51

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

No i co z tego? Nie masz modemu z USB 3.0, więc będzie pracować jako 2.0, kropka.

52

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

Ale na niego nie ma gargoyle, jest tylko trunk. Na dodatek dopiero "się robi".

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

53

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

czyli odpada rozwiązanie

to moze faktycznie jakiś linux... hmmmm

Tyle że tak jak pisał pepe2k, modem ma USB 2.0 więc i tak chyba nici z większej wydajnosci hmm ?

54

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

Na pc te 25MB/s z usb wyciągniesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

55

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

onken napisał/a:

Tyle że tak jak pisał pepe2k, modem ma USB 2.0 więc i tak chyba nici z większej wydajnosci hmm ?

No jak... USB 2.0 pozwala w praktyce na jakieś 30 MB/s realnego transferu (dysk). To jest ponad 200 Mbps, więc spokojnie wystarczy na dwa modemy LTE, a może i więcej. Tylko musisz mieć odpowiednio szybką maszynkę, np. jakieś x86/x86_64, czyli... zwykły PC.

56

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

Hmm 25 Mb/s = 200 Mb/s, zgadza się ?

A jest jakiś fajny mały PC który by to wyciągnął z loadbalnced i jakieś Openwrt można zainstalowac ?

57

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

onken napisał/a:

Hmm 25 Mb/s = 200 Mb/s, zgadza się ?

Tak. Ale nie licz na to, że w LTE będziesz miał 2x 100 Mbps. Będzie coraz wolniej... liczba klientów korzystających z LTE przybywa w zastraszającym tempie.

onken napisał/a:

A jest jakiś fajny mały PC który by to wyciągnął z loadbalnced i jakieś Openwrt można zainstalowac ?

OpenWRT jak każdego Linuxa uruchomisz na każdej maszynie x86/x86_64.

58

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

Czy takie coś byłoby ok ?

http://allegro.pl/komputer-mini-pc-inte … 31831.html

59

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

Zależy do czego... generalnie, dla mnie są trochę za głośne.

60 (edytowany przez onken 2014-10-22 14:20:00)

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

To jak ktos ma jakiś pomysł na PC ale w przyzwoitej cenie to poprosze propozycje smile

Tyle że to nie bedzie stało w pokoju wiec wiatrak az tak bardzo nie przeszkadza

Ps

Czy to może działac tak że moze byc Debian i Openwrt ? czy tylko jeden system ?

61

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

Twoje pytania przestają mieć związek z tym wątkiem. Może załóż sobie nowy.

62 (edytowany przez robertnik 2014-10-22 16:13:55)

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

Panowie mam WDR4300 jeden WAN to Netia po kablu, jakieś 13 Mb/s WAN2 to e3272 i pisałem że nie wysyca łącza, więc to nie wina przepustowości USB.
Torrenty chodzą żałośnie, ale nie wpadłem na to że ruter nie poradzi sobie z rzucaniem pakietów raz na jeden, raz na drugi WAN. Może jak zmniejszę mu liczbę połączeń...
Jdownloadera ustawiłem żeby dzielił plik na 4 i podałem mu 2 takie pliki, z serwera premium(bez ograniczeń).
Było lepiej niż na torrencie, ale nie wysyciło pasma. Czytałem że BB ma problemy z prędkościami. Ja takich nie uzyskuje(pisali o +200Mb), ale czy za to może być odpowiedzialna zła obsługa IPv6? Czy może coś jeszcze, bo to nie tak powinno działać.

Może ktoś postawił Load Balancing na AA(nie istotne jakie WANy, to nie musi być LTE) i mógłby podzielić się spostrzeżeniami odnośnie wysycenia pasma?

63

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

Może to chodzi o wydajność samego procesora ? A może zechce Ci się potestować na OpenWRT AA :- ?

64

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

Moi drodzy smile

Kto podpowie jak w mwan3 zrobić aby ruch na jakieś IP a raczej na konkretnego hosta szedł zawsze przez wybrany wan, np. wan1

65

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

Czemu nie dodałeś że sprawdzałeś z instrukcji i Ci nie działa?

Mi testowy wpis działa, ale to Cie nie ratuje, a ludzie nie będą Cie odsyłać do instrukcji.

http://i57.tinypic.com/15s98p3.png

66

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

Na tej samej zasadzie robilem i mimo tego wybieral z obu wanow hmm , restart do tego nie jest potrzebny ?

67

Odp: Loadbalancing, Banding, router i OpenWRT

U mnie wystarczyło zapisz i zastosuj.