76

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Aero2 używam tylko do tego by co 15 minut przesyłać na dropbox'a aktualne wartości temperatur w odległym domu. Po wprowadzeniu captcha system przestał działać. Wprowadziłem opisane w wątku zmiany i teraz mogę, będąc na miejscu z laptopem, aktywować  Aero2 na godzinę. I tu mam pytanie.
Ponieważ potrzebuję ok. 10 sekund by przesłać plik do dropboxa to czy można zrobić to tak by połączenie internetowe włączało się tylko na ten czas? Czy należy użyć skryptów ifup wan, ifdown wan? Jak powinien wyglądać skrypt, który realizowałby taką sekwencję?

77

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Ale to i tak nic nie da. Obecnie Aero2 potrafi działać i pół dnia bez kodu, a za którym razem wyskoczy i musisz wprowadzić.

Kup sobie starter vikinga za 19zł, jest ważny przez rok. Jak Ci te 2GB zejdzie to dostaniesz lejek, mały bo mały ale karta będzie aktywna i będziesz mógł dane przesyłać. Aero2 sobie odpuść już w tym celu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

78

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Cezary napisał/a:

Kup sobie starter vikinga za 19zł, jest ważny przez rok. Jak Ci te 2GB zejdzie to dostaniesz lejek, mały bo mały ale karta będzie aktywna i będziesz mógł dane przesyłać. Aero2 sobie odpuść już w tym celu.

Sam przed 1.04 zastanawiałem się nad zakupem startera Orange na aukcji w celu przełączania się na 1-3dni braku transferu przed nowym cyklem rozliczeniowym iPlus, gdyż Aero2 totalnie u mnie zeszło z jakością transmisji (już nie można było rozmawiać przez tel. voip, facetime, skype ), lecz przeglądać www. Także jeżeli ktoś używa niewiele danych to podane rozwiązanie jest idealne. smile

79

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Idealnie wydaje się być obecnie orange + OFnK + kody z batoników Lion. Ale to już OT smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

80 (edytowany przez Rafciq 2014-04-13 12:15:41)

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Cezary napisał/a:

Idealnie wydaje się być obecnie orange + OFnK + kody z batoników Lion. Ale to już OT smile

OT:Łasuch z Pana big_smile

install.sh - Aktualizacja systemu, sysinfo.sh - Info.o systemie, openvpn-auth.sh - Login dla OpenVPN
Tu moje skrypty na GitHub

81

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Sorry za mały offtop, ale jak często macie te captcha? Co godzinę?
Ja mam raz na kilka dni. Co prawda mało korzystam z Aero2, ale w praktyce maksymalnie raz dziennie muszę wpisać ten kod, a czasem i w ogóle... też tak macie?

82

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Raz - dwa dziennie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

83

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Przmus napisał/a:

Sorry za mały offtop, ale jak często macie te captcha? Co godzinę?
Ja mam raz na kilka dni. Co prawda mało korzystam z Aero2, ale w praktyce maksymalnie raz dziennie muszę wpisać ten kod, a czasem i w ogóle... też tak macie?

Wydaję mi się, że te kody wyskakują co godzinę używania usługi. Tzn. Jeśli posiedzimy na eko.one.pl 15 minut, a potem wyłączymy usługę, mamy jeszcze 45 minut do wpisania nowego kodu. Przynajmniej u siebie zaobserwowałem takie zjawisko.

84

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

U mnie to wygląda tak że działa to 4-5 godzin/restartów i wymuszona autoryzacja (nie ma na to wpływu data użycia-używam godzinę wyłączam i za 2dni włączam-działa, odlicza liczbę sesji restartu i wymuszona autoryzacja).

85

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Rafciq napisał/a:
Cezary napisał/a:

Idealnie wydaje się być obecnie orange + OFnK + kody z batoników Lion. Ale to już OT smile

OT:Łasuch z Pana big_smile

Już lepiej starter Virgin Mobile - 5zł doładowanie ważność rok, i prędkość na lejku ok 32kb/s

86

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Tyle że niektórzy potrzebują faktycznie internetu i normalnego transferu, nie zaś takiego pasma...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

87

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Cezary
czy nie można wpisać do Twoich obrazów Luci na stałe

     uci add dhcp domain
     uci set dhcp.@domain[-1].name=bdi.free.aero2.net.pl
     uci set dhcp.@domain[-1].ip=10.2.37.78
     uci commit
     /etc/init.d/dnsmasq restart

po każdym wgraniu nowego obrazu muszę ręcznie wpisywać powyższe linijki dopiero wtedy pojawia się "kapeć"

88

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Obsługa free.aero2.net.pl jest od kilku wydań wpisana do obrazów luci.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

89

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

wiem, ale u mnie nie działa muszę ręcznie wpisać
dopiero pojawia się "kapeć"
dlatego napisałem do Ciebie bo nie wiem w czym jest problem
może w tym że zostawiam ustawienia z poprzedniej wersji
mam tplinka 4300

90

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Działa działa. Właśnie sprawdzałem i model routera kompletnie z tym nie ma nic wspólnego. czasami nie masz innych dnsów ustawionych na komputerze?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

91 (edytowany przez jarekx1 2015-01-31 14:23:24)

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

sudo cat /etc/resolv.conf
# Dynamic resolv.conf(5) file for glibc resolver(3) generated by resolvconf(8)
#     DO NOT EDIT THIS FILE BY HAND -- YOUR CHANGES WILL BE OVERWRITTEN
nameserver 192.168.1.1
nameserver 127.0.1.1
search lan

pracuje na mincie
następnym razem wgram bez ustawień i ustawię ręcznie

92

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

To ty wgrywasz z zachowaniem konfiguracji? To nadpisujesz moje ustawienia, nic dziwnego że nie działa Ci.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

93

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

dziękuję za wyjaśnienie
myślałem że jak wgram czysty Twój obraz (2015-01-05 - r43824) już z ustawioną "kapcią"
potem poustawiam sobie router pod moje potrzeby
i później każda aktualizacja już ma "kapcia" i dlatego zachowywałem ustawienia

94

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Widać - w ustawieniach poprzednio tego nie miałeś, bo inaczej by się konfigi normalnie zachowały.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

95

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

może ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak poradzić sobie z captcha lub jakiegoś tutoriala skrobnać :-)

96

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Wyjaśnij, na czym dokładnie polega twój problem. "Poradzić sobie" to zbyt ogólne pytanie.
W Gargoyle 1.6.2.2 działa świetnie, przy domyślnej konfiguracji, ładuje się kod bez problemu i po prostu go przepisujesz.

97

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

no mam nowego gargoyle 1.9.0  i wskakuje stronka bdi.free.aero2.net.pl nie mam nic ,dopiero jak podłącze do lapka modem wklepie captcha podłącze do routerka wszystko działa

98

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Masz gargoyle 1.9.0 czy moje 1.9.0.x? Co to znaczy "nie mam nic"? Pusta strona?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

99

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

no brak połączenia ze strona do logowania... to znaczy tak jak by komputer lub inne urządzenie nie było podpięte do netu, i mógłbym sobie wpisywać adres strony a i tak się nie połączy ,czyli router  czegoś nie przepuszcza , Cezary a gdzie mogę twoje1.9.0.x pobrać... ?

100

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Z eko.one.pl smile Naprawdę dziwne pytanie...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.