226

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

@bhb jak masz chwilę to przetestuj kod bo wstawiłem poprawioną wersję a nie mam niestety RelayBoard

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

227

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Teraz jest dobrze. Nawet działa odwrotnie jak jest on to chwilowo może być off. :-)

228

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Dzięki za testa smile
Założenie było właśnie takie że ma działać w obu kierunkach

rozumiem iż wszystkie 8 przekaźników reaguje prawidłowo ??

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

229 (edytowany przez bhb 2014-03-07 16:50:11)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Dokładnie wszystkie 8. Teraz czekamy na aplikację androida.

230

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

wabikboy - a dałbyś radę przerobić tak by były po dwa przekaźniki w rzędzie ( czyli cztery rzędy po dwa przekaźniki) ,  było by i wygodniej i efektowniej.

231

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

@bhb jeszcze jedna prośba o test.
Zmień u siebie czas załączenia na np. 10

i sprawdź czy wyłączy sie po 10 sek czy po 2

dzieki

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

232 (edytowany przez bhb 2014-03-07 17:10:24)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Sprawdzałem to działa po 10 tylko przy 20 przeglądarka sie pluje o skrypt ale działa.

Możesz zmienić sobie nick na Wabikboj  :-)

233

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Panowie,

Mozecie wstawic finalny kod dla skryptu i JS dla PowerSwitcha i RelayBoarda ?

Troche sie zakrecilem z tym co trzeba pozmieniac.

PS.

Czekamy na androida - Cezary !, Cezary !, Cezary !, Cezary !, Cezary !, :-)

234

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Witam, świetna robota :-)

Mam RelayBoard, (usbrelay.sh - poprawiona wersja Cezarego) i zastosowałem poprawiony kod @wabikboy, checkbox ogólnie działa poza jednym niuansem.

Nie mierząc wprawdzie stoperem zauważyłem że od 0 gdzieś do 5 sekund chwilówka działa poprawnie. A powyżej 5 sekund  np. ustawiam na 30 i tak wyłączy się znacznie szybciej, gdzieś po około 5 sekundach. Hmm, @bhb pisze że u niego działa. Sprawdzałem na dwóch przeglądarkach firefox i google chrome, jest identycznie. Natomiast nie występuje u mnie problem ze skryptem o którym pisze @bhb. Mogę wpisać 30, 50, 100 sek., przeglądarka nie zwraca żadnego błędu lecz chwilówka i tak wyłączy się po około 5 sek.

Przy okazji, zgodnie z tym zapisem http://ecco.selfip.net/projekty/usbrela … README.txt

plik RelayBoard ma lokalizację /usr/bin/RelayBoard

Jednak u mnie musi być w /bin

bo inaczej w GUI przekaźników nie widzi, ciekawe.

Krynio

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

235 (edytowany przez bhb 2014-03-07 19:05:00)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Tym razem chromium i stoper.

10 sek. ~ 10
20 sek. ~ 20
30 sek. ~ 30
35 sek. ~ 35
40 sek. ~ 35
60 sek. ~ 35

chyba chodzi tu o pamięć .

Plik RelayBoard zawsze miałem w /bin .

236

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

krynio napisał/a:

Witam, świetna robota :-)

Mam RelayBoard, (usbrelay.sh - poprawiona wersja Cezarego) i zastosowałem poprawiony kod @wabikboy, checkbox ogólnie działa poza jednym niuansem.

Nie mierząc wprawdzie stoperem zauważyłem że od 0 gdzieś do 5 sekund chwilówka działa poprawnie. A powyżej 5 sekund  np. ustawiam na 30 i tak wyłączy się znacznie szybciej, gdzieś po około 5 sekundach. Hmm, @bhb pisze że u niego działa. Sprawdzałem na dwóch przeglądarkach firefox i google chrome, jest identycznie. Natomiast nie występuje u mnie problem ze skryptem o którym pisze @bhb. Mogę wpisać 30, 50, 100 sek., przeglądarka nie zwraca żadnego błędu lecz chwilówka i tak wyłączy się po około 5 sek.

Przy okazji, zgodnie z tym zapisem http://ecco.selfip.net/projekty/usbrela … README.txt

plik RelayBoard ma lokalizację /usr/bin/RelayBoard

Jednak u mnie musi być w /bin

bo inaczej w GUI przekaźników nie widzi, ciekawe.

Krynio

Tak, masz rację. Instrukcja jedno a w kodzie drugie. Wywaliłem to z kodu, po prostu RelayBoard musi być na ścieżce.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

237

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Witam,

Panowie, a co ze skryptem PowerSwitcha, prosze, naprawde dajcie finalne skrypty i JS, tak zeby mozna bylo deployowac do siebie :-)


PS.

Cezary ! Cezary! - czekamy na androida :-)

238

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

roblad napisał/a:

Cezary ! Cezary! - czekamy na androida :-)

Gdybym był Cezarym, to bym Ci pokazał gołą dupę na takie teksty. Ale nie jestem, na Twoje szczęście.

239 (edytowany przez wabikboy 2014-03-07 23:04:01)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

@roblad na razie są testy a jak nie będzie błędów to i będzie co wdrażać o ile Cezary zechce wstawić, albo nie dostanie wcześniej nerwicy wink

P.S. Cezary jak wiesz a pewnie tak to podpowiedz co zmodyfikować aby sleep działał poprawnie a nie jak mu się podoba, chyba że to zależy od przeglądarki.

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

240

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

:-)

I tak szacun dla Cezarego, ze zrobil o co go prosilem wiele miesiecy - Ty zreszta tez, "kochamy Cie Cezary" itd. :-), a na powaznie wiem ze chlop ma swoje zajecia i to pryszcz taki problem w tym pluginie zeby go poprawiac. Taka moja natura :-) przepraszam wszystkich :-) ale mamy juz niemal 90% zrobmy 100% i zapomnijmy o temacie. Szacun dla Ciebie @wabikboy za odkrycie rewelacyjnego rozwiazania PowerSwitcha, naprawde rewelka 20 PLN w Czechach 35 z dostawa i lampki na choince i podlewanie smiga :-), no i oczywiscie otwieranie bramy kurierom i furtki tesciowej :-) - 5 byl dzien tesciowej :-) - warunek chwilowki jak na ogloszeniach na slupach :-).

Super robota chlopie - posiadles tajniki JS - ja, na 2 etatach robie i z doskoku dosiadam sie do problemow GG - a oprocz tego neptyk jestem w programowaniu :-) Jak Cezary zechce to zrobi chyba ze ktos wczesniej go wyprzedzi - ale naprawde po zainteresowaniu tematem uwazam ze warto ZZZ :-) jak na studjach :-).

Pozdr,

241

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

pepe2k napisał/a:
roblad napisał/a:

Cezary ! Cezary! - czekamy na androida :-)

Gdybym był Cezarym, to bym Ci pokazał gołą dupę na takie teksty. Ale nie jestem, na Twoje szczęście.


Piotrek, ale z Ciebie ekschibinicjonista no nie moge :-)

242 (edytowany przez wabikboy 2014-03-08 00:46:19)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

@roblad a o jaki skrypt Ci chodzi? bo nie chce mi się całego tematu czytać

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

243

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

gotowy dla PowerSwitcha po Twoich modyfikacjah i UsbRelay no i finalny JS tez po modyfikacjach, tak zeby byl komplet finalny dostepny.

244

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Ale to co ja robiłem to modyfikacja pluginu Cezarego a raczej jednego pliku /www/usbrelay.js w Gargoyle który dodał chwilówki dla Powerswitch'a i innych platform. Skryptów nie trzeba zmieniać

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

245

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Wrzuc wszystko pokolei tu do tematu. 1 skrypt, 2 skrypt i JS skrypt jako final:-)

246 (edytowany przez wabikboy 2014-03-08 01:10:36)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Heh,
Wszystko masz w pierwszym poście,

Ja nic nie robiłem oprócz modyfikacji "js" który masz w całości w 218 poście wystarczy skopiować kod i podmienić w /www/js/usbrelay.js, pojawią Ci się chwilówki w gargoyle.

Nic więcej niema.

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

247 (edytowany przez bhb 2014-03-08 11:55:06)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

wydaje się że działa z tą funkcją

function sleep(milliseconds) {
var start = new Date().getTime();
while ((new Date().getTime() - start) < milliseconds){
}
}

sprawdzane z chromium ten drugi skrypt faktycznie nie działał to wywaliłem

248 (edytowany przez krynio 2014-03-08 11:36:18)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Cieplej, cieplej smile

bhb napisał/a:

wydaje się że działa z tą funkcją

function sleep(milliseconds) {
var start = new Date().getTime();
while ((new Date().getTime() - start) < milliseconds){
}
}

Potwierdzam działa, z tym że jak ustawie na dłużej niż 30 sekund to przeglądarka wywala komunikat (który bez mojej ingerencji sam zniknie po upływie czasu ustawionego w chwilówce). Z tym komunikatem jest różnie, nie zawsze się pokazuje.
http://img182.imagevenue.com/loc221/th_426958118_10_122_221lo.jpg
Druga sprawa, nie wiem czy tak ma być ale jeśli włączę chwilówkę np. na 30 sek. to przez ten czas strona Gargoyle jest jakby zamrożona, nic nie można zrobić np. ustawić kolejną chwilówkę czy wylogować się.

bhb napisał/a:

i z taką też działa

function sleep(milliseconds) {
setTimeout(function(){
var start = new Date().getTime();
while ((new Date().getTime() - start) < milliseconds){
}
},0);
}

Druga opcja nie działa u mnie poprawnie. Po ustawieniu chwilówki na obojętnie jaki czas np. 10 sek., przekaźnik się włącza i od razu wyłącza, a ptaszek w kwadraciku zniknie dopiero po upływie zadanego czasu, w tym przykładzie 10 sek.

Krynio

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

249 (edytowany przez bhb 2014-03-08 12:28:08)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

W firefox udało mi się wyłączyć powiadomienie (zaznaczyłem nie pytaj ponownie kontynuuj) o zamarzaniu przeglądarki i też działa.
Krynio poszukaj jak w Twojej to wyłączyć.

pod androidem dziala na opera, delfin, chrome, na firefox trzeba zaznaczyć nie pytaj więcej

250 (edytowany przez wabikboy 2014-03-08 12:36:12)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

największy problem jest właśnie z wstrzymaniem bo albo przeglądarka zwiesza się na czas ustawiony w okienku i dlatego wywala błąd że nie odpowiada albo przeskakuje od razu to co wstawiłem widzę że działa optymalnie, ale coś poszukam jeszcze bo nie może tak być aby dostosować przeglądarkę tylko skrypt ma poprawnie działać.

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile