Temat: debian 509 problem z serwerem lustrzanym

Witam,
instaluje debiana na terminalu hp, mam wersje 509, wgrywam na pendriva za pomocą unetbootin, i wszystko ok startuje, natomiast mam problem z serwerami lustrzanymi, wiem że wersja 509 nie jst najnowsza ale właśnie takiej potrzebuje. Znalazłem na ftp.debian.org/debian/dists/Debian5.0.9/ pliki ale gdy podam instalatorowi tą ścieżkę to wypluwa:
Archiwum na wybranym serwerze nie jest dostępne, albo nie posiada poprawnego pliku release.Spróbuj innego serwera lustrzanego.

Dodam tylko że wybieram serwer ftp, wpisuje ręcznie ftp.debian.org jako adres serwera a /debian/dists/Debian5.0.9/ jako katalog

pomoże ktoś?

pozdrawiam

2

Odp: debian 509 problem z serwerem lustrzanym

ftp.pl.debian.org i inne (de, fr itd).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez tipsntrix 2011-12-03 11:40:37)

niestety to samo..

ehh, zauważyłem że wersja to 5.0.6 i chyba już nie wspierana...

4

Manualnie wpisujesz ustawienia sieciowe, miałem tak samo jak DHCP zdaję się DNS zły łapał.

5

Paco52327 napisał/a:

e wpisujesz ustawienia siecio

nie okazało sie że do wersji 5.0.6 nie ma repozytoriów..
może będziecie mogli mi pomóc, wiem ze to nie forum debana ale...,
instaluje Debiana na terminalu hp t5000, wszystko było ok dopóki mój dysk 250 GB SATA był podpięty poprzez przejściówkę do usb. Ale nadszedł czas modyfikacji i zakupiłem przejściówkę sata do ide model hxsata-ide v1.3. Dysk do niego podpięty startuje, wstaje grub i stop. Więc postanowiłem podjąć instalacje od nowa. Dalej jak w tytule instalacja sie rozpoczyna i staje na wykrywaniu dysków i urządzeń.
Miałem pod reką live cd slaxa , on z kolei wypluł:

hda: WDC WD2500BEVS-22UST8, ATA DISK DRIVE
hda: UDMA/133 mode selected
ide0 at 0x1f0-0x1f7,03f6 on irq 14
ide1 at 0x178-0x177,0376 on irq 15
hda: max request size: 512KiB
hda:488397168 sectors (250059 MB) w/8192KiB Cache, CHS030481/255/63
hda: cache flushes supported
 hda:<4>hda: dma_timer_expiry: dma status == 0x21
hda: DMA timeout error
hda: DMA timeout error: status 0x50 (DriveReady SeekComplete)
ide: failed opcode was: unknown

znalazłem w goglach, podobne wątki dotyczące kart CS, należy wyłączyć DMA, pytanie jak to zrobić i w instalatorze debiana. (instaluje przez netinstal)

pozdrawiam

6

tryb expert i paramter ide=nodma czy coś takiego w linii poleceń przy starcie. Dawno nie instalowałem, więc musisz sobie poszukać dokładnie jak się parametr nazywa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.