26

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

mikhnal napisał/a:

@pepe2k: Czy będzie możliwa wymiana w V2 flasha na 16MB?

Tak, u siebie mam już zmienione smile Będzie nawet moja modyfikacja U-Boot na to.

27 (edytowany przez mehow 2014-01-08 10:08:23)

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Witam Panow.
Z openwrt i gargoyle niestety nie mialem wiele doczynienia, wiecej z ddwrt. Czy plik instalujemy normalnie poprzez factory update w orginalnym firmware? Czy będzie mozliwość powrotu do stock?No i czy jest pelny interefejs graficzny. Rozumiem tez ze to jest narazie wersja testowa i sa szanse na uwalenie routera?(czego wolalbym uniknac:D)

EDIT: Jeszce sie dopytam. Jest mozliwosc latwego ustawienia regionu i zmiany kanalu na 13?? Pytam bo kiedys kiedys na ktoryms gargoyle mialem z tym jakis klopot. pzdr

28

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Wersja działająca, normalna sprawna. Szansa uwalenia jest taka sama jak szansa potłuczenia butelki mleka wracając ze sklepu. Tak przez gui się wgrywa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

29

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Witam
TL-WR1043ND v2 zakupiony,"Gargulec" wgrany,ale nie mogę znaleźć (może nie ma) podziału prędkości netu coś takiego http://zapodaj.net/fe1b4e1640750.jpg.html ,jeżeli nie występuje to standardowo w Gargoyle,to czy jest możliwość dodania takiego podziału z poziomu dodatki/pakiety czy coś podobnego ?
W poście "[Gargoyle] Zmiany w nadchodzącym wydaniu 1.5.11.7" jest mowa o module statystycznym i też czy jest możliwość doinstalować go z poziomu  dodatki/pakiety ?

Miłego dnia życzę.

TL-WR1043ND V2 Gargoyle/WRT54GL Tomato

30

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Moduł statystyczny będzie standardowo i nie trzeba będzie go instalować.

Ten "podział netu" nazywa się qos i jest w gargoyle. Linki do opisów jak to ustawić znajdziesz m.in. na.... eko.one.pl

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

31

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

No tak przeglądałem ten QoS ale wiesz jak się ma 55 lat i całe życie jest się mechanikiem to trudno jest to ogarnąć,tym bardziej jak nie zna się znaczenia poszczególnych wyrażeń/nazw/zwrotów smile .
Z tego co poczytałem o tym QoS -ie to chyba bardziej służy do nadania priorytetu dla  pewnych usług,niż przydzielenie neta np. po 5Mb dla poszczególnych urządzeń w sieci,a mi właśnie o to chodzi.
Tak już z czystej ciekawości zapytam,dlaczego w Gargoyle nie ma dodatkowo takiego podziału pasma jak np.Tomato czy nawet w oryginalnym firmware,zapewne znacznie ułatwiło by to konfiguracje dla mniej wymagających użytkowników.

TL-WR1043ND V2 Gargoyle/WRT54GL Tomato

32

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

QoS służy do tego i do tego. Zobacz: http://openrouter.info/forum/viewtopic. … &t=977

PS. Wiek nie jest żadną wymówką smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

33

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Da rade przy pomocy tej wersji gargulca ustawic z GUI kanal 13 szer 40hz i max moc anten tj chyba 20dbm ??

34

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Na trzynastym kanale to on ze 23 miał. Tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

35 (edytowany przez mehow 2014-01-09 13:39:36)

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Kurczaki to sie dopytam z ciekawosci. Na stronie TP Linka pisza ze moc <20 dbm to jakiej mocy on ma radio?. Moj drugi 740N nadaje max 18dbm i tez nie jest zle:)

36

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

iw list pokazywał na moim gargoyle po 20 na 1-11 i 23 na 12/13.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

37

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

No wrzucilem Gargoyle'a no i jest moc. Nie spodziewalem sie zasieg skoczyl naprawde a wczesniej i tak bylo super. Takze dzieki wielki Cezary za robote. Ciekawi mnie tylko czy jest mozliwa zmiana ew jakie jest ustawione szyfrowanie AES czy TKIP. Pytam bo moj laptop Toshiby cos mial problemy z N przy TKIP.

38

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Zmień sobie na wpa2 w gui po prostu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

39 (edytowany przez pepe2k 2014-01-09 14:22:40)

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

<-- nieaktualne 1043ND v2 ma delikatnie słabszą maksymalną moc nadawania (23 dBm / 200 mW vs. 24 dBm / 250 mW w v1).

Ach, jeszcze jedno... przy szerokości 40 MHz czułość i maksymalna moc nadawania spada... tutaj można sobie obejrzeć przykładową tabelkę dla innego urządzenia, z tym samym SoC: http://www.compex.com.sg/Datasheets/MMZ558_Dsv1.0.0.pdf (interesuje nas oczywiście tylko 2,4 GHz).

Edit: Jedno piszę, a drugie pokazuję... maksymalna moc nadawania w v1 i v2 jest chyba taka sama: 24 dBm (250 mW), choć w Gargoyle od Cezarego dla v2 pokazuje nawet 25 dBm. Trzeba to przetestować.

40

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Fakt po zmianie na wpa2 wszystko dziala jak nalezy. Faktycznie przy zmianie z 40MHz na 20 widac bylo lekkie zmiany w dbm na stronie routera (na 2 obiornikach sprawdzalem). I wszystko bylo by fajnie gdybym wlasnie nie przeczytal ze w cenie 1043ND v2 moglem miec wynalazek pt"Mercury MW4530" tongue

41

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Cezary napisał/a:

QoS służy do tego i do tego. Zobacz: http://openrouter.info/forum/viewtopic. … &t=977

PS. Wiek nie jest żadną wymówką smile

No pewnie, pomału zaczynam coś tam ogarniać , ale nie wszystko smile
U mnie też w Gargoyle na 13 kanale pokazuje 25 dBm ,na kanale np 2 było już 20 i słabszy był sygnał.Teraz jest moc smile

TL-WR1043ND V2 Gargoyle/WRT54GL Tomato

42

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Porobiłem trochę testów na trunku. Zdecydowanie 24 dBm to max (zmiana na 25, 26 i 27 dBm nie powoduje różnicy w poziomie rejestrowanego sygnału przez kartę).

43

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich na początku.
Wczoraj dojechał do mnie TP-LINK TL-WR1043ND v2 i załamka. Zasięg gorszy/porównywalny niż na TL-WR543G + antena 8dBi. Próbowałem różnych ustawień anten, dopinałem w miejsce jednej anteny tę od starego routera i lipa. W końcu po całym wieczorze kombinacji uzyskałem w miejscu o które mi chodziło zasięg jak na starym, ale transfer był marny i VOD na telewizorze cięło się gorzej niż na starym. Za nic też nie udało mi się uzyskać transferu większego niż 130Mb/s i to nie stabilnie tylko skacze i to w tym samym pomieszczeniu co router (podglądałem to w oknie stanu połączenia w Windows bez żadnego przesyłania plików). Czy jest szansa, że po zmianie firmware na Gargoyle sprawa się ustabilizuje czy raczej sprzęt uwalony. Jak to wyglądało u Was na fabrycznym firmware. Mam wgrany najnowszy soft to wersji V2 ze strony producenta i trochę boję się kombinować, bo z moim szczęściem to pewnie coś uwalę i jak się okaże, że to jednak sprzęt to będzie po gwarancji. Bawiłem się programem WIFI Analyzer na Androida i w żadnej sytuacji nie udało mi się osiągnąć poziomu sygnału większego niż-40dBm i to w bliskiej odległości od anten.

44

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Panowie czy ta wersja "gargoyle-1.5.11.6-ar71xx-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory.bin" jest ze strona do administracji czy tylko konsola?

45

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Ja nazwa wskazuje to ma gargoyle, więc gui.

@oberro: jeżeli na oryginalnym tak się zachowuje to do oddaj po prostu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

46 (edytowany przez mehow 2014-01-10 14:01:47)

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

oberro napisał/a:

TBawiłem się programem WIFI Analyzer na Androida i w żadnej sytuacji nie udało mi się osiągnąć poziomu sygnału większego niż-40dBm i to w bliskiej odległości od anten.

No to ewidentnie cos nie tak, sproboj anteny wykrecic i wkrecic spowrotem, moze ktoras trefna jest. Ja tam lapie teraz neta wkolo swojego bloku wiec zasieg jest naprawde dobry. Testuj narazie na oryginalnym firmware, bo nie wiem czy latwo mozna wrocic do stock (w razie jakbys musial odsylac na gwarancje)
Tyle mam na komorce Lenovo a820 polozonej na routerze
https://www.dropbox.com/s/odp4j56npswib … .57.39.png
(fakt ma chyba najmocniejsze wifi jakie widzialem do tej pory w komorkach, ale to nie -40 tongue)

47

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Łatwo smile wgrywa się tak po prostu przez gui: http://ecco.selfip.net/orig/tl-wr1043ndv2/

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

48 (edytowany przez oberro 2014-01-10 14:06:35)

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

mehow napisał/a:

No to ewidentnie cos nie tak, sproboj anteny wykrecic i wkrecic spowrotem, moze ktoras trefna jest. Ja tam lapie teraz neta wkolo swojego bloku wiec zasieg jest naprawde dobry. Testuj narazie na oryginalnym firmware, bo nie wiem czy latwo mozna wrocic do stock (w razie jakbys musial odsylac na gwarancje)

No mnie to też zadziwiło, że tak kiepsko, wystarczyło odejść kilka metrów od routera i poziom sygnału był taki sam jak z AP Linksysa przez 2 ściany. Wykręcałem i wkręcałem anteny dopinałem jedną antenę 8dBi taką na stojaku i nic. Spróbuję wymienić/oddać, dobrze, że mam drugi bo jak wyślą do serwisu to sobie poczekam.

49

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Witam
@oberro moja styczność z oryginalnym firmware ograniczyła się tylko do wgrania nowego ze strony Tp-linka (no jeszcze emulatory wcześniej przeglądałem) i odrazu wgrałem "Gargulca".
Dziś zrobiłem mały teścik smile ,odległość około 6-7m po drodze murowana gruba ściana(budynek z lat 70)zabudowana szafą,TL-WR1043ND v2 na "Gargulcu" wykręcone anteny i na tablecie w WIFI Analyzer  stabilny sygnał 71dBm ,po wkręceniu 2 anten(trzeciej mi się nie chciało) smile pokazało mi 38 dBm jest lepiej niż na WRT54GL z Tomato.

@Cezary ten link który podałeś #47 to jest powrót do oryginału,firmware bez up_boota ?

Miłego dnia życzę.

TL-WR1043ND V2 Gargoyle/WRT54GL Tomato

50

Odp: Gargoyle dla TP-LINK TL-WR1043ND v2

Tak dokładnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.