26

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

tenobcy napisał/a:

No dobra sprawa się rozwiązała dało mi to do myślenia, podłączyłem modem przez aktywny hub tracera przy starcie modem łączy i działa prawidłowo.

To nie jest 100% pewne rozwiązanie.

tenobcy napisał/a:

PS. Czy wymiana zasilacza WDR4300 na z 1,5A na 2A pomoże?

Nie, prąd na gniazdach USB jest w WDRach ograniczonych wewnątrz.

27

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

pepe2k napisał/a:
tenobcy napisał/a:

No dobra sprawa się rozwiązała dało mi to do myślenia, podłączyłem modem przez aktywny hub tracera przy starcie modem łączy i działa prawidłowo.

To nie jest 100% pewne rozwiązanie.

A możesz to rozwinąć? Dlaczego? Sprawdziłem ponownie bez huba - nie łączy, z hubem - łączy.

28

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

tenobcy napisał/a:
pepe2k napisał/a:
tenobcy napisał/a:

No dobra sprawa się rozwiązała dało mi to do myślenia, podłączyłem modem przez aktywny hub tracera przy starcie modem łączy i działa prawidłowo.

To nie jest 100% pewne rozwiązanie.

A możesz to rozwinąć? Dlaczego? Sprawdziłem ponownie bez huba - nie łączy, z hubem - łączy.

Nie mogę rozwinąć, bo nie znam szczegółów rozwiązania Cezarego. Moim zdaniem netifd powinien podnosić to połączenie dopiero jak w systemie fizycznie pojawi się interfejs, a nie od razu przy starcie systemu.

Teraz masz tak, że modem masz zasilany cały czas przez HUB, nawet jak router się restartuje, więc modem może być dostępny i przełączony w systemie wcześniej. Może, ale nie musi.

29

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

Nie, porty usb mają swoje ograniczenie na wyjściu i zmiana zasilacza nic nie da.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

30

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

Czyli zostaje mi aktywny hub?

31

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

Jak zawsze smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

32

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

Cezary napisał/a:

To się rozłącz i połącz jeszcze raz. Przy orange często jak 10* dostajesz to nie ma internetu i tyle.

Ta teza chyba juz nieaktualna, przynajmniej nie dla LTE. W Orange od przeszło pół roku nie dostaję nic innego jak tylko 10* i zawsze skutecznie.

33

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

Na normalnych połączeń ppp jak najbardziej jest to aktualne, przynajmniej dla wersji prepaidowych.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

34

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

na e3372 nie ruszy??

35 (edytowany przez Cezary 2016-01-05 22:57:24)

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

e3372 nie działa nam na ndisie w linuksach.

EDIT: po roku czasu - juz działa, wymaga zmodyfikowanego sterownika.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

36 (edytowany przez tenobcy 2016-01-05 22:55:34)

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

Od razu zaznaczam pytam na zaś bo za dwa dni mam mieć drugi modem e3131-s2. Czy da się utworzyć dwa wany (dla potrzeby mwan3) z modemami e3131-s2 w tym trybie? Jeżeli tak to jak ma wyglądać tryb interfejsu wan2 skoro pierwszy to /dev/cdc-wdm0?

37

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

Drugi będzie /dev/cdc-wdm1 itd.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

38

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

Ok dzięki jak dotrze drugi modem to będę pytał o szczegóły tj. który ma być wdm0 a który wdm1 ale to pod koniec tygodnia jak już.

39

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

Ten który pierwszy zostanie wykryty smile nie masz możliwości sterowania tym, chyba że będziesz "ręcznie" podłączał modemy w odpowiedniej kolejności po starcie routera.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

40

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

dla @tenobcy znalazłem taki temat założony przez @Rafciq:
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=5812
Może jednak będzie co z tego smile

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

41

Odp: Tryb NDIS w Huawei E3131

Dawno oklepany temat smile http://eko.one.pl/?p=openwrt-linkidoportowszeregowych

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.