Temat: samsung nc10 problem z jasnością

Witam.

Jestem użytkownikiem linuxa od jakiegoś prawie roczku itp. Pisałem tu także kilka tematów związanych z asusem wl-500gp ale teraz przyszedł czas na laptopa z polkomtela.
Otóż postanowiłem też pozbyć sie z niego windy na rzecz Ubuntu 9.04 wszystko mi się podoba i działa znakomicie po małych modyfikacjach rozmiaru itp. jednak strasznie mnie drażni ciemny ekran na bateria na maxymalnym podswietleniu. Natomiast kiedy netbook jest włączony z ładowarki to ekran jest prawidłowo maxymalnie podświetlony. Znalazłem na to rozwiazanie gdy mam menu gruba do wyboru to tylko FN i UP i na maxa rozjaśniam ekran ale mnie to denerwuje już powoli. Instalowałem te nowe nc10-scripty które podawałeś i dodałem nowe repo ale po restarcie nadal nie pomoglo aha i touch pad też jest nadal zbyt czuły.

Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedz.

2

Odp: samsung nc10 problem z jasnością

I nie pomoże. W biosie wyłącz sterownie jasnością, w grubie zwiększ sobie na max. Wtedy w linuksie masz pełen zakres regulacji (przynajmniej tak jest u mnie). I przeżywa to restart, przynajmniej tak jest u mnie.

Co do touchpada - po prostu zmień sobie parametry tak jak Ci odpowiada. Zobacz sobie ten zmodyfikowany pakiet od synaptica, będziesz wiedział gdzie trzeba zmienić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

hmmm nie bardzo wiem która linijkę w grubie trzeba odhashować lub co tam należy dodać mógłbyś wyjaśnić?

4

Nie, po prostu jak jesteś w grubie i masz wybór systemu to naciśnij fn + strzałki. Wtedy możesz zwiększyć na max to będzie maksymalna wartość jaką możesz później osiągnąć w linuksie.

5

No właśnie o tym pisałem wyżej o tym rozjaśnianiu podczas uruchamiania kompa. Myślałem że da się coś z tym zrobić. Pod ładowarką tylko to działa prawidłowo. A ty sprzedałeś już tego nc10 bo ja sie nad tym zastanawiam i chce kupić coś normalnego.

6

Nie, mam go cały czas.

7

Tak jak podpowiedziałem wcześniej?