201

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Nie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

202

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Cześć,

Nie wiem jak to ująć, ale może tak. Śledzę postępy tego tematu i również jestem zainteresowany rozbudową USB Relay np. checkboxy. Jednak odnoszę wrażenie że troszkę Panowie @roblad @Cezary robicie sobie na złość, przez co cierpią inni. Szkoda, świetny praktyczny projekt, mający potencjał...

Krynio

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

203

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Nikt sobie na złość nie robi, więc masz błędne wrażenie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

204

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

To dobrze, przed chwilą z pracy wróciłem trochę naładowany i chyba mnie jeszcze trzyma hmm

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

205

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Ja sie tylko od czasu do czasu Cezaremu przypominam, wczesniej Go meczylem co zaskutkowalo po jakis 6 m-cach tym wspanialym pluginem :-) Widac Cezary zarobiony, bo podejzewam, ze z braku zajecia zajal sie tym pluginem i go zrobil (sam ma troche do sterowania i chyba to go zmobilizowalo). Nie robie nikomu na zlosc, tylko tez nie bede pisal wkkolo o checkboxach bo mnie juz kolega Cezary ochrzanil (mial zly dzien widac). Ale tak bede sie od czasu do czasu przypominal - zalezy mi na tym. Choc znalazlem ostatnio fajny projekt, laczy sensnoda (oczywiscie bez radia)  z usbrelay - i nie drogo , ma wbudowane www. 

http://www.ledon.pl/pl/gsm/2641-lan-kontroler-v20.html



http://tinycontrol.pl/pl/kontroler,lan- … er,167,363

206

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

roblad napisał/a:

Ja sie tylko od czasu do czasu Cezaremu przypominam, wczesniej Go meczylem co zaskutkowalo po jakis 6 m-cach tym wspanialym pluginem :-) Widac Cezary zarobiony, bo podejzewam, ze z braku zajecia zajal sie tym pluginem i go zrobil (sam ma troche do sterowania i chyba to go zmobilizowalo). Nie robie nikomu na zlosc, tylko tez nie bede pisal wkkolo o checkboxach bo mnie juz kolega Cezary ochrzanil (mial zly dzien widac). Ale tak bede sie od czasu do czasu przypominal - zalezy mi na tym. Choc znalazlem ostatnio fajny projekt, laczy sensnoda (oczywiscie bez radia)  z usbrelay - i nie drogo , ma wbudowane www. 

http://www.ledon.pl/pl/gsm/2641-lan-kontroler-v20.html



http://tinycontrol.pl/pl/kontroler,lan- … er,167,363

nie wiem na ile uważnie śledzisz ten temat ale dosyć dawno wrzuciłem linka do programu na PC dla RelayBorad i ten program ma wszystko co potrzebujesz, m.in. serwer www, http://www.speedyshare.com/BJDMx/RelayB … 5.0-b3.zip

207

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

ale na PC a tu jest autonomiczny mikrokomputer i nie potrzeba PCta do niego a w dodatku ma 10x10 cm max, ma POE i zasilac go mozna od 8-48 V ma moduly rozszerzen szyny komunikacyjne i wejscia cyfrowe i analogowe, licznik impulsow - nie sadze ze relayboard to potrafi i nie ma serwera www - przeczytaj opis do tego.

208

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

To coś ma serwer www, tak. W sumie to samo jak by obok powerswitch podłączyć małą płytkę z dowolnym systemem - np. wr703n...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

209 (edytowany przez roblad 2014-03-04 22:11:53)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Tak, i to calkiem rozbudowany jak równiez przyklad jak sobie zrobic aplikacyjki na androida za pomoca apinventor bezposrednio przez stronke na portalu z tym narzedziem.


http://tinycontrol.pl/pl/pomoc,przeglad,66,376

210

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

roblad napisał/a:

Tak, i to calkiem rozbudowany jak rownierz przyklad jak sobie zrobic aplikacyjki na androida za pomoca apinventor bezposrednio przez stronke na portalu z tym narzedziem.

Takich modułów w sieci jest od groma, a cena tego konkretnego wcale nie jest taka atrakcyjna. W takiej samej cenie można mieć u chińczyka coś o podobnych możliwościach, ale z Wi-Fi, a nie Ethernetem.

PS. Włącz sobie jakiś słownik w przeglądarce...

211

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

To wrzuc pare linkow gdzie mozna takie tansze znalezc, wszyscy skorzystaja.

PS

nie pisze z polskimi literami, czasami mi literka ucieknie, oprocz tego chyba sie czepiasz troszke :-)

212

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

roblad napisał/a:

To wrzuc pare linkow gdzie mozna takie tansze znalezc, wszyscy skorzystaja.

eBay, Alibaba, Aliexpress, Taobao, itd., szukaj sobie pod frazami "Wi-Fi relay board", "Wi-Fi control board" itd.

roblad napisał/a:

nie pisze z polskimi literami, czasami mi literka ucieknie, oprocz tego chyba sie czepiasz troszke :-)

Wypowiadasz się na publicznym forum, więc zatroszcz się o jakiś minimalny poziom językowy swoich wypowiedzi - po mieście chyba z gołym tyłkiem nie latasz, żeby innym nie obrzydzać wspólnej przestrzeni życiowej? Forum to też taka wspólna przestrzeń. Poza tym, to nie pierwszy raz, kiedy walisz takimi błędami, że aż oczy bolą...

213

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Znalazlem cos takiego i tylko 1 i jest 2 razy drozsze z doostawa:

http://www.aliexpress.com/store/product … 74491.html

214

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

roblad napisał/a:

Znalazlem cos takiego i tylko 1 i jest 2 razy drozsze z doostawa:

http://www.aliexpress.com/store/product … 74491.html

Jakiś dziwny kurs dolara masz smile U mnie wyszło po przeliczeniu jakieś 40 PLN więcej, a nie 2 razy droższe.

Poza tym, to akurat taki sobie przykład - są lepsze... Zresztą, każdemu wedle potrzeb. Ja jednak wolałbym coś z większymi możliwościami i zdecydowanie z możliwością pracy bezprzewodowej (Wi-Fi albo coś poniżej 1 GHz lub ewentualnie to z czym teraz kombinuje Fritz!: http://openrouter.info/forum/viewtopic. … mp;t=3093). Tutaj (LAN Kontroler) masz moduł oparty na jakimś uC, do którego nic więcej już nie dołożysz i nie zmienisz w oprogramowaniu - jak ktoś potrzebuje rozwiązania, które kupi, zamontuje, skonfiguruje i zapomni, to w sam raz, dla innych - za dużo ograniczeń. Na plus fajne wsparcie, ale bez niego, to ten produkt by w ogóle nie istniał.

215 (edytowany przez roblad 2014-03-04 23:18:22)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

liczylem tak    US $76.32 x3 PLN za $ i z dostawa wychodzi mi 228 PLN a tu 120 albo w Czechach za 40 $ w sumie mozna kupi juz z dostawa, takze nie jest to 40 pln

Wiesz to przyklad, akurat kolega do akwarium szukal czegos takiego poszperalem i znalazlem, 120 to za taki modulik to dobra cena, przy czym wiekszos osob nie ma sprzetu ani takiej wiedzy jak Ty, ktora mozna polaczyc i samemu rozbudowac FRIZ (czytalem opis Cezarego i inne artykuly juz wczesniej) - fajne zabawki ale kupa kasy, podobaj mi sie bardzo te rozwiazania ale niestety - pelna komercja i wysoka cena.

Ja zaczynam zabawe z sensbase i z 5 sensnodami od Artka, to ma duze mozliwosci i calosc mnie wyszla z radiami 863MHZ 350 -400 PLN, ale sam musze poskladac 4 nody (kupilem juz podgrzewacz :-) - taki kombajnik z dmuchawka i z calkiem niezla kolba - wszystko razem), daje tez mozliwosc sterowania i sensnody doladowywuja sie solarami :-). Zejdzie mi sie bo jeszcze estetyczne obudowy i jakis kombajn na openwrt do prezentacji - sa gotowce, Artek tez na swoim Gitcie ma fajne rozwiazanie. Tu mozna powiedziec ze to alternatywa dla FRITZa - w oryginale wychodzi 2 do 3 x wiecej z GB, Artek to troche ulepszyl i sprzedaje naprawde w dobrej cenie.

216 (edytowany przez pepe2k 2014-03-04 23:14:26)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

roblad napisał/a:

liczylem tak    US $76.32 x3 PLN za $ i z dostawa wychodzi mi 228 PLN a tu 120 albo w Czechach za 40 $ w sumie mozna kupi juz z dostawa, takze nie jest to 40 pln

Poszukaj dobrze... można to mieć już za 50 USD z wysyłką smile

roblad napisał/a:

FRIZ (czytalem opis Cezarego i inne artykuly juz wczesniej) - fajne zabawki ale kupa kasy, podobaj mi sie bardzo te rozwiazania ale niestety - pelna komercja i wysoka cena.

Co rozumiesz przez "pełna komercja"? A ten moduł, który wskazałeś to niby działalność charytatywna? big_smile

217 (edytowany przez roblad 2014-03-04 23:46:08)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

A moze dal bys linka za 50 $ z dostawa :-) bo mam tylko to , ale po chinsku ciezko to obsluzyc

http://www.aliexpress.com/item/Free-shi … 30349.html

218 (edytowany przez wabikboy 2014-03-08 11:53:29)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Dodałem checkboxy dla chwilówek
wrzucam kod w js do podmiany w /www/js/usbrelay.js
kto może niech testuje

/*
 * This program is copyright © 2014 Cezary Jackiewicz and is distributed under the terms of the GNU GPL
 * version 2.0 with a special clarification/exception that permits adapting the program to
 * configure proprietary "back end" software provided that all modifications to the web interface
 * itself remain covered by the GPL.
 * See http://gargoyle-router.com/faq.html#qfoss for more information
 */

usbrelayS = new Object();


function createEnabledCheckbox()
{
    enabledCheckbox = createInput('checkbox');
    return enabledCheckbox;
}

function createEnabledTextbox()
{
    enabledTextbox = createInput('textbox');
    enabledTextbox.value = "2";
    enabledTextbox.size = "1";
    return enabledTextbox;
}

function resetData()
{
    var columnNames = usbrelayS.Columns;
    var usbrelayTableData = new Array();
    var serviceIds = new Array();

    if (ports.length == 0)
    {
        document.getElementById("no_usbrelay").style.display = "block";
        return;
    }

    for (idx=0; idx<ports.length; idx++)
    {

        var img = document.createElement("img");
        img.style.cssText= "margin-top:5px;";



         var enabledCheckbox = createEnabledCheckbox();
        enabledCheckbox.id = "push" + ports[idx][0]
         var enabledTextbox = createEnabledTextbox();
        enabledTextbox.id = "times" + ports[idx][0]


       if (ports[idx][1] == "on")
        {

            img.src = "img/green-power-button.png";
            img.onclick = function(){offRelay(this);}

        } else {

            img.src = "img/red-power-button.png";
            img.onclick = function(){onRelay(this);}

        }



        var tmp = uciOriginal.get("usbrelay", "desc", ''+ports[idx][0])
        if (tmp == "") { tmp = "..."; }
        var anchor = document.createElement("a");
        anchor.href="usbrelay_schedule.sh?port=" + ports[idx][0];
        anchor.innerHTML = tmp;
        anchor.style.css = "a{text-decoration:none}";

        usbrelayTableData.push([ports[idx][0], anchor, img, enabledCheckbox, enabledTextbox]);


    }

    var usbrelayTable = createTable(columnNames, usbrelayTableData, "usbrelay_table", false, false);
    var tableContainer = document.getElementById('usbrelay_table_container');
    if (tableContainer.firstChild != null)
    {
        tableContainer.removeChild(tableContainer.firstChild);
    }

    tableContainer.appendChild(usbrelayTable);

}


function onRelay(node)
{
    onoffRelay(node.parentNode.parentNode, "on");
}



function offRelay(node)
{
    onoffRelay(node.parentNode.parentNode, "off");
}




function onoffRelay(row, action)
{

    var port = row.firstChild.firstChild.data;
    var czass = document.getElementById("times" + port).value;
   var pulscheck = document.getElementById("push" + port);




    var cmds = [ "/usr/lib/gargoyle/usbrelay.sh " + action + " " + port, "/usr/lib/gargoyle/usbrelay.sh status" ];


    var param = getParameterDefinition("commands", cmds.join("\n")) + "&" + getParameterDefinition("hash", document.cookie.replace(/^.*hash=/,"").replace(/[\t ;]+.*$/, ""));

    var stateChangeFunction = function(req)
    {
        if(req.readyState == 4)
        {
            var lines = req.responseText.split(/[\r\n]+/);
            ports.length = 0;
            for (idx=0; idx < lines.length; idx++)
            {
                if (lines[idx].match(/:o/))
                {
                    stat=lines[idx].split(":");
                    ports.push([ stat[0], stat[1] ]);
                }

            }
                if (pulscheck.checked)
                {
                    if (action == "on")
                    {
                    action = "off"
                    } else {
                    action = "on"
                    }
                    resetData();
                window.setTimeout( function() { onoffRelay(row, action); }, czass + "000");
                
                }
            resetData();

            setControlsEnabled(true);
        }
    }
    runAjax("POST", "utility/run_commands.sh", param, stateChangeFunction);

}
TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

219 (edytowany przez roblad 2014-03-06 23:14:44)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Super,

Moze Cezary dorzuci do repo :-)  No jak by Ci sie jeszcze udalo w  rzadku porobic to by byla pelnia szczescia, no i pozostaje jeszcze android z checkboxami, moze Cezary poprawi :-)

220

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Niech ktoś kto ma moduł "Relay Board" przetestuje kod bo podobno jest jakiś błąd i 8 przekaźnik nie reaguje a po zaznaczeniu checkbox przełącza się ale nie wraca

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

221 (edytowany przez bhb 2014-03-07 11:10:11)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Mnie nie działa wcale. W RelayBoadrd są przekażniki od 1 - 8 nie od 0 może dlatego. Po zaznaczeniu checkbox jakiego kolwiek po za 8 brak chwilowego załączania załącza na stałe. Zobacz w /etc/config/usbrelay jest 0 - 8 .

# /usr/lib/gargoyle/usbrelay.sh status
1:off
2:off
3:off
4:off
5:off
6:off
7:off
8:off

222 (edytowany przez wabikboy 2014-03-07 11:27:13)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Dla tych co mają RelayBoard z racji tego iż liczenie ma od 1 a nie od 0 to w /usr/lib/gargoyle/usbrelay.sh zamiast '$2' wstawić '$(($2+1))'

@Cezary jak możesz to zaktualizuj pierwszy post o ten wpis.

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

223

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

wabikboy napisał/a:

Dla tych co mają RelayBoard z racji tego iż liczenie ma od 1 a nie od 0 to w /usr/lib/gargoyle/usbrelay.sh zamiast '$2' wstawić '$(($2+1))'

@Cezary jak możesz to zaktualizuj pierwszy post o ten wpis.

Źle panowie. Status ma zwrócić prawidłowy numer przekaźnika po którym on/off go ustawi. Nie sztuczne dodawanie 1 czy coś innego. Nawet jak status zwraca 100 i 230 to wywołanie 100 i 230 ma go ustawić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

224 (edytowany przez wabikboy 2014-03-07 11:40:19)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Ok skoro tak to w takim wypadku gdzie jest błąd?
Co więcej do skryptu zwracany jest tak.

/usr/lib/gargoyle/usbrelay.sh $1 $2 

a drugi argument z wracany jest od 0 a przecież RelayBoard nie ma portu 0 a zaczyna się od 1

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

225

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Status zwraca od 1 do 8, tak? A _MOJA_ wersja wysyła jaki numer po kliknięciu na pierwszą ikonkę? Jeden wysyła.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.