Temat: Odświeżanie na stronie

Mam pytanie odnośnie odświeżania na stronie, lecz nie samego odświeżania a licznika do kolejnego odświeżenia strony, samo odświeżenie jest zwykłym wpisem do pliku strony ale z tego co widze do wprowadzenia licznika potrzebny jest skrypt, ale jak on ma wyglądać ??

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

2

Odp: Odświeżanie na stronie

Ale o czym piszesz w ogóle?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Odświeżanie na stronie

chodzi mi o pokazanie licznika na stronie który pokazuje ile zostało do odświeżenia strony

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

4

Odp: Odświeżanie na stronie

No dobra, zadam inaczej pytanie: co to ma wspólnego z openwrt?

Zrób sobie licznik w js.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez wabikboy 2012-05-28 09:14:19)

Odp: Odświeżanie na stronie

heh smile wiem że to nie ma nic wspólnego z openwrt, ja tylko pytam czy aby wstawić licznik na stronie który pokazuje mi ile czasu pozostało do kolejnego odświeżenia musze pisać jakiś skomplikowany skrypt czy wystarczy krótki wpis który wyświetla odliczanie czasu do kolejnego odświeżenia.

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

6

Odp: Odświeżanie na stronie

A ten refresh masz też w js? Zrób sobie timer na 1000ms, odliczaj np. 10s w dół. Przy każdym obiegu wyświetlaj licznik, jak dojdzie do zera refresh.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Odświeżanie na stronie

odświeżanie wygląda tak:

# <meta http-equiv="Refresh" content="300" />

oczywiscie sobie działa niewidocznie smile ale ja chcem aby na stronie było widać ile zostało czasu do odświeżenia smile

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

8 (edytowany przez Tekkenmoor 2012-05-28 13:26:40)

Odp: Odświeżanie na stronie

Cześć, skrypt w js ( przynajmniej ja go używam).

W sekcji <head> umieść:

<script type="text/javascript">
  onload = function()
  {
    var x = 300;   <!-- tutaj za te 300 wpisujemy czas do odliczania w sekundach -->
    time = x*1000;
    delay = 1000;
    oCounter = document.getElementById('counter');
    setTimeout(countDown, delay);
  }
  function fillZeros(num)
  {
    return ('0'+num).slice(-2);
  }
  function countDown()
  {
    time -= delay;
    if (time > -1)
    {
      oCounter.value = fillZeros(parseInt(time / 60000)) + ':' +
      fillZeros((time % 60000) / 1000);
      setTimeout(countDown, delay);
    } else
    {
      document.logout.ok.click();     <!-- tutaj dajesz komendę do wykonania po skończonym odliczaniu -->
    }
  }
</script>

A potem już gdzie chcesz w dowolnym obiekcie o id "counter" wyświetlasz licznik np:

Czas do końca sesji: <input type="text" id="counter" value="" size="4"/>
Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

9

Odp: Odświeżanie na stronie

Dzięki wielkie wlaśnie o coś takiego mi chodziło smile

A jeszcze jedno pytanie czy licznik można zsynchronizować z zegarem systemowym ? jak się wejdzie na strone to odliczanie nie zaczyna sie np od ustawionych 5 min tylko zależne od godziny serwera ??

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

10

Odp: Odświeżanie na stronie

Panowie, nie ten dział...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.