301

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Dzięki. Tak zrobiłem. Połączyło mi modem, ale nie ma internetu na komputerach. Jaka może być tego przyczyna??

302

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Nie zmieniłeś adresu lan?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

303

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Zmieniłem. Router ma teraz 192.168.2.1 W kompie wymusiłem stały LAN na 192.168.2.185 maska 255.255.255.0 brama 192.168.2.1 i i taki sam serwer DNS. Lampka na modemie świeci a nie ma  neta na laptopie. Po podłączeniu tel po WiFi wyświetla się napis, że internet niedostępny.

304 (edytowany przez mnbcv 2014-08-12 12:56:32)

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

A jaki adres lan ma modem? I jaki adres wan ma twój router?
Zadziała np w takiej konfiguracji:
Modem:192.168.1.1
Router WAN: 192.168.1.2
Router LAN: 192.168.2.1
Komputer LAN: 192.168.2.185

Na modemie włączona opcja - automatyczne połaczenie.

Na kompie bez udziału routera, masz internet? Może zasilania mało na nawiązanie połączenia.

305

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Co masz na myśli WAN Routera?  Prądu nie jest za mało bo jest przez huba podłączony i lampka na nim świeci stałym światłem. Aktualnie już nie mam tego modemu, miałem tylko na jeden dzień by sprawdzić czy działa. Podłączyłem go do Routera Asus DSL-N55U bez huba i działał bardzo dobrze. Na WD i tym TP-linku mam Gargoyle i na obu jest ten sam problem.

306

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Teraz to już pozamiatane, nie dowiemy się co miałeś i gdzie leżał problem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

307

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Zamierzam kupić taki modem. Więc jak będę go już posiadał i będę miał ten sam problem to na pewno o nim wspomnę tutaj. Dziękuję za porady.

308

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Drodzy,
Po przełączeniu na NDIS mój modem Huawei E372 co jakiś czas (kilka godzin, kilka dni) zawiesza się i nic nie pomaga jedynie wyłączenie rutera, wyjęcie modemu z gniazda USB i wyjęcie SIM-a (może wystarczy samo wyłączenie rutera ale dla zasady robie full opcję ;-) .
Kiedy modem zawiesi się to oczywiście monitor połaczenia próbuje restartować połączenie albo jeśli go tak ustawiłem - restartować cały ruter. Bezskutecznie. Musze go fizycznie wyłączyć z zasilania. Próbowałem QMI oraz NDIS - i na obu ustawieniach co jakiś czas modem blokuje się.

Jeśli modem ustawiony jest w klasyczny sposób to działa mi miesiącami bez problemu (jestem 50m od nadajnika).

Co mógłbym zrobić aby korzystać z QMI/NDIS-a (które w moim przypadku daje mi ok 35Mbit a normalnie mam ok 20Mbit.)
- kupić inny modem?
- zaktualizować firmware modemu?
- pogrzebać w ustawieniach?
- ustawić coś w Cronie?
- pomodlić się?

Netgear WDNR3700 v2
Gargoyle 1.6.2.2 (r42647)
Modem 3G: Huawei E372

309

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

- restart routera raz na dobę?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

310

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

janptak napisał/a:

Co mógłbym zrobić aby korzystać z QMI/NDIS-a (które w moim przypadku daje mi ok 35Mbit a normalnie mam ok 20Mbit.)
...

Wymusić ciągłą aktywność modemu w HSPA+, pingując hosta w sieci http://eko.one.pl/?p=openwrt-3g.

311

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Dziękuję za podpowiedzi.
Softwarowy restart rutera nic nie pomaga chyba - muszę wyłączyć zasilanie i ponownie włączyć. Modem cały czas śle pakiety bo oprócz innych spraw mam urządzenie które cały czas śle drobne pakiety danych do/od sieci. No nic - pozostaje przy starszej metodzie bo najważniejsze dla mnie teraz jest stabilne połączenie. Dziękuję!

Netgear WDNR3700 v2
Gargoyle 1.6.2.2 (r42647)
Modem 3G: Huawei E372

312

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

WDNR3700 nie rozłącza zasilania na USB w czasie software'owego restartu. Dlatego to nie pomaga w tej konkretnej sytuacji.
Miałem podobny problem. Ostatecznie rozwiązałem go za pomocą hub-ctrl + hub usb + własny skrypt.

Więcej tutaj: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=7461

313

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Cinsan napisał/a:

WDNR3700 nie rozłącza zasilania na USB w czasie software'owego restartu. Dlatego to nie pomaga w tej konkretnej sytuacji.
Miałem podobny problem. Ostatecznie rozwiązałem go za pomocą hub-ctrl + hub usb + własny skrypt.

Więcej tutaj: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=7461

Rozwiązanie prawie skuteczne-trudno kupić taki dobry, sterowany HUB USB, po drugie E372, podobnie jak modemy LTE "żre prąd", takie zwiechy przy wymuszonym ruchu wskazują również na niedomagania zasilania-miałem dawno temu z MR3420/E1820/AnyDATA510L podobne niedomagania i mam teraz przejściowo z WDR3500/AnyDATA510L (bo w perspektywie do HUB-a USB podłączę zasilacz), AirRouter dawał radę ale do opcji z webcam o wiele za słaby. Inną ważną kwestią to są jakieś niedomagania z zasięgiem i skokami sygnału na modemie.

314

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

adam6725 napisał/a:

Widzę ze masz dużą wiedze może byś mi pomógł a mianowicie dziś zakupiłem ROUTER TL-MR3420 z wgrana Gargoyle i modem E3272 HiLink i mam problem nie mogę tego skonfigurować aby działało /kupiłem kartę LTE play na testy /  szukałem po forach podpowiedzi ale nie moge nic znajsc co by mi pomogło dla mnie to czarna magia .Mogę zapłacić jakbyś mi jakoś  pomógł / może zdalnie /Team Viewer ?? lub coś innego .

Konfiguracja tj. banalnie prosta, pod warunkiem że nie jest to MR3420/3220-nie wiem jaką wersję Gargoyle wgrałeś, jak 1.9 to bez dodatkowego zewnętrznego nośnika jako ext-root nic nie zdziałasz, gdyż MR3420 ma za mało pamięci flash na instalację dodatkowych pakietów. Na wersji 1.6.2.2 chyba można skonfigurować WAN-NDIS/HiLink (nie wiem na pewno, Cezary musi to potwierdzić?), jednakże to nie oznacza że modem zechce pracować na routerze-gdyż ten model dodatkowo (jak większość TL) ma problemy z zasilaniem po USB, wymagany dodatkowy, aktywny HUB USB (i to nie taki "pierwszy lepszy").

315

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Jeżeli to hillink to podłącz modem i w zakładce konfiguracja/podstawowa, w sekcji wan zmień tylko interfejs z domyślnego na eth1. Zapisz i to wszystko. Potrzebujesz hub usb, aktywny z własnym zasilaniem do tego modemu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

316

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Zaloguj się przez ssh (jest w faq na górze tej strony) i pokaż wynik polecenia

cat /proc/bus/usb/devices

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

317

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Masz opisane w faq co i jak - przeczytaj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

318

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

adam6725 napisał/a:

nic tam nie piszena temat  Interfejs WAN: jak zmienic aby nie był tylko domyslny ??

W faq masz jak połączyć sie przez ssh do routera i wykonać polecenie które napisałem wcześniej. Zrób to, bo na razie to w ogóle musimy ustalić jaki masz modem. I nie mieszaj na razie różnymi firmware do modemu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

319

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

$ cat /proc/bus/usb/devices

T:  Bus=01 Lev=00 Prnt=00 Port=00 Cnt=00 Dev#=  1 Spd=480  MxCh= 1
B:  Alloc=  0/800 us ( 0%), #Int=  0, #Iso=  0
D:  Ver= 2.00 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=1d6b ProdID=0002 Rev= 3.03
S:  Manufacturer=Linux 3.3.8 ehci_hcd
S:  Product=Generic Platform EHCI Controller
S:  SerialNumber=ehci-platform
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=  0mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   4 Ivl=256ms

320

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Nie widzi router w ogóle tego modemu. Podłącz go przez hub usb z własnym zasilaniem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

321

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

niemam takiego huba musze kupic drogie jest takie cos podałbys mi symbol abym dobry kupił i wtedy spróbujemy

322

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Nie ma dobrego. Musisz kupić i sprawdzić, albo będzie działać albo nie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

323

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Taki z zasilaczem zewnętrznym.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

324

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Wszystkie tp-linki mają ograniczenie do 0.5A.

Np. nexx wt3020.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

325

Odp: NDIS/QMI w Gargoyle (GUI)

Żaden. Dlaczego? http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=12006

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.