76

Odp: Plugin management

czyli mam grać firmware ? tylko nie pamiętam jak ? jest chyba gdzieś opcja w routerze po zalogowaniu się ? tak?
i co pózniej muszę ustawić ? jeszcze raz system?

77

W gui jest opcja do aktualizacji. Potem sobie wejdziesz, ustawisz hasła, aero2 itd.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

78 (edytowany przez jacula 2014-06-19 09:35:37)

ok  wgrałem firmware nowe włożyłem modem huwei 3131odpaliłem aero i internet  i co teraz?

79

? Używaj po prostu.

80

czyli tego capchta już nie będzie ? nie będe musiał robić żadnych resetów  routera ? będzie cały czas internet aero2?

81

Nie, captcha będzie i będziesz musiał robił restarty połączenia. Kto powiedział że to captcha zniknie?

82

a aha będzie .. no a jak się robi te restarty połączenia  ?

83

Klika w gui. Własnie po to jest plugin management żebyś nie musiał się przez ssh logować.

84

Cezary napisał/a:

Klika w gui. Własnie po to jest plugin management żebyś nie musiał się przez ssh logować.

moment bo nie kumam ? po 1 godzine internet się wył i co ja będe musiał zrobić?

85

To co musisz zrobić w aero2 - wejść w przeglądarce na dowolną stronę, wprowadzić captacha, a później wejść na stronę routera i klikną przycisk restart połączenia wan, o ile sobie zainstalowałeś ten plugin.

86 (edytowany przez jacula 2014-06-19 10:37:22)

no ja tylko wgrałem te nowe firmware ? to jak ten plugin mam zainstalować ?
ok mam zainstalowałem ten plugin

no niestety po godzine internet mi się rozłączyć żaden kod captch  nie wyskoczył mi i musiałem wyłączyć router z prądu na parę sekund i dopiero mi się wł internet i też nie musiałem nic wpisywać żadnego kodu ?

87

Obie kwestie mało istotne i do ewentualnej poprawki "może kiedyś":

1. punkt obrad dotyczący grammar-nazizmu - w podpisie pierwszego przycisku jest błąd - "ponowne" zamiast "ponownie".

2. punkt obrad dotyczący ból-dupizmu - czy podpis drugiego przycisku nie powinien brzmieć "Reconnect WAN"?
Określenia "restart"/"reboot" zawsze kojarzyłem z uruchomieniem ponownym komputera/router'a, itp. Zresztą samo Aero2
w połowie maja 2014 przy zmianie kodów CAPTCHA z Google ReCAPTCHA na "prostsze" Cool PHP CAPTCHA zmieniło też
komunikat po poprawnym rozwiązaniu kodu z mało fortunnego "Odpowiedź prawidłowa. Zrestartuj połączenie internetowe"
na bardziej zrozumiałe "Odpowiedź prawidłowa. Rozłącz i ponownie połącz się z Internetem.".

88

1. I nikt nie zauważył smile dzięki.
2. taaaak, tu już można się kłócić. Ja nazwałem to restart.