Temat: Instalacja Transmission na Gargoyle

Witam

Instalowałem Transmission wg tego poradnika niestety po restarcie routera zmiany dokonane przez transmission control znikają tak samo jak ręczne zmiany pliku konfiguracyjnego, zostają tylko zmiany wykonane przez uci. Co z tym zrobić?

2

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

Zmień to co chcesz w /etc/config/transmission. Zmiany wprowadzone w gui transmission czy zewnętrznych klientów nie zostaną zachowane po restarcie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

to po co jest podawana ta linia uci set transmission.@transmission[0].config_dir=/mnt/sda1/torrenty/konfiguracja w poradniku?

4

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

W tym katalogu generowany jest właściwy plik konfiguracyjnych dla transmission. Jeżeli o tym nie wiesz to transmission nie korzysta samodzielnie z ustawień wykonanych przez uci, ma natomiast swój własny plik konfiguracyjny.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

To wiem tylko dlaczego ten plik jest za każdym restartem zastępowany tym z etc ?

6

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

Ponieważ w openwrt konfiguracja tworzona jest ze zmiennych z uci. Jak większości demonów w openert. Nie chcesz tak to nie korzystaj ze skryptów startowych openwrt tylko sam to uruchamiaj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

OK, nawet jak zrobiłem, że sam uruchamiam to web-gui nie zapisuje ustawień poprawnie, dlaczego tak się może dziać. Poza tym mam pytanie gdzie wrzucić skrypt uruchamiający transmission żeby startować przy starcie routera?

8

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

A gdzie konfigi trzymasz?

Do /etc/rc.local

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

Trzymałem w /etc/config

10

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

settings.js w /etc/config? Gratulacje, ciekawe ile ci flash w routerze pociągnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

Czemu przecież większość plików konfiguracyjnych routera jest tam. Katalog temp i download są gdzie indziej

12

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

Bo settings.js i inne pliki transmission systematycznie zapisuje. O ile normalnie openwrt prawie nie zapisuje plików, tylko odczytuje dane. A transmission non-stop wali tam i ustawienia i statystyki. Czyli flash jest cały czas w użyciu. Za parę tygodni/miesięcy pewnie zadasz zaraz pytanie czemu Ci router przestał odpowiadać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

A wtedy zapraszam do mnie po nową, większą kostkę flash wink

14

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

W sumie to masz racje smile. Mogłem nie wspominać o tym, klienta bym Ci napędził. Chyba musimy o biznesach porozmawiać smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

Spoko, nie wiedziałem. Niektóre wersje tomato mają zinegrowane transmission i nic się nie dzieje. Dzięki za odpowiedż smile. Większa kość flash narazie nie wchodzi w grę, router na gwarancji

16

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

Tomato ma tak samo - z nvram odczytywany konfig i zapisywany do /tmp

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17 (edytowany przez KornelK1 2013-05-12 18:10:47)

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

Ok, tego nie wiedziałem, dzięki za info. A w sprawie pamięci flash to z czasem przydała by się większa. Ile taka wymiana ?
A z Transmission mam taki problem że chce żeby między godziną 9.00 a 0:00 pobierał z prędkością 1KB/s i przez uci nie wiem jak to zrobić?

18

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

# uci set transmission.@transmission[0].config_dir=/mnt/sda1/torrenty/konfiguracja
# uci commit transmission

co by się upewnić, te linijki kodu wystarczą, żeby przenieść konfigi na dysk i nie zapchać flasha po kilku tygodniach?

19

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

Tak. O ile masz dysk zamontowany w /mnt/sda1/

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

Witam. Odgrzebuję trochę temat. Przeczytałem temat instalacji Transmission i znajduje w nim parę niejasności.
Mam router WDR3600. Na pierwszym USB wykonany extroot oraz swap. Drugie USB zajęte przez duży pendrive. MiniDlna działa jak ta lala, Samba i FTP też.
Zainstalowałem Transmission i dalej nie wiem cóż uczynić sad
1. Czy jak mam Extroota na osobnym penie to muszę uruchamiać transmission z opóźnieniem?? Zauważyłem, że po restarcie routera to MiniDlna nie działa dopóki nie wykonam przeszukania zbiorów w Gargoyle ...
2. Czy jak mam Extroota na osobnym penie to muszę dokonywać której z operacji opisanej w osobnym temacie (tej o block-mount, połączeniu extroota z usb storage) ???
Pozdrawiam

21

Odp: Instalacja Transmission na Gargoyle

1. Nie, chyba że dane nie chcesz składować na tym extroocie tylko innym dysku
2. j/w

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.