51

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Chyba powinno, bo tym się hostapd zajmuje.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

52

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

W logach mam:

Fri Oct 10 09:57:49 2014 daemon.notice netifd: radio1 (1790): Configuration file: /var/run/hostapd-phy1.conf
Fri Oct 10 09:57:49 2014 daemon.notice netifd: radio1 (1790): wlan1: interface state UNINITIALIZED->COUNTRY_UPDATE
Fri Oct 10 09:57:49 2014 daemon.notice netifd: radio1 (1790): ACS: Automatic channel selection started, this may take a bit
Fri Oct 10 09:57:49 2014 daemon.notice netifd: radio1 (1790): wlan1: interface state COUNTRY_UPDATE->ACS
Fri Oct 10 09:57:49 2014 daemon.notice netifd: radio1 (1790): wlan1: ACS-STARTED
Fri Oct 10 09:57:49 2014 daemon.notice netifd: radio1 (1790): ACS: Unable to collect survey data
Fri Oct 10 09:57:49 2014 daemon.notice netifd: radio1 (1790): ACS: All study options have failed
Fri Oct 10 09:57:49 2014 daemon.notice netifd: radio1 (1790): Interface initialization failed
Fri Oct 10 09:57:49 2014 daemon.notice netifd: radio1 (1790): wlan1: interface state ACS->DISABLED
Fri Oct 10 09:57:49 2014 daemon.notice netifd: radio1 (1790): wlan1: AP-DISABLED
Fri Oct 10 09:57:49 2014 daemon.notice netifd: radio1 (1790): ACS: Possibly channel configuration is invalid, please report this along with your config file.

Jak ustawie kanał - działa OK.

53

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

U ciebie po prostu nie może uzyskać info o sieciach, więc może faktycznie coś w sterowniku nie tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

54

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Chyba tak, bo wbudowany atheros po kilkunastu sekundach ustawia automatycznie kanał, natomiast karta USB (ath9k_htc) cały czas generuje błędy.

55

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Cezary napisał/a:

- czas systemowy
(...)
Wydanie BB wprowadziło swój własny mechanizm, który można znaleźć w pliku /etc/init.d/sysfixtime, a który jest uruchamiany na starcie systemu - przeszukiwany jest cały system plików na routerze i wyszukiwany jest ostatni czas modyfikacji ze wszystkich plików.

Zdaje się że jest tu mała nieścisłość.
Jeśli dobrze czytam źródła chyba nie jest "przeszukiwany jest cały system plików" a jedynie katalog "/etc"
(wystraszyłem się że mi całego extroota przeszuka)

TP-Link TL-WDR4300 v1, Reboot (17.01-SNAPSHOT, r3876-efb6ca1)

56

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Dokladnie tak, /etc a nie caly system plikow.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

57

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Właśnie zrobiłem sobie aktualizację z GargoylePL AA do Gargoyle BB. Postanowiłem poustawiać wszystko od nowa. I tu mam malutkie schody bo nie ma w nowym Gargoyle pluginu Hd-Idle?? Czy ktoś wie gdzie go znajdę?? Chyba, że coś innego muszę zainstalować. Widziałem, że w BB z Luci jest dostępne Hd-idle oraz Transmission ale jakoś nie mogę przekonać się to Luci...

58

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Nie znajdziesz bo dla BB te pluginy nie były pakietowane.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

59 (edytowany przez soulafein83 2015-03-12 16:18:43)

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Cezary napisał/a:

Nie znajdziesz bo dla BB te pluginy nie były pakietowane.

Zauważyłem dziś, że dysk przestaje po czasie wirować więc chyba się wyłącza smile Będę obserwował dalej sytuację a może spróbuje przekonać się do Luci. Tylko mam pytanie - extroot tylko przez konsolę na Luci ?? Mógłbym poprosić o konkretny link do Twojej wersji extroota bo szczerze mówiąc trochę bałagan jest w opisie ....

60

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Jest w dokumencie o... extroocie: http://eko.one.pl/?p=openwrt-externalro … ierbreaker

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

61

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Cezary napisał/a:

Jest w dokumencie o... extroocie: http://eko.one.pl/?p=openwrt-externalro … ierbreaker

Czyli rozumiem, że podłączam pena, sformatować go (mkfs.ext4  -m 0 /dev/sda1) i zrobić szybką instalację ?? Bo mam extroota na penie a do drugiego USB podłączam dysk HDD.

62

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Jeżeli tam był extroot od innego systemu to lepiej zrób format.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

63

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Cezary napisał/a:

Jeżeli tam był extroot od innego systemu to lepiej zrób format.

A mam pytanie: mój router to TP WDR3600. Przez dłuższy czas używałem na nim Gargoyle przygotowany przez Ciebie. Aktualnie mam Gargoyle 1.7.1. Czy sądzisz, że Twoja wersja OpenWRT z Luci będzie korzystniejsza dla tego routera niż aktualny Gargoyle ?? Nie straszna mi konsola (używam Linux Manjaro) więc nie będzie problemu przy ustawianiu.
Zależy mi przede wszystkim na stabilności, szybkości, Sambie, DLNA, Transmission. W innym temacie pokazane jest, że OpenWRT jest szybsze od Gargoyle.

64

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Korzystniejsza? Nie wiem. Jak ci konsola nie straszna to rób wszystko ręcznie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

65 (edytowany przez Gorgoroth 2015-04-10 01:38:41)

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Chwała autorowi za usunięcie rtcache. Od dawna miałem problem z OpenWRT w połączeniu z modemem od UPC zwanym UBEE. Problem polegał na tym, że modem UBEE startuje bardzo długo - minutę dłużej niż router. Router w tym czasie ustawiał sobie na interface WAN jakiś wewnętrzny adres IP, a kiedy UBEE w końcu uruchomił się i zaczął podawać Internet to niestety router na to nie reagował i dalej miał ustawione błędne parametry, czego efektem był brak Internetu na urządzeniach. Problem rozwiązywał restart firewalla co oczywiście można było zautomatyzować w rc.local, ale teraz wszystko działa poprawnie bez żadnych kombinacji.
Dzięki i pozdrowienia.

66

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Mam WDR4300 z Gargoyle + modem HiLink e3272. Działa mi to całkiem fajnie i stabilnie.
Czy instalując BB będę miał jakieś korzyści w obsłudze połączenia LTE, czy lepiej pozostać przy AA ?

WDR4300 + Huawei e3272 + Asus RT-AC56U (AP mode)

67

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Żadnego. Jak działa to zostaw tak jak jest.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

68

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Nie wiem jak w innych obrazach ale BB z luci dla tl-w8970 nie dziala modul "statystyka" tzn nie wyswietla sie przy uzywaniu theme openwrt
http://i.88x.pl/images/2015/06/04/errP1FcD.th.png

69

Odp: Zmiany w konfiguracji Barrier Breaker w stosunku do poprzedniej wersji

Spokojnie zgłaszaj na githubie. Co rusz poprawiają to.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.