101

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Więc sobie go obejrzyj to zobaczysz. Tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

102

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Oczywiście sprawdziłem to. Jeszcze popytam znajomych, u których to instalowałem. Jeśli na podobnym sprzęcie u innych nie występuje, czy podejrzewać uszkodzenie routera?

103

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Nie, co masz uszkodzenie routera do tego? Działanie skryptu się nie zmieniło -  pobierana jest strona i sprawdzany określony napis. Jak go nie ma to sleep na 1s i od nowa. Jeżeli masz jakiekolwiek opóźnienie to wynika to z późniejszego pojawienia się napisu na stronie, innej możliwości nie ma.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

104

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Witam, chciałbym się przywitać ze wszystkimi bo to mój debiut na Waszym forum.
Dziękuje Cezaremu za cały wysiłek i czas poświęcony na tworzenie oprogramowania naszych routerów.

Niestety muszę potwierdzić problemy z resetowaniem połączenia po prawidłowym wpisaniu kodu captcha i uzyskaniu odpowiedzi "Odpowiedź prawidłowa. Rozłącz i ponownie połącz się z Internetem.". Często nie resetowało połączenia nawet przez kilka minut a wciśnięcie F5 (odśwież) i ponowne klikniecie w "kliknij tutaj" powodowało wyświetlenie napisu "Rozłącz i ponownie połącz się z Internetem." - co ewidentnie wskazuje na to, że kod został wpisany i to wpisany prawidłowo a skrypt go nie wiedzieć czemu nie rozpoznał i nie zresetował połączenia.
Oto jak próbowałem rozwiązać problem (uprzedzam bezskutecznie). Ponieważ jestem kompletnym laikiem wgrywałem kolejne wersje skryptu (nie odinstalowując poprzednich bo nie wiedziałem jak a putty użyłem chyba drugi raz w życiu). Działało..... do czasu. Uznałem że zbytnio namieszałem w oprogramowaniu routera i trzeba by wrócić do korzeni. Wgrałem ostatnie oryginalne oprogramowanie do mojego routera ze strony Tp-linka czyli TL-MR3420_V1_121123. sądząc że w ten sposób pozbędę się całego Gargoyle i wgrywanych wersji skryptu. Następnie ponownie wgrałem ostanie dostępne gargoyle czyli takie gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3420-v1-squashfs-factory.bin . Po skonfigurowaniu odpaliłem putty i postąpiłem zgodnie z instrukcją

Cezary napisał/a:
wget http://dl.eko.one.pl/projekty/99-aero2 -O /etc/hotplug.d/iface/99-aero2
chmod 755 /etc/hotplug.d/iface/99-aero2

Moja radość po następnej godzinie i wpisaniu kodu nie znała granic. Wszystko przebiegło jak po maśle. Kolejny reset połączenia też. Niestety czym dalej w las tym reset trwał dłużej a czasami nie resetowało połączenia. Wiedziałem że wróciłem do punktu wyjścia i mój router nie lubi się z tym skryptem.
Przeprosiłem się więc z przyciskiem "Reset WAN" - naprawdę dziękuje Tobie Cezary za niego - bo uznałem że nie mogę polegać na zawodnym skrypcie który raz działa a raz nie za bardzo i wole kliknąć sobie na pasku zakładek na adres http://192.168.1.1/overview.sh i kliknąć "Reset WAN"
P.S.

Cezary napisał/a:

pobierana jest strona i sprawdzany określony napis. Jak go nie ma to sleep na 1s i od nowa. Jeżeli masz jakiekolwiek opóźnienie to wynika to z późniejszego pojawienia się napisu na stronie, innej możliwości nie ma.

Co to znaczy że strona jest pobierana. Chodzi Tobie o to że pobierana przez przeglądarkę czy może skrypt przechwytuje/zapisuje stronę w pamięci routera i sprawdza czy fraza  "Odpowiedź prawidłowa. Rozłącz i ponownie połącz się z Internetem." tam jest a jak jest to restartuje WAN? Kombinuje w ten sposób że skoro na czystej instalacji skrypt działa a z czasem jest różnie to może w przypadku TP-linka mr3420 problemem jest mało wolnej pamięci w routerze na "Pobranie" strony.

105

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Przez skrypt. Skrypt pobiera i analizuje tekst na stronie. Jeżeli nie odświeża połączenia zobaczcie co skrypt pobiera i co on widzi na stronie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

106

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Ja mam teraz instalację bez przycisku "Restart WAN", więc jakieś tam miejsce na flashu jest. Te duże zwłoki potrafią być za pierwszym razem, świeżo po uruchomieniu routera. Tak więc też nie podejrzewam zapchania RAM-u. W sumie: nie przypuszczam że to sprawa kończących się zasobów.

Jak zobaczyć co skrypt pobiera i co widzi na stronie?

107

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

w /tmp/form.content

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

108

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Niestety nie ma... http://przeklej.org/file/download/kHJcOu26V9SoRbQpjYPa

109

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

A skrypt jest właśnie uruchomiony?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

110

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Nic nie uruchamiałem ręcznie. Sądziłem że po nadaniu uprawnień (chmod) nie trzeba o to już dbać. Jeśli mam coś uruchamiać, z góry proszę o podanie komendy.

111

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Połączenie musi się rozłączył i połączyć ponownie. Wtedy skrypt uruchamia się ponownie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

112

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Skrypt uruchamia się ponownie , ale czy działa te 600s i przestaje ?

113

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Do następnego podniesienia interfejsu, tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

114

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Czyli jak się przez te 600s nie wpisze kodu , to restart wanu nie nastąpi , bo skrypt przestanie działać ?

115

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

116

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Stąd zaczyna mnie nęcić napisanie wersji opartej na tcpdump - zamiast poolingu aktywnego byłoby proste monitorowanie ruchu do czasu przejścia tegoż komunikatu.

117

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Cezary napisał/a:

A skrypt jest właśnie uruchomiony?

Cezary napisał/a:

Połączenie musi się rozłączył i połączyć ponownie. Wtedy skrypt uruchamia się ponownie.

Więc kiedy działa z dużym opóźnieniem i nie istnieje "/tmp/form.content", teoretycznie powinienem mieć uruchomiony.

118

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Zrób ps to będziesz widział czy jest uruchomiony czy nie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

119

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Dyskusja chwilowo zrobiła się czysto akademicka. Nie wiadomo na jak długo, ale nie trzeba resetować połączenia po kodzie:
http://jdtech.pl/2015/04/aero2-rezygnuj … -kodu.html

120

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Tak dokładnie. Działa samo z siebie obecnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

121

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

jakubd napisał/a:

Dyskusja chwilowo zrobiła się czysto akademicka. Nie wiadomo na jak długo, ale nie trzeba resetować połączenia po kodzie:
http://jdtech.pl/2015/04/aero2-rezygnuj … -kodu.html

Tj. chyba odpowiedź na mniejsze obłożenie sieci w związku z cały czas wypierającym, dostępnym i darmowym LTE w RBM na kartę.  Ważniejszą jest ta zmiana z początku kwietnia-wpuszczająca karty Aero2 do sieci Polkomtela w 2100MHz (dla użytkowników będących w zasięgu HSPA+DC i dysponujących wspieranymi modemami, nastąpiło znaczne podwyższenie komfortu korzystania z usługi, być może też ze względu na wzbogacenie oferty o kolejne pakiety komercyjne z wyższymi prędkościami). smile

122

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Chyba skrYpt już nie potrzebny... Dziś po wpisaniu kodu zobaczyłem nowy komunikat ,ze za 10s będzie dostęp do internetu ,i faktycznie był bez resetowania....narazie sprawdzone na iPadzie.

123

Odp: Aero2 - automatyzacja resetowania i nie tylko

Dwa posty wyżej o tym piszemy smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.