Temat: Samsung NC10 - brak dźwięku

Witam!
Na początku, bardzo dziękuję za temat z tym netbooczkiem, niezwykle pomocny!

W moim egzemplarzu przestał działać dźwięk. Trudno mi powiedzieć po której operacji.
Zainstalowałem świeży system: Ubuntu 8.10, zaktualizowałem go. Zastosowałem porady dotyczące Wireless'a i klawiszy rozjaśniania/przyciemniania ekranu. Zainstalowałem też sterownik do karty dźwiękowej zgodnie z instrukcją z poradnika.(. Alsa-driver-1.0.19). Nic nie pomogło.

Liczę na pomoc
Z góry dziękuję i pozdrawiam

2

Odp: Samsung NC10 - brak dźwięku

Nie wiem jak w kernelu -11 - niektórzy narzekali na brak dzwięku po aktualizacji jądra, do tego stopnia że nie dało się nic uzyskać nawet po rekompilacji alsy. Ja mam po prostu skompilowane najnowsze jądro samodzielnie, bez żadnych innych spraw działa alsa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

grzebanie w jądrze, to już dla mnie próg nie do przeskoczenia niestety sad

4

Więc wróć do poprzedniej wersji, -7. Albo, jak nie boisz się wywań zaktualizuj do 9.04 (jeszcze alfa), lub tylko kernel od nich.

5

skorzystałem z tego tematu:
http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=69761
i dźwięk niby jest, ale brzmi tak, jakby ze studzienki kanalizacyjnej albo po zastosowaniu flitru do Karaoke...

6

A to zwykła kompilacja alsy jest. Więc dokładnie to co zrobileś poprzednio smile

7

To może wcześniej coś sknociłem, bo dopiero teraz działa (niby), bo ewidentnie zniekształcony ten dźwięk sad jakiś equalizer by się przydał...

8

Szukaj dalej przyczyny, bo z dźwiękiem nie ma problemu (no, chyba że Ci głośniki padły - pod windowsem działają?)

9

Ależ ze mnie ofiara! Słuchałem tego na słuchawkach i nie zauważyłem, że mam wpiętą przejściówkę do telefonu. smile
Dźwięk jest ok smile tylko koszmarne szumy na ciszy. Czy u Ciebie jest to samo?

10

Na pewno nie ustawiaj na 100%, zmniejsz do 75-80%. Wycisz nie używane kanały/mikrofon, zarówno suwaki do 0 jak i mute. Generalnie pobaw się przełącznikami, trochę tego jest.

11

Dzięki serdeczne za zainteresowanie! Dźwięk OK! Wyłączyłem mikrofon i szumy zanikły smile

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam smile

12

PS. Pojawiło się nowe repo zawierające większość poprawek dla NC10. Szczegóły na mojej stronie.