Temat: Gargoyle restart po 1 min z aero2

Witam , mam problem z tp 3420 z modemem 3131  na aero2 , po połączeniu z internetem router restartuje po 1 min i tak powtarza , jak jest przyczyna ?

2

Odp: Gargoyle restart po 1 min z aero2

Nikt nie wie. Sprawdź w logach.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Gargoyle restart po 1 min z aero2

Witam, objawy nieco przypominają to co mnie spotkało i co opisałem tutaj: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=5776

W moim przypadku pomógł reset do czystego gargulca i ponowne skonfigurowanie wszystkiego. Warto mieć kopię zapasową ustawień z czasu gdy wszystko działało - znacząco może to ułatwić ponowną konfigurację jeśli ktoś używa nieco bardziej skomplikowanych ustawień (np. ja na DHCP 'zaszyłem' powiązania między MAC-ami i IP-ami - w sumie 20 urządzeń - aby śledzić kto ile ciągnie transferu i móc przycinać transfer gdy trzeba ;-)).

Co ciekawe problem ustąpił na wersjach wyższych niż wspomniana w moim poście, przynajmniej aż do wczoraj gdy podkusiło mnie aby na wersji 1.6.0.1 zainstalować sobie dodatek z przyciskami restartu na stronie startowej.

Objawy te same: odświeżyłem listę pakietów (tym razem z poziomu interfejsu a nie z linii komend), zainstalowałem ten nieszczęsny dodatek i nastąpiła znajoma pętla restartów. Tym razem jednak nieco odmiennie: odpięcie modemu USB pomagało i nawet dało się coś-tam pogrzebać w systemie. Niestety nic oczywistego nie znalazłem - wszystko wyglądało OK: pamięci i miejsca na 'dysku' było dość, żadnych niespodzianek w konfiguracji.

No więc aby rozwiązać problem zaktualizowałem się wczoraj do 1.6.0.4 (z kilkoma problemami po drodze) po to by odkryć , że dzisiaj jest wersja 1.6.0.5 big_smile Ale co tam, nieco przeczyściłem konfigurację (np. usunąłem stare MAC-ki) i na razie działa. Liczę, że będzie to działać równie stabilnie jak 1.6.0.1 - aż do wczorajszego problemu miewałem 'przebiegi' nawet ponad miesiąc (często się nie da dłużej  niż kilka dni bo mi skurczybyki prąd 'znikają' od czasu do czasu ;p).