1 (edytowany przez mr_andre 2014-01-08 17:26:04)

Temat: TL-WA801ND - Openwrt

Kolejne pytanie do Was, czy da się wgrać do TL-WA801ND Gargoyle? Nie znalazłem takiej pozycji na stronie z plikami do pobrania. Znalazłem za to blog, na którym ktoś opisuje że skompilować openwrt na WA801N/ND. Mój angielski jest słaby, proszę zatem Was zerknijcie na podany link, czy mam rację i czy po wgraniu na urządzenie aktualizacji, konfiguracja TP-Linka przebiega podobnie jak na Gargoyle? Czy też trzeba konfigurować za pomocą konsoli.

https://tasksofohm.wordpress.com/hardwa … g-openwrt/

oraz adres binariów do pobrania:

https://www.dropbox.com/sh/4dd3x9jf6qc7gx6/W0XZ-0LrZ-

2

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

WA801ND v2 ma oficjalne wsparcie tylko w trunku (http://downloads.openwrt.org/snapshots/ … actory.bin), Gargoyle na niego nie ma, ale w gruncie rzeczy na podstawie tych łatek można zrobić.

3

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Sprawdziłem podane przez mnie źródła za pomocą chrome i funkcji tłumacz. Pod podanym adresem znajdują się działające binaria OpenWRT dla TL-WA801ND. Wgrałem wersję openwrt-ar71xx-generic-tl-wa801nd-v2-squashfs-factory r39161.bin do mojego routera, skonfigurowałem i śmiga jak szalone. Tylko muszę doczytać jak tu się dogrywa np polski język do menu. Konfiguracja za poprzez LuCI Trunk, o ile dobrze rozumiem wink

4

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

opkg update
opkg install luci-i18n-pl

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Przepraszam ale jestem lajkonikiem w dziedzinie OpenWrt i w ogóle linuksie, możesz mi podpowiedzieć gdzie to wpisać w interfejsie?

6

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Jak masz luci to przecież masz tam instalację pakietów i możesz sobie kliknąć na nazwę i się zainstaluje...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

W zakładce Software znajduje się jedynie plik luci-i18n-english do zainstalowania, jak bym nie wpisywał nie mogę znaleść tam polskiego języka do instalacji.

8

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Odśwież pakiety...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Przepraszam że znów pytam, ale nie wiem jak odświeżyć listę tych pakietów. Mam na stronie software do wyboru dwie podstrony, czyli Actions w której mogę wpisać w polu do wyszukania nazwę pakietu i go zainstalować, oraz OPKG-Configuration, gdzie znajduje się jak sądzę pole do wpisywania komend.

10

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

A powyżej tego nie masz aktualizacji listy pakietów?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11 (edytowany przez mr_andre 2014-01-08 18:54:30)

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Tak to u mnie wygląda:


http://images61.fotosik.pl/533/6ad429c19b8b6e9bm.jpg

już wiem jak połączyć się do rutera za pomocą putty.exe, ale nie wiem jakie komendy mam tam wpisać aby zaktualizować listę plików, próbowałem wpisać dwie komendy które mi podałeś, ale pojawił mi się komunikat:


root@OpenWrt:~# opkg update
Collected errors:
* opkg_conf_parse_file: /etc/opkg.conf:1: Ignoring invalid line: `opkg update'
* opkg_conf_parse_file: /etc/opkg.conf:2: Ignoring invalid line: `opkg install luci-i18n-pl'
root@OpenWrt:~# opkg install luci-i18n-pl
Unknown package 'luci-i18n-pl'.
Collected errors:
* opkg_conf_parse_file: /etc/opkg.conf:1: Ignoring invalid line: `opkg update'
* opkg_conf_parse_file: /etc/opkg.conf:2: Ignoring invalid line: `opkg install luci-i18n-pl'
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-i18n-pl.

12

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Ja tam mam przycisk "Update list" powyżej. Co ty właściwie zainstalowałeś?


opkg update itd to jest do wpisania w konsoli po zalogowaniu się przez ssh do routera, nie do tych pól, i nie do tego pliku.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Przywróciłem ustawienia domyślne, skonfigurowałem wifi aby był interent na ruterze jak client. Poprzez puty.exe połączyłem się z rouerem i wykonałem aktualizacje plików:

opkg update
Downloading http://downloads.openwrt.org/snapshots/ … ackages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg-lists/barrier_breaker.

Nastepnie wykonałem reboot urządzenia i nadal nie mogę znaleźć polskiego tłumaczenia dla interfejsu, szukałem pod luci-i18n-pl i luci-i18n-polish

14

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Nie wykonuje się restartu... lista pakietów jest trzymana w pamięci, wiec restart ją usunie po prostu...

PS. Aktualnie trunk nie ma zaktualizowanej listy pakietów i jedyna możliwość instalacji tego pakietu to wpisane

http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/packages/luci-i18n-polish_svn-r9948-1_ar71xx.ipk

w to pole "Download and install package"

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15 (edytowany przez mr_andre 2014-01-08 19:44:12)

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Ok, udało mi się zainstalować polskie tłumaczenie. Nie wiem czemu ale dopiero tak po 15 minutach od przywrócenia ustawień fabrycznych na stronie software pojawił mi się przycisk update packages, zaktualizowało pliki i miałem dostępny polski język wink

dziękuję Ci bardzo!!!

Ostatnie pytanie, w Gargole jest tryb Most bezprzewodowy/przekaźnik, chciałbym dokładnie to samo ustawić w OpenWrt/Luci. Który to jest tryb z dostępnych: Punkt dostępowy, Klient, Ad-Hoc, 802.11s, Pseudo Ad-hoc, Monitor, Punkt dostępowy (WDS), Klient(WDS). Pytam ponieważ w Gargoyle po wybraniu Most bezprzewodowy i wyłączeniu DHCP urządzenie pobiera adresy IP od dostawcy co chciałbym tu uzyskać.

Obecnie ustawiłem Klient, ale muszę mieć włączone DHCP bo inaczej nie nadaje IP.

16

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Żaden z tych. Tu się to nazywa relayd i wymaga instalacji 2 pakietów: relayd i luci-proto-relay

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Zainstalowałem oba pakiety, ale dodatkowa opcja w trybie połączenia nie pokazała mi się, czy trzeba to jakoś konfigurować?

18

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Pokazuje się jako "Most przekaźnikowy" przy wyborze protokołu interfejsu sieciowego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Znalazłem ten most przekaźnikowy, ustawiłem go w obu zadkach w interfejsie sieciowym, nie uzupełniłem tego pustego pola pod tym polem wyboru. Zapisałem ustawienia i w tej chwili nie mogę się połączyć z routerem. Normalnie śmiech przez łzy. Pewnie powinienem ustawić ten most w tylko jednej zakładce, oraz uzupełnić to pole pod nim? Co mogę teraz zrobić aby przywrócić router do ustawień fabrycznych, lub dostać się do ustawień?
Próbowałem jakiejś metody z forum elektrody, czyli przytrzymałem 30 sek reset, nadal trzymając wyciągłem zasilanie, trzymam bez puszczania kolejne 30 sek i podłączam zasilanie nie puszczająć resetu. Tu znów czekam 30 i sek i nic.

20

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

mr_andre napisał/a:

Próbowałem jakiejś metody z forum elektrody, czyli przytrzymałem 30 sek reset, nadal trzymając wyciągłem zasilanie, trzymam bez puszczania kolejne 30 sek i podłączam zasilanie nie puszczająć resetu. Tu znów czekam 30 i sek i nic.

To działa w DD-WRT...

21

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

A tu też jest jakaś metoda?

22

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Jeżeli przycisk jest jako reset a nie wps to jego naciśnięcie też spowoduje wyczyszczenie danych. Nie wiem jak w 801v2 przycisk jest deklarowany.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Cezary napisał/a:

Jeżeli przycisk jest jako reset a nie wps to jego naciśnięcie też spowoduje wyczyszczenie danych. Nie wiem jak w 801v2 przycisk jest deklarowany.

Jest jako reset (ten ukryty za dziurką, nie na wierzchu).

24

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Zadziałało smile

25

Odp: TL-WA801ND - Openwrt

Próbowałem już na kilka sposobów ustawić ten Most Przekaźnikowy, ale albo blokuje mi się router, albo nie nadaje numerów IP. Możesz jeszcze napisać mi co dokładnie powinienem ustawić w protokole interfejsu sieciowego? Adresy IP nadaju u mnie router pod adresu 192.168.1.1. OpenWrt stoi pod adresem 192.168.1.4.