1

Temat: Samsung Nc10 modem wbudowany

witam

Używam aktualnie Ubuntu 10.04 i mam problemy z połączeniem internetu Iplus.
Gdy uruchamiam ubuntu i notebook jest pod zasięgiem to połączenie pokazuje się to znaczy jest możliwość wybrania go. Natomiast gdy notebook jest uruchamiany poza zasięgiem a później jest w zasięgu internetu nie ma możliwości połączenia się. Muszę ponownie uruchomić ubuntu i dopiero się połączyć. W Windowsie mam aplikacje conection manager i takich problemów nie ma aplikacja sama wychwytuje zasięg i się łączy z internetem nawet gdy jest to słaby zasięg. Ubuntu natomiast musi mieć dobry zasięg inaczej "nie znajdzie" możliwości połączenia. Czasami muszę uruchamiać kilka razy kompa by "zaskoczył" i się połączył. Proszę o pomoc.

2

Odp: Samsung Nc10 modem wbudowany

Tu też nie ma problemów, przynajmniej u mnie. Klikam jeszcze raz i się łączy, kompletnie nie ma z tym problemów.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Może kwestia sterowników do karty bezprzewodowej pod ubuntu.

4

xrace napisał/a:

Może kwestia sterowników do karty bezprzewodowej pod ubuntu.

Ale mi nie chodzi o połączenie wi-fi tylko mam problem z połączeniem modemu HSPA który mam w swoim Samsungu Nc10 wraz z iplusem. Czasami po prostu nie widzi on możliwości połączenia z internetem.

5

Nie znam metody na reset modemu tego modemu poza ATZ lub ponownym załadowaniem sterownika. Jak pisałem - u mnie to nie występuje.

6

czy te skrypty coś pomogą w ubuntu 10.04 ??

/etc/ppp/peers/iplus
/etc/chatscripts/iplus-connect
/etc/chatscripts/iplus-disconnect

7

Jeżeli chcesz z "palca" robić połączenie to je potrzebujesz. Jak przez networkmanagera - to nie.

Coś mi jeszcze przyszło do głowy - możesz użyć comgt (gtcom) i ręcznie wymusić rejestrację modemu do sieci. Być może rozwiąże to Twój problem.