1

Temat: Asus WL-520G - po instalacji nie można wprowadzić hasła

Chcąc pomóc koledze którego ISP jest kablówka postanowiłem zainstalować OpenWRT na wspomnianym w temacie Asus-ie. Instalacja przebiegła bezproblemowo. Po restarcie urządzenia połączyłem się z router-em telnet-em i wykonałem polecenia "passwd" i "exit". Po tych czynnościach chciałem się połączyć putty-em aby skonfigurować urządzenie jednak wyświetla komunikat "conection refused" (nie wiem czy dobrze napisałem ale coś w ten deseń). Spróbowałem więc w IE otworzyć 192.168.1.1 i odziwo udało się jednak chcąc przejść na inne karty jestem proszony o wprowadzenie hasła. Wprowadzam i otrzymuję następujący komunikat:
  Changing password for root
  Enter the new password (minimum of 5 characters)
  Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
  Enter new password:
  Re-enter new password:
  passwd: An error occurred updating the password file.
i dalej nic nie mogę zrobić. Wgrałem ponownie OpenWRT jednak to nic nie dało. W związku z faktem że nie zabardzo jestem biegły w systemach Unix-owych proszę o pomoc.

2

Odp: Asus WL-520G - po instalacji nie można wprowadzić hasła

http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Har … sus/WL520G czytałeś? Ta wersja ma normalnie za mało flesha i bez specjalniej wersji (czytaj: mniejszej) openwrt nic nie zrobisz, bo po prostu nie ma gdzie zapisać zamian (nie ma jffs). Którą wersję openwrt wgrałeś?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Asus WL-520G - po instalacji nie można wprowadzić hasła

whiterussian 0.9 obraz default

Czy ma przez to rozumieć że powinienem wgrać obraz micro? Jak wtedy będzie wyglądało dogranie pakietó aby podbić TTL-a?

4

Odp: Asus WL-520G - po instalacji nie można wprowadzić hasła

Aby podbić TTL potrzebujesz tylko paru modułów (w sensie parę kilo) dodatkowo, więc z tym nie powinno być problemu. Ale wersja micro nie ma ani interfejsu www, ani wsparcia dla ppp (pppoe) ani tez normalnego ipkg (jest ipkg.sh). Jeżeli nie ma w tej kablówce autoryzacji przez pppoe to powinno działać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Asus WL-520G - po instalacji nie można wprowadzić hasła

Autoryzacji nie ma więc za chwilę wgram micro i napiszę jak poszło.

6

Odp: Asus WL-520G - po instalacji nie można wprowadzić hasła

Poszło bez problemu. Mam jednak pytanie. OpenWRT domyślnie ma ustawiny WAN na DHCP. Jak zmienić te ustawienia na następujące:
  IP: 192.168.4.193
  Maska: 255.255.255.0
  Brama: 192.168.4.1
  DNS1: 164.242.44.3
  DNS2: 164.242.44.4
  MAC: 00:17:31:AE:C8:E8

I jeszcze jedno pytanie w związku z zielonością w temacie unix-a. Jak doinstalować pakiety potrzebne do TTL-a i edytować plik firewall.user.

7

Odp: Asus WL-520G - po instalacji nie można wprowadzić hasła

nvram set wan_proto=static
nvram set wan_ipaddr=192.168.4.193
nvram set wan_netmask=255.255.255.0
nvram set wan_gateway=192.168.4.1
nvram set wan_dns=164.242.44.3
nvram set wan_hwaddr="00:17:31:AE:C8:E8"
nvram commit

Tyle że mam zmienne w głowie i nie pamiętam czy faktycznie tak się nazywają. więc zrób nvram show | grep wan_ i zobacz jak jest faktycznie nazywa (bo mogłem gdzieś literówkę zrobić)

Podbijanie TTL masz tu: http://eko.one.pl/index.php?page=openwrt-konfiguracja a do edycji pliku potrzebujesz vi (lub zainstaluj nano jak starczy Ci miejsca we flashu)

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: Asus WL-520G - po instalacji nie można wprowadzić hasła

Wszystko poszło ale nie mogę zainstalować pakietu nas potrzebnego do zabezpieczenia wifi. Wszystko przebiega bezproblemowo do momentu kiedy zaczyna być konfigurowana usługa. Wyświetla tylko komunikat że konfiguruje usługę. Próbowałem dwa razy i czekałem ponad 2 godz. i nic. może ktoś wie dlaczego?

9

Odp: Asus WL-520G - po instalacji nie można wprowadzić hasła

Dlaczego nie możesz zainstalować nas? jaki komunikat masz?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10 (edytowany przez tkexit 2007-11-19 09:43:11)

Odp: Asus WL-520G - po instalacji nie można wprowadzić hasła

Żaden komunikat się nie pojawia. To znaczy pojawia się komunikat "Begin configuration..." i trwa cały czas. Po ponad dwóch godzinach zdecydowałem zrestartować router.

11

Odp: Asus WL-520G - po instalacji nie można wprowadzić hasła

Masz cierpliwość hmm . Być może to jest związane znów z małą ilością pamięci. Może wydobądz pliki z ipk (to zwykły tgz jest) i skopiuj je ręcznie w odpowiednie miejsca.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.