1

Temat: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

Witam
Mam taki problem po zmianie modemu od UPC na technicolor i podwyższeniu prędkości neta do 60 Mb/S ruter nie przepuszcza więcej niż 20 Mb/s po kablu a ok 15 Mb/s po WiFi (Wersja Gargoyle:1.5.10.8) po podłączeniu kabla bezpośrednio do modemu UPC prędkość jest poprawna. Nawet podłączyłem starego D-linka 524 i prędkość po kablu jest poprawna. Szukałem jakiś porad ale wszystko jest o WiFi a tu nawet po kablu niema pełnej prędkości.
Może ktoś ma pomysł co jest nie tak.

2

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

Wróć do oryginalnego softu i zobacz czy dostaniesz taką prędkość (bez problemu 1043 powinien to przenieść).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

Powrót do oryginalnego softu to ostateczność. Wolałbym rozwiązanie problemu na tym sofcie

4

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

Nie, po prostu wgraj oryginał na chwilę żeby sprawdzić czy to nie jest kwestia sprzętu. Bo jak najbardziej powinien tyle przenieść.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

Próbowałeś wymieniać kabel UPC<->WAN TP-link możliwe że nie linkuje się na 100Mb/s

tplink-forum.pl

6

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

Może banalne ale... zobaczy czy nie masz włączonego QoS i wpisanych niższych wartości niż możliwości nowego łącza w firewallu.
Piszesz że zmieniałeś modem i podnosiłeś prędkość, może kiedyś ustawiałeś QoS pod starą prędkość i o tym zapomniałeś...?

wndr4300 - Gargoyle 1.14

7

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

Witam

Czy w QoS  WMM Support i No ACK ma być wyłączone?

pozdrawiam

8

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

Wtedy "N" możesz nie mieć. WMM jest wymagane jako że to część standardu jest.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

1043 bez problemu przenosi 50Mb/s u mnie już od dawna, także musi wydoić

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M

10 (edytowany przez bigtoy 2013-08-02 19:36:25)

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

więc tak:
jimasek - zmiana kabla nie pomogła
roofman - QoS mam całkowici wyłączone tak więc niema co zmieniać
zdzichu6969 - to że 1043 jest w stanie obsłużyć 60 Mb/s to wiem. Podejrzewam problem, że ten cały technicolor od UPC nie może się dogadać z oprogramowaniem Gargoyle i tu jest pytanie dlaczego ?
Cezary - zrobiłem jak pisałeś pomogło net śmiga aż miło ale nie rozwiązuje to problemu na sofcie Gargoyle.
Zmieniłem oryginalnego Tp Linka na Gargoyle ze względu na to że rozłączało mi dość często neta na poprzednim modemie od UPC przetestuje teraz  zobaczymy jak będzie.

11

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

@bigtoy

Walcz ostro o wymianę Technicolor na Cisco.

pozdrawiam

12

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

1043ND potrafi obsłużyć na pewno 100 Mbps (w obie strony) z WAN do LAN (testowane wielokrotnie). Mój ISP daje ciała i montuje switche 100 Mbps przez co więcej nie mogę wycisnąć z serwerów. sad

13

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

Witam Ponownie
po dłuższym czasie postanowiłem wrócić do tematu i  postanowiłem powrócić do Gargoyle, niestety problem jest nadal ten sam prędkość o połowę niższa niż powinna być Po zmianie softu na oryginalny prędkość jest ok. Przewalczyłem już różne ustawienia WAN i LAN i nic to nie daje, ustawiłem również  kompa w  DMZ i to samo. Mam może ktoś neta od UPC z ich modemem technicolor i ustawione na tym TP-Linku. Nie wiem gdzie szukać przyczyny czy po stronie WAN czy LAN ?

14 (edytowany przez m80 2014-01-25 17:03:00)

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

Widziałeś ten wątek modemy upc?

15

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

m80 napisał/a:

Widziałeś ten wątek modemy upc?

zapoznałem się z wątkiem i nie wiem czy on mnie dotyczy. Ja nie mam wifi  z tego ich urządzenia (dostałem od nich bez wifi choć prawda to urządzenie może pracować też jako router) u mnie działa tylko jako modem z niego po lanie transfer jest ok, nawet  na oryginalnym oprogramowaniu TP Link prędkości po lanie i po wifi są poprawne problem wstępuje jedynie przy zmianie oprogramowania na Gargoyle.
Ale mam rozumieć że wina leży jednak po stronie urządzenia od UPC ? Nie wiem jeszcze jak to sprawdzić może coś wykombinuje. Jak ktoś ma inną teorię to chętnie wysłucham.

16

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

Rożnie jest, spróbuj z trunkiem powalczyć.

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M

17 (edytowany przez hanti 2014-01-28 01:19:22)

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

a na luci ? http://ecco.selfip.net/luci/ar71xx/
ja mialem problemy przy prostym kopiowaniu z jednego kompa na drugi polaczonych wdr3600 po kablu, jakies 7MB osiagalem na gargoyle a po zmianie na openwrt z luci od Cezarego smiga dobrze wink
(nie byla to wina jakis ustawien bo nic nie kombinowalem.. po prostu na gargoyle jakos obciazenie procka jest chyba wieksze)
ostatecznego testu nie zrobilem czyli powrot znow na gargoyle bo luci mi sie duzo bardziej podoba wink

18

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

Odświeżam stary temat bo mam bardzo podobny problem.
Net z Vectry wg. umowy 80Mbps down i 8Mbps up.
Router Vectry to Cisco EPC3928.

Przy połączeniu kompa po LANie ok. 75Mbps down i 7Mbps up.
Przy połączeniu kompa za pośrednictwem TP-Linka 1043ND v.1 ok. 55Mbps down i 2Mbps up.
Zaktualizowałem oryginalny soft TP-Linka do najnowszej wersji = ok. 75Mbps down i 3Mbps up.
Wgrałem najnowsze Garygole = ok. 75Mbps down i 3Mbps up.

Podłączyłem dla testu inny router tj. Linksys 160NL + jakieś starsze Garygole = ok. 75Mbps down i 3Mbps up.
Podłączyłem dla testu inny router tj. Mikrotik RB951Ui-2HnD = ok. 75Mbps down i 7Mbps up.

Wniosek taki, że TP-Link/Linksys są za słabe i nie są wstanie wyrobić, ale jakoś nie jestem w stanie w to uwierzyć.
Na oficjalnej stronie TP-Linka piszą, że LAN>WAN i WAN>LAN = ok. 126Mbps dla tego routera.
W testach które znalazłem w necie raportują, że w praktyce LAN>WAN i WAN>LAN = ok. 113Mbps.

Gdzie tu do moich śmiesznych 8Mbps????

Jesteście w stanie mi coś podpowiedzieć, czy pozostaje zakup rutera za 300pln w celu uzyskania prawidłowego uploadu?

19 (edytowany przez build000 2014-10-09 05:45:24)

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

...oby tylko za 300 wink
Jak chcesz mieć bezproblemowo cały czas wysoki UL/DL od operatora sieci w prędkościach znamionowych (lub zbliżonych tak na ok. 95-98 %) = nigdy żaden popularny na tym forum TP-Link = szukasz modeli wśród lepszej jakości routerów konkurencyjnych firm...i raczej nie z tych tanich.
Mowa oczywiście o openwrt/gargoyle na nich.

20

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

A jak nie to tp-link 1043NDv2, ale z oryginalnym softem i wlaczonym HNAT. Ale openwrt itp odpada.

Linksys WRT3200ACM (Gargoyle)
PC Engines APU.4C4 Platforma 4x i211AT LAN, 4GB RAM, AMD GX-412TC CPU (Gargoyle)
Tp-link 1043NDv2 (Gargoyle)

21

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

KaNiOn napisał/a:

[...] Podłączyłem dla testu inny router tj. Mikrotik RB951Ui-2HnD = ok. 75Mbps down i 7Mbps up.

Ten Mikrotik jest na znacznie wydajniejszej platformie, dwie generacje do przodu.

KaNiOn napisał/a:

Wniosek taki, że TP-Link/Linksys są za słabe i nie są wstanie wyrobić, ale jakoś nie jestem w stanie w to uwierzyć.

Nie, taki wniosek nie jest prawidłowy. Zabrakło sprecyzowania, które modele są za słabe. Przecież to oczywiste, że router sprzed kilku lat ze starym SoC i jeszcze słabszym układem odpowiedzialnym za switch, nie będzie miał takich samym osiągów jak nowe modele.

KaNiOn napisał/a:

Na oficjalnej stronie TP-Linka piszą, że LAN>WAN i WAN>LAN = ok. 126Mbps dla tego routera.
W testach które znalazłem w necie raportują, że w praktyce LAN>WAN i WAN>LAN = ok. 113Mbps.

I mniej więcej tyle powinieneś wyciągać. Jak masz możliwość to zrób sobie test przy pomocy iperf: PC <-> router <-> inny PC. Dostaniesz odpowiedź o jego realnych możliwościach i będziesz mógł zacząć szukać przyczyny problemów.

22

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

pepe2k napisał/a:
KaNiOn napisał/a:

Wniosek taki, że TP-Link/Linksys są za słabe i nie są wstanie wyrobić, ale jakoś nie jestem w stanie w to uwierzyć.

Nie, taki wniosek nie jest prawidłowy. Zabrakło sprecyzowania, które modele są za słabe. Przecież to oczywiste, że router sprzed kilku lat ze starym SoC i jeszcze słabszym układem odpowiedzialnym za switch, nie będzie miał takich samym osiągów jak nowe modele.

Oczywiście wspomniane przy opisie problemu tj. TP-Link 1043ND v.1 i Linksys 160NL.

pepe2k napisał/a:
KaNiOn napisał/a:

Na oficjalnej stronie TP-Linka piszą, że LAN>WAN i WAN>LAN = ok. 126Mbps dla tego routera.
W testach które znalazłem w necie raportują, że w praktyce LAN>WAN i WAN>LAN = ok. 113Mbps.

I mniej więcej tyle powinieneś wyciągać. Jak masz możliwość to zrób sobie test przy pomocy iperf: PC <-> router <-> inny PC. Dostaniesz odpowiedź o jego realnych możliwościach i będziesz mógł zacząć szukać przyczyny problemów.

No to jeśli powinien wyciągać 113Mbps/113Mbps to czemu wyciąga 75/3Mbps przy prędkości samego łącza 75/7Mbps?

Dlaczego mam 2-3-krotnie obcięty upload, natomiast download jest znamionowy?

23

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

KaNiOn napisał/a:

Dlaczego mam 2-3-krotnie obcięty upload, natomiast download jest znamionowy?

Właśnie to masz ustalić, zaczynając od przetestowania wydajności routera bez modemu. Dostaniesz odpowiedź, czy router wyciąga tyle, ile powinien i będziesz mógł wykluczyć go jako przyczynę problemów.

24

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

hanti napisał/a:

a na luci ? http://ecco.selfip.net/luci/ar71xx/
ja mialem problemy przy prostym kopiowaniu z jednego kompa na drugi polaczonych wdr3600 po kablu, jakies 7MB osiagalem na gargoyle a po zmianie na openwrt z luci od Cezarego smiga dobrze wink
(nie byla to wina jakis ustawien bo nic nie kombinowalem.. po prostu na gargoyle jakos obciazenie procka jest chyba wieksze)
ostatecznego testu nie zrobilem czyli powrot znow na gargoyle bo luci mi sie duzo bardziej podoba wink

No i mnie też pomogło.

Wgranie Lucie zamiast Garygole (cały czas piszę o 1043ND v.1) spowodowało osiągnięcie prawidłowych transferów.

Mimo wszystko spróbuje przetestować ten router i zobaczymy co może.

badziewiak napisał/a:

A jak nie to tp-link 1043NDv2, ale z oryginalnym softem i wlaczonym HNAT. Ale openwrt itp odpada.

Dlaczego odpada 1043 v.2 + OpenWRT??

25

Odp: TP-Link WR1043ND i technicolor UPC - dławienie neta

OpenWrt nie ma HNATu. Więc zawsze na tych urządzeniach openwrt obetnie do iluś tam Mbps.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.