Temat: router wrt160nl problem z logowaniem

No to przekombinowałem hmm Zaczałem się bawić różnymi opcjami routera i wyszło z tego to, że router nie nadaje mi adresu ip. Próbowałem go przywrócić do ustawień fabrycznych przyciskiem reset, ale  wygląda na to, że przycisk ten działa tylko przy firmware'rze oryginalnym, a ja wrzuciłem ostatnio http://ecco.selfip.net/openwrt-ar71xx-w … ashfs.bin. Ma może ktoś pomysł w jaki sposób moge się dostać na router? Hasło na roota pamiętam, ale nie wiem w końcu jaki adres router ma nadany. Już nie wiem co moge zrobić, a bardzo potrzebuje działającego routera hmm

2 (edytowany przez xrace 2010-04-10 21:58:53)

Odp: router wrt160nl problem z logowaniem

Jeśli nie dostajesz adresu ip z routera wpisz ręcznie w ustawieniach połączenia 192.168.1.2 maska 255.255.255.0 (bramy i dnsow nie musisz wpisywac zeby dostac sie na router). Pozniej spróbuj zalogować sie na router.

3

Odp: router wrt160nl problem z logowaniem

Próbowałem już tego ale nie działa. Ping nie odpowiada i nie ma możliwości zalogowania hmm Z tego co pamiętam to chyba zmieniłem pole ze "static" na "dhcp" w zakładce interfaces--lan. Nie pamiętam dokładnie rozkładu menu.

4

Odp: router wrt160nl problem z logowaniem

"Tryb failsafe
Najczęściej na forum wątki wyglądają następująco: "Zrobiłem coś w luci i teraz nie działa. Co robić". Więc po w ogóle grzebiecie w LuCI?

    * wyłączyć ruter z zasilania
    * połączyć go kablem z jednego portu LAN do komputera
    * ustawić na stałe w komputerze adres 192.168.1.2 z maską 255.255.255.0. Brama może zostać pusta
    * podłączyć zasilanie do rutera
    * przez kilka sekund naciskać przycisk WPS (ten na wierzchu obudowy) lub reset

Dioda WPS zacznie szybko migać, a to oznacza że OpenWrt jest w trybie failsafe. W tym trybie nie są uruchomione żadne usługi, nie są uwzględnione zmiany jakie zostały wykonane w systemie, nie działa ssh. Interfejs sieciowy jest podniesiony i nadany mu jest zawsze adres 192.168.1.1. Uruchomiony jest telnet (bez hasła)

    * zalogować się przez telnet do rutera (telnet 192.168.1.1)

i

    * polecenie mount_root które zamontuje system plików i można poprawić to co zepsuliśmy w konfiguracji

lub

    * polecenie firstboot które usunie wszystkie zmiany i doprowadzi ruter to stanu świeżo jak po wgraniu firmware."

5

Odp: router wrt160nl problem z logowaniem

Dzięki bardzo za pomoc. Już wszystko jest ok.