301

Odp: huawei hg553 / vodafone /

Cezary napisał/a:

Jeżeli jedno urządzenie się łączy to inne też muszą, chyba że jakieś ograniczenia zrobiłeś.

hmm kupiłem używany router więc może poprzedni użytkownik zrobił te ograniczenia pytanie tylko gdzie ich szukać aby to pozmieniać ?

302

Wejdź w gui, przywróć ustawienia domyślnie i będzie czysty.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

303

Po ciężkich bojach udało się. Musiałem jeszcze pogrzebać w ustawieniach modemu bo nie chciał odpalić włożony do routera, ale w końcu odpalił. Tak jak pisaliście router zaczął sie po jakimś czasie resetować ale myślę że jak pusze go przez aktywnego huba to bedzie dobrze. Tak czy inaczej chciałem Wam podziękować za wielką pomoc panowie gdyż cel został osiągnięty..Dzięki :-)

304

Przeczytałem te posty:

krzychu22t napisał/a:

Witam, od kilku miesięcy wykorzystuję ten router jako switch i dodatkowy AP na piętrze oraz serwer DLNA. Działa to całkiem stabilnie, jedynym problemem jest tragicznie wolny zapis na dysk.

Cezary napisał/a:

Hub z własnym zasilaniem to podstawa w takich sytuacjach.

krzychu22t napisał/a:

Podłączyłem do dysku zewnętrzne zasilanie 5V i nic to nie dało, odczyt nadal na poziomie 2.2MB/s zapis 32KB/s, problem był w montowaniu dysku - zasugerowałem się stroną https://wiki.openwrt.org/doc/howto/writable_ntfs i montowałem tak:
ntfs-3g /dev/sda1 /mnt/usb-ntfs -o rw,sync
później trafiłem na ten link https://dev.openwrt.org/ticket/7813#comment:9 i gdy wyrzuciłem opcję sync to zapis wzrósł do 1MB/s i na samym końcu na eko.one.pl trafiłem na poradę użytkownika Przmus aby dysk montować w ten sposób:
ntfs-3g /dev/sda1 /mnt/usb-ntfs -o big_writes
i teraz mam odczyt 2.2MB/s a zapis 2MB/s na razie wystarczy...

Okazuje się iż też mam podobny problem z zapisem ale na pendrive FAT32 - strasznie wolno zapisuje. Pendrive jest montowany automatycznie i jest tam właśnie opcja sync:

/dev/sda1 on /mnt/extstor type vfat (rw,sync,relatime,fmask=0022,dmask=0022,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,errors=remount-ro)

Gdzie w konfiguracji zmienić aby montowanie było bez tej opcji sync?

Aha, opcję sync mam też w pliku /etc/exports, korzysta z tego serwer NFS który też serwuje katalog umieszczony na tym samym pendrive'ie za pomocą linku symbolicznego. Czy jak zmienię montowanie pendrive'a bez opcji sync to muszę też usunąć sync z pliku /etc/exports ?

W ogóle to jak najlepiej montować tego pendrive'a - mam na nim odpalone różne usługi takie jak PXE server, FTP, Samba, HTTP.
Zostawić montowanie automatyczne hotplug, czy może da się jakoś inaczej montować tak aby po restarcie pendrive był montowany automatycznie?

W tej chwili nie mogę odmontować pendrive'a aby zamontować go później ręcznie np. bez sync - pojawia mi się taki komunikat:

root@OpenWrt:~# umount /mnt/extstor
umount: can't umount /mnt/extstor: Device or resource busy

305

Sam to podałeś gdzieś, np. w /etc/config/fstab. Żaden automat nie montuje w /mnt/extstor, więc sam zrobiłeś montowanie i dodałeś tą opcję.

306 (edytowany przez jzef 2016-07-19 21:52:37)

Tak, sam określiłem katalog /mnt/extstor ale za pomocą interfejsu LuCI a nie edycji pliku fstab. Po za tym zauważyłem iż każde odłączenie i ponowne podłączenie pena jest montowane w innym katalogu: /mnt/sda1, /mnt/sdb1 itd. z domyślnymi opcjami - między innym opcją sync. Takie montowanie wprowadza zamieszanie bo później nie działa mi serwer PXE a dodatkowo jest problem z wolnym kopiowaniem o którym pisałem wcześniej. Teraz edytowałem plik fsab ręcznie. Usunąłem linijkę:

option anon_mount 1

aby pen nie był montowany automatycznie i dodałem montowanie pena:

config global 'automount'
    option from_fstab '1'

config mount
    option target '/mnt/extstor'
    option device '/dev/sda1'
    option fstype 'vfat'
    option options 'rw'
    option enabled '1'

Dzięki temu pen jest montowany bez opcji sync i kopiowanie na niego przebiega szybciej i o to chodziło.

307

Witam !!

Udało mi się odratować mojego HG553 którego o mało co nie zamordowałem....,
po czym od razu wziąłem się za flashowanie wersji z GUI Pana Cezarego dostępnego pod
http://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/ … fs-cfe.bin

Działa cudnie, interfejs jest bardzo przejrzysty, dodatkowo posiada wszystkie potrzebne paczki które pozwalają od razu na uruchomienie z modemem LTE Huawei E398-u18 .

Chciałbym tylko podziękować za świetnie przygotowany firmware dla tego urządzenia smile Bo działa cudnie !

308

Witam,

posiadam router z wersją oprogramowania OpenWrt Chaos Calmer 15.05 / LuCI, wcześniej używałem routera dsl FritzBox z bramką voip. Obecnie FritzBoxa nadal używam, podłączam do niego poprzez port lan internet z portu lan Huawei. Od momentu zmiany internetu we FritzBox z dsl na internet z Huaweia, przestała działać bramka voip, zwraca komunikat:  Registration of Internet number 48***** failed. Reason for error: Remote site not responding. Timeout. Czy orientuje się ktoś może czy jest szansa aby bramka zaczęła działać  i gdzie szukać powodu tego problemu?

309

Zaraz, zaraz - na jakim routerze co masz? OpenWrt na HG553 nie obsługuje VoIP, jak coś to np. na firmware D-Link.

310 (edytowany przez mezcalovy 2016-09-10 00:13:48)

Tak, wiem,  nie obsługuje, bramkę mam osobną sprzętową. Sądziłem, że blokuje ją hg553. Już znalazłem przyczynę, jest problem z logowaniem do kont voip kiedy internet jest z Plusa a taki właśnie mam.

Czy jest możliwość aby na firmware D-Link któryś z portów lan działał jako wan?

311

mezcalovy napisał/a:

Czy jest możliwość aby na firmware D-Link któryś z portów lan działał jako wan?

Możliwość jest ale musisz ją sobie sam dodać tak jak zrobił to ROLEO. Kod źródłowy D-link jest tutaj: RU_DVA-G3672B_RU_1.10_GPL.tar.gz
Tutaj chyba instrukcja jak kompilował ROLEO: ToolChain Firmware DVA-G3672B Roleo
On kompilował chyba za pomocą kodu źródłowego od podobnego routera Actiontec V1000H który udostępnia kod źródłowy: GPL Code Download Center. Dokładnie to kompilował za pomocą tego kodu: bcm963xx_4.02L.03_consumer_release_V1000H-20110324.tar.gz

To chyba archiwalna strona ROLEO na temat HG553: Vodafone Station Huawei EchoLife HG553

312

wracając do voipa to jednak problem był po stronie hg553, przez router D-link bramka voip się loguje

313

mezcalovy napisał/a:

wracając do voipa to jednak problem był po stronie hg553, przez router D-link bramka voip się loguje

kmod-nf-nathelper-extra miałeś zainstalowany? Tam są moduły nf-nat/conntrack-sip...

314 (edytowany przez janio 2016-11-19 22:19:09)

Witam, po raz pierwszy.
Tak się złożyło, że muszę zasięgnąć porady. Być może nie będzie potrzebna. Posiadam router Huawei Vodafone HG 553. Był używany przez kogoś z rodziny. Działał z modemem Huawei E3276s-150. Obecnie jest u mnie z przeznaczeniem do sprzedaży. Ale coś mnie podkusiło, żeby się nim pobawić. Router przy zakupie posiadał software OpenWrt Chaos Calmer 15.05/LuCi(git-16.043.44305-e2f9172). Instalowałem openwrt-15.05-brcm63xx-generic-HG553-squashfs-cfe, jak również openwrt-HW553-squashfs-cfe. Teraz z forum wiem, że chyba było ono czyste bez LuCi, ponieważ ruter nie wchodził na serwer 192.168.1.1. Więc znalazłem soft od D-Linka RU_DVA-G3672B_1.10_20110508 i router zadziałał. Można było wejść do menu ustawiać wszystko. Ale coś mnie podkusiło i wgrałem to RU_DVA-G3672B_1.10_04262011_CFE. Wszystko było dobrze dopóki stan wgrywania nie osiągnął 100%. Router się wyłączył i klapa, tyle mojego szczęścia. Nie chce się załączyć. Milczy jak zaklęty. Coś przegiąłem. I teraz moje pytanie. Da się coś z tym jeszcze zrobić czy stracony?  Jak wspomniałem wcześniej jest do sprzedaży. Kierując się zachętą adnotacji pod postami  (chętnie przygarnę) mogę go odsprzedać. To tyle hmm sad .

315

Wciśnij reset i trzymaj, podłącz zasilanie, ustaw sobie na stałe adres 192.168.1.2 w komputerze, podłącz go kablem pod hg553, otwórz przeglądarkę, idź na http://192.168.1.1 powinna być możliwość wgrania nowego softu.

Jeżeli ubiłeś bootloader to w ten sposób nie wstanie i zostaje tylko rozebranie go i wgrywanie bootloadera przez jtag - jak nie wiesz co i jak to patrząc na koszt routera po prostu Ci się to nie opłaca.

316 (edytowany przez janio 2016-11-19 22:35:21)

Wszystko to wiem. Robiłem tak jak instalowałem te wszystkie poprzednie softy i wstawał. Niestety teraz milczy. W ogóle się nie załącza. Chyba coś ubiłem? Trudno.  Cena jego nie była wysoka. A za używany jeśli ktoś by się zdecydował też byłyby grosze. Wgrywał sam nic nie będę. Nie robiłem tego po pierwsze, a po drugie mam w zapasie router. Więc kosz. Dzięki za radę sad .

317

czy da się HG553 ustawić jako klient VPN

318

1. Jaki VPN?
2. Oczywiście, o ile zainstalujesz i konfigurujesz.

319

chciałbym openvpn ustawić pod hidein.in. Próbuję według poradnika ale coś mi nie wychodzi.
Co mam wpisać w pole :uci set openvpn.myvpn.remote="SERVER_IP_ADDRESS 1194"   >> nazwę serwera Hidein ??
co zrobić z plikem  ovpn ??

uci set openvpn.myvpn.auth_user_pass=/path/to/password.txt  >> w jakiej postaci to wpisać ??

320

W pliku ovpn masz zapewne wszystkie opcje openvpn które są wymagane do połączenia. Najprościej to skopiuj go do routera, włącz custom konfig i wskaż gdzie jest ten plik.

Jak chcesz ręcznie to musisz ustawić wszystkie opcje. Nazwę serwera masz w... pliku ovpn, opcja nazywa się  auth-user-pass (nie auth_user_pass! - w uci nie stosuje się podkreśleń _) - a format pliku - dwie linie, w pierwszej nazwa użytkownika, w drugiej lini hasło.

321

a jak się włącza custom konfig ??

322

Patrzyłeś w ogole co jest w konfigu openvpn? Bo chyba nie; na samym początku pliku jest:

config openvpn custom_config
    option enabled 0
    option config /etc/openvpn/my-vpn.conf

323 (edytowany przez xavi 2017-07-19 20:54:25)

dev tun
proto udp

remote nazwa_serwera 1194

cipher AES-128-CBC
auth SHA1

resolv-retry infinite
nobind
persist-key
persist-tun
client
verb 3
auth-user-pass

później  ca, cert i key

324

Które oprogramowanie jest lepsze dla laika linuxa OpenWrt Chaos Calmer 15.05 / LuCI (git-15.258.28302-30f6fe8) czy luci-15.05-brcm63xx-generic-HG553-squashfs-cfe. Na którym ten router lepiej pracuje z modemami 3G/4G?

325

Oba które napisałeś... mają luci. Więc to jest to samo.