1 (edytowany przez enrike4 2014-06-21 18:54:21)

Temat: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

Witam!

Wczoraj rozpakowałem w/w router i mam takie wyniki:

http://www.speedtest.net/my-result/3558897720  smile

Mam tydzień ta próbę ( do tej pory miałem 5-10 procent tej wartości na pppoe)

Wartości czasem są jeszcze większe , ale mam zasięg 3/5 . Jestem ciekaw 

czy stosował ktoś zewnętrzne  anteny  ( teraz jest standard : dokręcane)

jeśli tak to z jakim skutkiem? Pewnie w perspektywie widziałbym na tym

Gargoyle wink . Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie lub pytania - na które potrafię

odpowiedzieć wink to proszę pytać

2

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

jeśli testowałeś w budynku to wystaw router za okno jeśli jest możliwość i sprawdź, ściany, okna mają zazwyczaj elementy metalowe w sobie co wpływa siłę i jakość sygnału.

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

3 (edytowany przez jarek7714 2014-06-12 18:00:57)

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

enrike4 napisał/a:

Witam!

Jestem ciekaw 

czy stosował ktoś zewnętrzne  anteny  ( teraz jest standard : dokręcane)

jeśli tak to z jakim skutkiem? Pewnie w perspektywie widziałbym na tym

Gargoyle wink . Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie lub pytania - na które potrafię

odpowiedzieć wink to proszę pytać

Ja korzystam od początku LTE z anteną (używam jako łącza stałego), co prawda z jedno polaryzacyjnej (do tego modemo-routera wskazana dwu polaryzacyjna). Sygnał mam taki

 
Status funkcji bezprzewodowej
1    PLMN:    26001
2    Stan usługi:    Prawidłowa usługa
3    RSSI:    -53
4    RSRP (dBm):    -80
5    RSRQ (dB):    -7
6    Roaming:    Nie

, prędkość-cóż u mnie sieć jest obciążona i mam połowę, no wysyłanie praktycznie dobijające do max.-rekord 49,22Mbps. Jeżeli chcesz antenę do niego to z opcji low http://www.cybertech.com.pl/k48,anteny- … 00mhz.html, standard http://www.bestpartner.pl/katalog/39/An … wy+Polsat) o hi-end nie pytaj. Co do Gargoyle to wątpię aby kiedykolwiek pojawiło się na ten sprzęt (choć sprzęcik zacny pod OpenWRT/Gargoyle 0,5GB flash i 256MB RAM). smile

4

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

Zastanawiam sie na zakupem  czegoś takiego:

http://allegro.pl/antena-dual-lte4g-hua … 09537.html

próbował ktoś z tym routerem?

Pozdrawiam

5

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

Jeśli chcesz dobrą antenę, to kup w Cybertechu. Są sprawdzone przez wielu użytkowników z forum www.bez-kabli.pl. Ja sam też używam anten cybertechu do LTE przy odległości do nadajnika 10,5 km.
To co podałeś w linku do allegro to jedna wielka ściema. Taka antena nie ma zysku 35dBi, bo jest to fizycznie nie możliwe. Podany zakres pasm także budzi wiele wątpliwości. Takich uniwersalnych anten na wszystkie pasma GSM i LTE i jeszcze o takim zysku po prostu nie ma. Na oryginalnych antenkach tego routera B-593 będzie lepszy sygnał niż z tą anteną.
Ale wybór oczywiście jest Twój.

6

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

Zobacz to na allegro " Antena GSM 850/2100MHz LTE LOG kabel 10m " kupiłem koledze taką wywaliłem ponad połowę kabla i dzała bardzo dobrze. Siedem kilometrów brak widoczności optycznej sygnał 74%.

7

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

bhb napisał/a:

Zobacz to na allegro " Antena GSM 850/2100MHz LTE LOG kabel 10m " kupiłem koledze taką wywaliłem ponad połowę kabla i dzała bardzo dobrze. Siedem kilometrów brak widoczności optycznej sygnał 74%.

Ależ anten jest cała masa, tylko na bez-kabli znają tylko Cybertecha (nawet nie które konstrukcje z yagi.pl będą działać) http://www.dipol.com.pl/oferta-anteny-g … e,4953.htm, osobiście gdybym miał kupować to wybrał bym tą http://allegro.pl/antena-sorensen-dual- … 22447.html ofertę-z podobną starannością wykonane anteny Bestpartnera są 2x droższe. Żenujące poziom wsparcia na ww forum widać w tym wątku http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=40679.

8

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

Witam!

Wiem ,że pewnie ta informacja bardzej się nadaje na forum bez kabli ( tam też jest) ale jako ,że rozpocząłem ten watek, to napiszę jeszcze coś, czym chciałbym się z kolegami na forum podzielić.

Mam pakiet LTE w Plusie. i takie parametry łącza

http://www.speedtest.net/my-result/3561983743

Jestem bardzo zadowolony ze stabilności i jakości.

Jakież było moje zdziwienie gdy dzisiaj dowiedziałem się BOK, że nie jest możliwe

zamówienie usługi publicznego IP w technologii LTE. Przecież decydując sie na takie

łacze , mam w planie uruchomienie usług np . przekazu video i innych wymagających

publicznego IP.

Szybki internet LTE bez możliwości publicznego ip to jak jazda Ferrari po lesie wink

Publiczne IP możliwe możliwe jest tylko w usłudze 3G i niższych. sic!!!!   

Oczywiście w Plusie mówi się o tym, że bez problemu można zamówić publiczne IP , ale

nikt  nie uprzedza otwarcie, że niema takiej opcji w LTE!!!

Pozdrawiam

9

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

Hmm, od początku to wiedziałem, podobnie jak większość osób. Nie ma takiej możliwości ze względów technicznych.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

Nie wiem na ile informacja jest pewna ale Pan z Bok powiedział z to nie jest kwestia techniczna tylko kwestia czasu... - dopytywałem się dosyć dokładnie

Taką podał informację - zobaczymy , będe pisał reklamację.

11

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

Na chwilę jest to kwestia techniczna i pracują nad tym. I tak od początku istnienia LTE w plusie smile, więc pewnie kiedyś będzie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

enrike4 napisał/a:

Taką podał informację - zobaczymy , będe pisał reklamację.

Ciekawe na jakiej podstawie...?

13

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

enrike4 napisał/a:

Nie wiem na ile informacja jest pewna ale Pan z Bok powiedział z to nie jest kwestia techniczna tylko kwestia czasu... - dopytywałem się dosyć dokładnie

Taką podał informację - zobaczymy , będe pisał reklamację.

Spokojnie- z informacji na plusforum wynika jakoby była zmiana i usługa publicznego IP udostępniana była również na sieci LTE http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f … ;start=300  od 11.06.2014r. smile  P.S Dopytaj u źródła, rzetelność informacji na bez-kabli jest bardzo niska.

14

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

No proszę, może jednak zrobili smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

Myślę ,że zdają sobie sprawę z ułomności takiego rozwiązania

Niechciałbym zaśmiecać forum niepotrzebną polemiką , czy mam podstawy czy nie ,ale zapytać,  czy u innych operatorów też tak jest , czy to faktycznie przypadłość LTE w Plusie.

Pozdrawiam

16

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

Wszędzie publiczny IP to dodatkowa, płatna usługa. Z czasem będzie się to zmieniać, tak samo jak zmienia się kwestia limitów i lejków po ich przekroczeniu. Ale najszybciej to się zmieni chyba jak już wszyscy będziemy w erze IPv6 smile

17 (edytowany przez enrike4 2014-06-21 19:35:19)

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

jarek7714 napisał/a:
enrike4 napisał/a:

Nie wiem na ile informacja jest pewna ale Pan z Bok powiedział z to nie jest kwestia techniczna tylko kwestia czasu... - dopytywałem się dosyć dokładnie

Taką podał informację - zobaczymy , będe pisał reklamację.

Spokojnie- z informacji na plusforum wynika jakoby była zmiana i usługa publicznego IP udostępniana była również na sieci LTE http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f … ;start=300  od 11.06.2014r. smile  P.S Dopytaj u źródła, rzetelność informacji na bez-kabli jest bardzo niska.

No własnie pytałem dzisiaj u źródła w BOK, w punkcie obsługi nawet nie wiedzą o co chodzi wink

Faktycznie regulamin mówi o LTE

18 (edytowany przez enrike4 2014-06-21 20:17:45)

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

No to kolejny news.....

Powołując się na regulamin ( jarek 7714 - dziekuje wink

dodzwoniłem się raz jeszcze do BOK i mam publiczne i IP LTE  !!!! wink

Mam zmienić apn i od północy aktywacja - zobaczymy ....

Pozdrawiam

Teraz nowe schody...

Jak edytować apn w routerze b593s-22 , z gui się nie da.

19

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

enrike4 napisał/a:

Teraz nowe schody...

Jak edytować apn w routerze b593s-22 , z gui się nie da.

Nie mam w tej chwili zdalnego dostępu do B593, lecz z tego co pamiętam to można tam tworzyć własne profile. Nawet jeżeli by nie było takiej opcji tj. jeszcze drugie wyjście od strony serwera operatora-ten modemo-router z czytuje dane z karty SIM (np. uruchamiałem na nim kartę T-Mobile-tutaj akurat identyczny APN i Aero2 ze zupełnie innym APN, nic nie konfigurując modemo-router automatycznie nawiązywał połączenie), z tym że wówczas miałbyś dostęp tylko z prywatnym APN (bez opcji podwójnej). smile

20

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

Ok!

Podstawowego profilu nie da się zmienić.

Trzeba dodać nowy profil i uruchomić modem na tym apn-ie.

Po pólnocy mogłem się połączyć po nowym apn.

Jak naprościej sprawdzić czy jest ono publiczne (czy dany adres jest publiczny?)

21

Odp: Router Huawei Lte cpe b593s-22 - antena brak publicznego IP w LTE!

enrike4 napisał/a:

Jak naprościej sprawdzić czy jest ono publiczne (czy dany adres jest publiczny?)

Jeżeli to adres dynamiczny z APN:pro.plusgsm.pl to już same publiczne adresy dostajesz z innej puli. Dwa sprawdź ustawienia B593-czy nie mam tam opcji włączania-wyłączania dostępu zdalnego. Trzy jak masz smartfona, uruchom na nim przeglądarkę i wejdź na adres swojego iPlusa.