26

Odp: Edimax 3G 6200n

Poniżej znajduje się mój botloader i nie wiem jak zatrzymać go aby wybrać którąś pozycję, gdy przycisnę przycisk to uruchamia mi się na 9 (TFTP). Cezary czy można wgrać twój obraz z tej pozycji?
============================================
Ralink UBoot Version: 3.1
--------------------------------------------
ASIC 3052_MP1 (MAC to GigaMAC Mode)
DRAM COMPONENT: 256Mbits
DRAM BUS: 16BIT
Total memory: 32 MBytes
Flash: 4 MBytes
Date:Apr 16 2009  Time:10:03:22
============================================
icache: sets:256, ways:4, linesz:32 ,total:32768
dcache: sets:128, ways:4, linesz:32 ,total:16384

##### The CPU freq = 320 MHZ ####

SDRAM bus set to 16 bit
SDRAM size =32 Mbytes

Please choose the operation:
   0: Load ucos code to SDRAM via TFTP Client.
   1: Load system code to SDRAM via TFTP.
   2: Load system code then write to Flash via TFTP.
   3: Boot system code via Flash (default).
   4: Entr boot command line interface.
   9: Load Boot Loader code then write to Flash via TFTP.

27

Jak to menu się pojawia to szybko wciskasz 2 i już masz tryb flashowania.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

28

Właśnie mam problem bo cały czas startuje mi z 3, a 2 wciskam już od samego startu.

29

Więc sprawdź czy kable podłączyłeś dobrze.

30

Teraz wiem czemu mam go za free. No niestety ale, jest uszkodzony TX. Czy jest jakaś możliwość wgrania softu przez tftp?

31

Tak, przecież eximax ma tryb ratunkowy, na wiki openwrt.org jest to opisane.

32

mexpert napisał/a:

Teraz wiem czemu mam go za free. No niestety ale, jest uszkodzony TX. Czy jest jakaś możliwość wgrania softu przez tftp?

A może brakuje jakiejś zworki? Skąd od razu wniosek, że uszkodzone?

Modyfikacja U-Boot dla routerów (gotowe obrazy)
Free Your Router, Again!

Podejmę się naprawy każdego routera, wymienię RAM i FLASH (32-128 MB już dostępne!) na większy

33

W edimaxie nie ma zworek, działa tak po prostu od zawsze.

34

No wiem o tym tylko, że wgrałem oryginalny soft w odpowiedniej wersji ale nie mogę dostać się do GUI (2.21b) ani do telnetu http://192.168.2.1/syscmd.asp. Router przypisuje adres przez dhcp pingi działają. Przy próbie dostania się do gui dostaję monit o usera i hasło zatwierdzam i nie wchodzi do panelu.

35

Fizycznie urwany jest TX, na początku się nie zorientowałem, bo kabel był podlutowany ale pod inny punkt. Potrzebuję zdjęcie w dobrej jakości to może dopatrzę się gdzie można by się podlutować.

36

mexpert napisał/a:

Potrzebuję zdjęcie w dobrej jakości to może dopatrzę się gdzie można by się podlutować.

PunBB bbcode test

Proszę o pomoc. Chciałem ustawić most i wyłączyłem dhcp i wan-a, jedynie miał się podłączać do AP po wifi.
Obecnie przytrzymanie resetu powoduję pojawienie się trybu failsafe z ip x.1.6 ale nie mogę się do niego dobić telnetem.
Oczywiście dhcp nie działa w obu trybach.

Pozdrawiam

37 (edytowany przez mexpert 2014-01-29 15:56:02)

Ustaw sobie w kopmuterze stały adres na karcie sieciowej z puli takiej jaką miałeś na tym routerze i będzie po problemie. Wtedy dostaniesz się do routera na adres bramy jaki miałeś. Możesz zrobić zdjęcie tam gdzie znajduje się TX i RX od kosoli szeregowej? Openwrt nie ma trybu failsafe dla tego routera. Po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku uruchamia się tftp chyba na 192.168.1.6 port 69.

http://wiki.openwrt.org/_media/toh/edimax/serisald.jpg

38

rozebrałem dwa 6200n i oba nie posiadają przewodów łączących tak jak na podanej przez Ciebie focie.
ps. jeden z rozebranych też posiada problem uszkodzonego TX na wifi.

39

Te przewody trzeba sobie dolutować samemu, mnie właśnie interesuje zdjęcie tych punktów mniej więcej po środku routera gdzie są dolutowane przewody, potrzebuję się dopatrzyć jak idą ścieżki bo w moim ktoś urwał tx.

40

Chyba koledzy się nie zrozumieli... jeden z Was pisze o sygnale antenowym (hryst), a drugi o sygnale w gnieździe konsoli UART (mexpert).

Free Your Router, Again!

Podejmę się naprawy każdego routera, wymienię RAM i FLASH (32-128 MB już dostępne!) na większy

41

faktycznie moja pomyłka, myślałem o wifi

42

Witam. Mam router Planex CQW-MR500. Jest on identyczny z Edimaxem 3G 6200n. Nawet udało mi się wgrać FW v2.29 od edimaxa i działa ok. Mam natomiast 2 pytania. Czy jest na ten sprzęt OpenWrt z jakimś GUI? Chcę używać router do obsługi modemu 3G i przekazywania internetu po lan do innego routera. WiFi jest mi w nim zbędne. Czytałem jednak, że jak postawie na nim OpenWrt będę musiał zrobić extroota. Czy będę mógł jednocześnie podłączyć modem przez hub? W oryginalnym oprogramowaniu brakuje mi 2 rzeczy. Licznika przesyłanych danych w określonym czasie(miesiącu) oraz automatycznego resetu port WAN w przypadku wystąpienia problemu z połączeniem internetowym.

43

Exroota musisz mieć jak zamierzasz więcej rzeczy instalować. Jak nie to nie. Luci jest, na openwrt.org.

44

Faktycznie jest tam Luci. Patrzyłem a nie widziałem. Dzięki Cezary. OpenWrt na CQW-MR500 instaluje się całkowicie poprawnie, a po instalacji zostaje nie tak mało bo 66% wolnej pamięci więc jak się nie chce ładować do tego routera dużo więcej niż sam OpenWrt nie trzeba robić exroota.

45

Chyba ramu nie flash.

46

Flash. Jednak nie spojrzałem że za Free space: 66% jest (420.00 KB), czyli nie wiem na jakiej podstawie wyszło te 66%.

47

Ilość całkowitej do ilości zajętej

48

No ok, ale jeśli całej jest 4MB a wolnej 420KB to wychodzi 10,5% a nie 66%.

49

alien125 napisał/a:

No ok, ale jeśli całej jest 4MB a wolnej 420KB to wychodzi 10,5% a nie 66%.

Źle liczysz... nie masz dostępnej całej kości 4 MB. Część z niej zajmuje bootloader, część dane kalibracyjne układu radiowego... no i coś jeszcze - zawsze część dostępnego miejsca jest zajęta przez system (kernel + wbudowane dodatki). Dopiero po odjęciu tych wszystkich elementów, zostaje Ci miejsce, które możesz wykorzystać. I stąd łatwo wyliczyć, że skoro u Ciebie wolne jest 66 % i jest to 420 KB, to miejsca do wykorzystania miałeś około 636 KB.

Free Your Router, Again!

50

Faktycznie mało tej pamięci. Jeszcze mam takie pytanie czy istnieje możliwość doinstalowania monitora połączenia dla LuCI? Coś takiego jak jest w gargoyle, że router wysyła ping pod określony adres i w razie niepowodzenia resetuje port WAN.