26

Odp: Uwalony 1043nd

Witam,
Podepnę się pod temat. Wczoraj mój router (1043nd) sam z siebie zaczął wariować. Po zmianie konfiguracji (testowo) trzymał się przez kilka minut a później jakby restart...
Cóż zacząłem kombinować. Ściągnęłem Cezarego sysupgrade do najnowszej wersji na Attitude (wcześniej miałem last z backfire), do tmp, sysupgrade i ... cisza
Po pół godzinie stwierdziłem że nie halo więc zrestartowałem i od tamtego czasu nie podnosi się, tylko power się śieci nic więcej.

No i teraz najlepsze, moje nocne poczynania smile
Najpierw failsafe - nie działa
Później lutowanie pinów i starałem sie postępować wg. jakiś mauali w necie. Hmm więc nie doczytałem i pisząc szeregowy myślałem że to zwykły. Podłączyłem do zwykłego COM-a - cisza
Znalazłem kabelek CA-53 od noki N70. Czytałem że warto spróbować. Piny dolutowałem do odpowiednich, jakieś stery ściągnąłem i .... (chwila grozy) wygląda że uwaliłem sobie USB w kompie ???? Żaden nie działa. E menadżerze błędów nie zgłaszają ale żaden nie reaguje ??? WTF

No nic teraz mam już kupiony CA42 i będę rzeźbił.
Jeśli czegoś nie udało mi sie spiep.,... napiszcie - zaraz to zrobię sad
Nie jestem specem więc jesli coś pominąłem proszę podpowiedzcie. Szkoda mi tego mojego tplinka - taki był fajny

dziex
M

27

Odp: Uwalony 1043nd

CA42 sprawdzaj. Powinien iść. I raczej już nie podłączaj zwykłego rs-a...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

28

Odp: Uwalony 1043nd

Ostatnio robiłem podobnego MR3020 - też ktoś podłączył sobie RS232 pod piny... no i niestety w tym przypadku padły GPIO od UART (co się generalnie rzadko zdarza), bo konsola jest głucha.

Na szczęście udało się go uratować przez wgranie nowego wsadu do flash na programatorze. Router działa, ale nie ma konsoli... ale dostał moją wersję U-Boot z dostępem do konsoli przez sieć.

Jak będziesz miał głucho na konsoli po podłączeniu przez adapter UART-USB, to daj znać, powinno dać się go postawić na nogi.

29

Odp: Uwalony 1043nd

heja
no niestety daję znać
Kabelek przyszedł, zainstalowany - działa. Ale niestety jak piszesz konsola ciemna.
To ja poproszę o pomoc ... smile

Dzięki z góry

M

30

Odp: Uwalony 1043nd

Podłączyłeś poprawnie tx i rx?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

31 (edytowany przez badziewiak 2013-05-14 07:41:01)

Odp: Uwalony 1043nd

Cezary napisał/a:

CA42 sprawdzaj. Powinien iść. I raczej już nie podłączaj zwykłego rs-a...

CA45 u mnie zadzialal, ale w wykonaniu z pudelkiem posrodku kabla: http://www.chicnwild.co.uk/product_info … ts_id=3554 Dzieki temu mozesz obudowe zdemontowac i sprawdzic, do czego sa podlaczone konkretne zyly. U mnie CA42 nie dzialal, w CA45 nie zgadzaly sie kolory i musialem zidentyfikowac role poszczegolnych zyl na podst. opisow z plytki kabla. Ale dziala.
Oczywiscie nie musisz tam zamawiac, u lokalnych sklepikarzy powinien byc dostepny.

Linksys WRT3200ACM (Gargoyle)
PC Engines APU.4C4 Platforma 4x i211AT LAN, 4GB RAM, AMD GX-412TC CPU (Gargoyle)
Tp-link 1043NDv2 (Gargoyle)

32

Odp: Uwalony 1043nd

Witam ponownie
Cezary - co mogę powiedzieć - THANK YOU wery much smile
Nie wiem jak ja to zrobiłem ale pomyliłem rx i tx - robiłem przy tym tyle czasu, sklejałem tego CA42 z USB, tu odcinanie, tam przedzwaniałem i mi sie chyba kolory popierdzieliły - nie wiem
Tak czy inaczej dziś od nowa, na świeżo spojrzałem po twojej radzie i - udało się.
Teraz wgrywam twojego ostatniego Gargulca i ponownie cieszyć się będę moim zacnym sprzęcikiem.

A tak BTW - czy kiedykolwiek miałeś zakusy aby zrobić gargoyla na WRT54GL v 1.1? Mam tego kilka sztuk i nie potrafię znaleźć na to coś fajnego. Backfire na tym działa ale czysty to troszkę lekko mówiąc golizna, a stary white russian który na nich siedzi ... no cóż dobry stabilny ale nic ciekawego.

Jeszcze raz ogromne dzięki smile

Mariusz

33

Odp: Uwalony 1043nd

1. Jest gargoyle na linksysa 54gl
2. Nie ma mojego PL smile
3. AA z gui bardzo kiepsko działa na routerach z 16MB ramu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

34

Odp: Uwalony 1043nd

ło niiiii to tylko 4 MB sad

Chyba że jest taki na 4 MB ?

35

Odp: Uwalony 1043nd

Dużo routerów ma jeszcze 4MB flash, więc w czym problem?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

36

Odp: Uwalony 1043nd

Tylko taki że nie jestem rozeznany, a szukam czegoś przyjaznego na ten model co by np. zbierało logi kto gdzie sie logował i pokazywało wykorzystanie pasma - generalnie Gargoyle by się nadawał gdyby nie mało ram.


Dzięki

mariusz

37

Odp: Uwalony 1043nd

Kup np. 3020, ma 32MB ramu i USB smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

38

Odp: Uwalony 1043nd

Nie mam ochoty inwestować w koljne pudełko, myślałem o tych moich WRT54GL co to leżą i się marnują (właśnie czytam o tomato), lub dodam dwie karty do peceta co i tak chodzi i chyba virtual box to się nazywa
we will see smile

Aby nie robić więcej off topic informacyjnie - mój 1043 dziś od 2:00AM działa pięknie.
Cezary i wszyscy tu się udzielający wielkie dzięki. Poszło wszystko zgodnie z instrukcjami smile

Mariusz

39

Odp: Uwalony 1043nd

Witam, po 5 latach uwaliłem mojego 1043nd sad
- były na nim wszystkie gargulce , bb z luci a ostatnio testy na gargulcu 1.8.0 od eryka , chciałem przetestować Versions 1.9.0 i uwaliłem sad
Przyczyną mogły być zaśniedziałe styki  w lan (laptop) bo po uwaleniu zauwarzyłem że ruszają kablem nie zawsze styka.
1) Pali sie tylko PWR -nie działa tryb Failsafe
2) Niestety nigdy nie reanimowałem  routerów i szczerze wolałbym aby ktoś to zrobił - czy jest ktoś chętny z okolic Warszawy ??? (mogę wysłać pocztą)
3) Teraz mam 1043ndv2 na oryginalnym sofcie ale coś kiepsko wifi lata (anteny mam na zewnątrz budynku bo to sieć na kilka osób)
4)-czy wgranie gargulca lub CC pomoże ? i czy robi się to tak samo jak kiedyś czyli poprostu aktualizacja przez www (JA ZAWSZE TAK WGRYWAŁEM) obrazu factory czy jakies kombinacje sie teraz robi ??
Dziekuje

40

Odp: Uwalony 1043nd

4. sysupgrade z istniejącego openwrt
2. zgłoś się na prov

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

41

Odp: Uwalony 1043nd

luci-15.05-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-sysupgrade.bin ???

a czemu nie factory ? skoro mam oryginalny soft tp linka

42

Odp: Uwalony 1043nd

4. sysupgrade z istniejącego openwrt

. factory jak masz oryginał. Jeżeli masz na nim jeszcze oryginał to factory, tak jak piszesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.