam się że będę miał problem na wndr4300 z E3372 chyba że na forum znajdę łatwą instrukcję. Korci mnie na tego wndr4300 nawet znalazłem na forum temat o przesiadce z wr1043v1 na strychu na wndr4300 vs wdr4300. wr1043v1 u mnie w dużym domu dawał radę tylko do garażu już nie sięgał także wndr4300 też powinien dać radę szkoda że nie ma wejść na zewnętrzną antenę no i gargulca. Na razie  szukam najtaniej na allegro wndr4300 i zobaczymy. Zawsze można odesłać jak coś.

12 (edytowany przez build000 2015-07-13 16:35:38)

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Otóż to - to co działa u jednego nie musi działać u drugiego i na odwrót (różne warunki pracy, i.t.d.) - wziąć na testy i sobie podpasować odpowiedni. Na pewno jest nie bez znaczenia plątanina kabli, ilość flash, ram, i.t.d. Dobrze sprawę przemyśleć przed ostatecznym zakupem - ale po testach... tak to trochę wróżenie z fusów.
smile
Tak w ogóle z aledrogo i routerami z nand to bym uważał raczej - jednak mimo wszystko mniejsza pewność co do gwarancji/zwrotów/i.t.d., niż w normalnym sklepie - chyba, że wystawca to znany sklep i akurat "rzuca promocję".

13

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

build000 napisał/a:

Tak w ogóle z aledrogo i routerami z nand to bym uważał raczej - jednak mimo wszystko mniejsza pewność co do gwarancji/zwrotów/i.t.d., niż w normalnym sklepie - chyba, że wystawca to znany sklep i akurat „rzuca promocję".


Dlatego wolę trochę dołożyć. Znalazłem powystawowy z gwarancją 12 miesięczną za 235zł to pewnie się skuszę a modem to też pewnie jakiś z najtańszych wybiorę tak za 120-140 zł byle nowy był i gwarancją i powinno wszystko działać byle tylko wifi wytrzymywało a jak modem będzie na Hilinku odmawiał posłuszeństwa to zrobię go na bez Hilinku

14

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Może i reklamę zrobię, ale Netgear WNDR4300 jest teraz w promocji w EURO RTV AGD --> http://www.euro.com.pl/routery/netgear-wndr4300.bhtml Po wpisaniu kodu rabatowego RAB150712INT można go mieć za 199 PLN. Nówka sztuka z gwarancją.

15

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Jak najwięcej takich reklam ! smile

Home: ZyXEL NBG6817 (OpenWrt)
NAS: HP ProLiant MicroServer Gen8 E3-1265L V2, 16 GB (PVE)

16

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Dobra cena, można brać.
Tak BTW, to v2 jest już w Azji i USA, więc i do nas też w końcu trafi... jest ponoć na szybszym QCA9563.

17

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

A w czym ten router taki dobry smile ?

18

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Ma 128 MB NAND.

Home: ZyXEL NBG6817 (OpenWrt)
NAS: HP ProLiant MicroServer Gen8 E3-1265L V2, 16 GB (PVE)

19

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Kurczę zamówiłem tyle co na allegro z X-COM za 249 zł:( Teraz muszę odkręcać bo 199 to super cena

20 (edytowany przez build000 2015-07-15 10:49:54)

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

onken napisał/a:

A w czym ten router taki dobry smile ?

Pomijając oczywistą zaletę z powodu 128 MB flash NAND, po mimo stosunkowo wolnego procka ( ok. 560 MHz ), dzięki rozdzieleniu układowemu/scalakami 3 rzeczy: radia 5 GHz, radio 2.4 GHz (wbudowane w SoC), oraz szybszego (oraz nieporównywalnie lepiej konfigurowalnego w różnych scenariuszach VLAN) ethernet/switch (8116) - ma ogólnie dobrą wydajność, porównywalną do sytuacji jakby te 3 wspomniane rzeczy były w układnie tradycyjnym i wewnątrz siedział wtedy procek coś ok. 720-750 MHz.
Jedyna, niewielka wada związana z brakiem prawidłowej obsługi pod openwrt radia 5GHz na magistrali PCI-E, to fakt, że po wgraniu z poziomu OFW openwrt*.img, czyli tak jak to się robi 1-szy raz zazwyczaj (można od razu przez tftp), radio 5 GHz zwyczajnie się nie zgłasza, a nawet automatycznie nie tworzy się jego domyślna konfa w /etc/config/wireless. Pomaga fizyczne odłączenie zasilania routera na ok. 5-30 sek. (przypadkowy czaso-okres, nie jest powtarzalny) z poziomu uruchomionego openwrt.
W aktualnym trunk poprawili to nieznacznie jakimś 10 sek. opóźnieniem jakichś operacji związanych z netifd (już nie pamiętam dokładnie - proszę sobie poszukać w ostatnich 50/80-ciu łatach) i efekt jest taki, że ... jest to samo, ale każde kolejne wgranie aktualizacji przez sysupgrade (w luci, lub w konsoli - z zachowaniem ustawień lub bez) nie gubi informacji o radiu 5 GHz. Rozpoznaje teraz automatycznie przy pierwszym starcie po aktualizacji - do niedawna nie zawsze to działało i znów trzeba było wyłączać router na ten pewien, w/w czas.
Jest jeszcze pewien mankament związany ze switch/wan (gdy posiadasz szybki net, np.  >= 200 Mb/s i oczekujesz szybkich transferów w lanie na kartach 1 Gb), ale łatwo to obejść, wprost epicko - wystarczy dopisać na sztywno dla br-lan i wan "option mtu 9024" - czyli dokładnie tyle, ile maksymalnie wyciąga 8116. Dopuszczalne są jeszcze tylko 2 inne wartości tego parametru oprócz domyślnej 1500 (której się nie wpisuje): 9008 i 9016 - to na wypadek gdyby maksymalne ustawienie kolidowało w jakiś sposób z posiadanymi przez nas w lanie złączami/kartami ethernet 1 Gb.

I to chyba tyle co warto wiedzieć ogólnie z dziedziny podstawowych zalet/wad/niuansów...

I bym zapomniał - najważniejsza rzecz - radio 5 GHz jest zdecydowanie lepsze (niż w tytułowym modelu), ze względu na fakt, że da się w nim ustawić (i to działa - sprawdzone) moc sygnału na max. 22 dbm (można i więcej, ale trzeba grzebać w plikach/kompilacji/lekko zhakować całość - technicznie/sprzętowo radio temu podoła).
wink

21

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Skorzystałem z promocji, może jest ktoś chętny na WDR4300 :-)

22 (edytowany przez zaspany 2015-07-15 19:47:59)

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Pomijając główny watek i reklamę też zarezerwowałem WNDR4300 korzystając z w/w namiaru.
Żeby nie była podobna akcja jak przy Western Digital My Net N750/N600 że chłopaki z eko.one.pl wykupili cały zapas z EUR..

23

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

To ja jeszcze jedno odnośnie WNDR4300 czy po wgraniu OpenWRT jest możliwość powrotu do oryginalnego firmware bez problemu?

24

Odp: Wdr4300 i rożne wersje i rewizje którą kupić?

Jak każdy netgear ma on możliwość przez tftp załadowania softu. Więc tak: http://wiki.openwrt.org/toh/netgear/wnd … stallation

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.