Temat: Windows 8.1 i Kali Linux - na Acer Aspire 5250

Witam posiadam laptopa Acer Aspire 5250 i posiadam na nim Windows 8.1 Enterprise x64 i chciałbym jeszcze zainstalować Polską Edycję Kali Linux Premium (oparta jest ona na Debianie)
Specyfikacja laptopa :
Procesor : AMD E-450
Karta Graficzna : AMD 6320
Ram : 4 GB
Dysk : 500 GB WD
Partycje na dysku :
http://obrazki.elektroda.pl/6636621200_1434640716_thumb.jpg
Czy jeżeli z partycji C zabiorę 21 GB i zrobię partycję EXT4 20 GB na kali linuxa i 512 MB na swap to czy gdy zainstaluję tego kali linuxa to wszystko będzie działać okej ?
Pytam bo z 3 miesiące temu też instalowałem kali linuxa koło Windows 8.1 i linux działał nie do końca okej mianowicie karta wifi załączała się dopiero za 2 uruchomieniem liunuxa za pierwszym razem wyskakiwał komunikat wyłączono przez przełącznik sprzętowy
Ten sam problem co powyżej był na Windows 8.1
Windows 8.1 bardzo długo mi się ładował - około 2 minut (bez linuxa ładował się w max 45 sekund) i łapał duże zwiechy
Proszę o szybką pomoc

2

Odp: Windows 8.1 i Kali Linux - na Acer Aspire 5250

A co ma windows do tego że na obok jest linux albo go nie ma? smile Czemu miałby się ładować dłużej, na złość zrobili?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Windows 8.1 i Kali Linux - na Acer Aspire 5250

Okej a co z tym bugiem karty wifi i tym że windows 8.1 zawieszał się po wgraniu kali linuxa a przed działał okej ?

4

Odp: Windows 8.1 i Kali Linux - na Acer Aspire 5250

Też nie ma nic do rzeczy. Linux przecież nie miesza ci nic w ustawieniach windowsa ani nic nie przekręci w samej karcie bo nie ma takiej możliwości.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Windows 8.1 i Kali Linux - na Acer Aspire 5250

Znalazłem takie coś :
http://www.dobreprogramy.pl/Uzywasz-Win … 38607.html
Piszą tam że przez windows 8.1 się wyłącza  i potem się go włącza ponownie to zamiast wczytywać sterowniki, usługi i sesje, Windows 8.1 wczytuje plik hibernacyjny z wewnętrznymi procesami Windows, później inicjalizowane są sterowniki i sesja użytkownika
I to przez to mam takie problemy
Trzeba wyłączyć szybkie uruchamianie ale wtedy windows 8.1 będzie się uruchamiał znacznie dłużej
Da się to zrobić jakoś inaczej ?
Chcę aby 8.1 wczytywał się tak jak teraz

6

Odp: Windows 8.1 i Kali Linux - na Acer Aspire 5250

No to widzisz że to wina windowsa i nie możesz tak działać. Używasz naprzemienne dwóch systemów to wyłącz normalnie windowsa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Windows 8.1 i Kali Linux - na Acer Aspire 5250

Windowsa 8.1 wyłączam normalnie tylko że on robi automatycznie to co napisałem wcześniej aby potem szybciej się uruchomić