Temat: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt bedzie wlasciwy dla tego pudelka?

Zagladam np. na http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03/x86/

i nazwy dokladnie nic mi nie mowia.

Przy okazji jak to wgrac do pudelka?

Orginalny flash mam wymieniony na SSD 8 GB, RAM'u tez ciutek dolozylem - jest 512 MB

MV411+ HP T5500 z R52 + AA + OWFS + TEMPLOGGERD + MP00202
A0ZP = Absolutnie Zerowa Znajomość Pingwina. Nie byliśmy sobie przedstawieni.

2

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Bierzesz obraz i przy pomocy dd nagrywasz to bajt po bajcie w nośnik. Nośnik oczywiście w czytniku na innym komputerze. Chyba że ma np. botowanie z pxe, wtedy teoretycznie możesz tak taki obraz przesłać, odpalić, a później nagrać jak już działa na kartę. Ten pierwszy sposób dla x86 jest najczęściej stosowany.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Cezary napisał/a:

... Nośnik oczywiście w czytniku na innym komputerze.

Drobny problem ale jednak jest: W T5500 dysk jest na szelce 44 pin + przejcie na tasiemke 1.8", w komipie takich zlacz nie mam. Pozostaje USB poniewaz boot z USB na tym terminalu jest mozliwy.

MV411+ HP T5500 z R52 + AA + OWFS + TEMPLOGGERD + MP00202
A0ZP = Absolutnie Zerowa Znajomość Pingwina. Nie byliśmy sobie przedstawieni.

4

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

No ten drobny problem to już Twój problem... Jakiś czytnik czy interfejs i będziesz mógł to zrobić.

Z USB openwrt nie zbootujesz, chyba że sam sobie obrazy skompilujesz. Ale możesz z usb odpalić normalnego linuksa (debiana, ubuntu) livecd (czy raczej liveusb), z jego poziomu dysk powinien być widoczny, wiec pobierasz obraz openwrt przez sieć i normalnie przez dd nagrywasz na dysk.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Cezary napisał/a:

No ten drobny problem to już Twój problem... Jakiś czytnik czy interfejs i będziesz mógł to zrobić.

Z USB openwrt nie zbootujesz, chyba że sam sobie obrazy skompilujesz. Ale możesz z usb odpalić normalnego linuksa (debiana, ubuntu) livecd (czy raczej liveusb), z jego poziomu dysk powinien być widoczny, wiec pobierasz obraz openwrt przez sieć i normalnie przez dd nagrywasz na dysk.

Jak widac jak zawsze mam troszke problemow.

Pytanie o to jaki obraz pobrac pozostal bez odpowiedzi. Opisow chocby prostych co zawieraja poszczegolne obrazy, na jakie konfiguracje sa przeznaczone etc. nie znalazlem. byc moze zle szukalem. Prosze uprzejmie o wskazowke.

MV411+ HP T5500 z R52 + AA + OWFS + TEMPLOGGERD + MP00202
A0ZP = Absolutnie Zerowa Znajomość Pingwina. Nie byliśmy sobie przedstawieni.

6

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Na  x86 nie ma po prostu takiego czegoś. Jeżeli nie jest to geos czy olpc (a nie jest), a to jest  to zwykły obraz dla procesorów zgodnych z i386 (czyli wszystkie), z ogólnymi opcjami, w kompilowanymi sterownikami do większości sieciówek.

Opis masz np. przy moim opisie instalacji na alixa, bierzesz np. ext2 lub squashfs.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Cezary napisał/a:

Na  x86 nie ma po prostu takiego czegoś. Jeżeli nie jest to geos czy olpc (a nie jest), a to jest  to zwykły obraz dla procesorów zgodnych z i386 (czyli wszystkie), z ogólnymi opcjami, w kompilowanymi sterownikami do większości sieciówek.

Opis masz np. przy moim opisie instalacji na alixa, bierzesz np. ext2 lub squashfs.

Wzialem.
Zgodnie z podpowiedzia by wgrac openwrt - posadzilem linuxa (puppy).
Zadzialal bez problemu. Tiny linux tez. Jakis jeszcze rowniez.
Nastepnie wgralem po kolei wszystkie dostepne obrazy openwrt x86 na ssd.
Proba startu i kazdy w innym miejscu procesu boot sie slicznie wieszal.
Procesu startu nie przezyl zaden.
BOSKIE!

MV411+ HP T5500 z R52 + AA + OWFS + TEMPLOGGERD + MP00202
A0ZP = Absolutnie Zerowa Znajomość Pingwina. Nie byliśmy sobie przedstawieni.

8

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Cezary napisał/a:

smile

Rozumiem rowniez ze by zadac pytanie o jakas porade trzeba by przeslac kawalek logu z takiego boot'a.
Swietny pomysl ale doprawdy nie umiem tak szybko czytac a zapamietanie tresci kilku (nastu) ekranow przerasta moja sklerotyczna starcza glowe.
Z tego co widac na ekranie jak juz boot zwisnie akurat niewiele wynika.
Wlaczanie/wylaczanie karty dzwiekowej i sieciowej w BIOS tez nieiele daje.
Mozna zadac pytanie dlaczego akurat openwrt a nie to co dziala.
Mozna.
Tylko akurat do openwrt jest stosowna ilosc przydatnych mi modulow a do pozostalych niekoniecznie.
To pudelko ma cos robic - to nie jest zabawa dla zabawy.
Swoja droga podziwiam fascynatow linux'a........
Przestalem oczekiwac sensownej wskazowki rozwiazania problemu.
Podpowiedzi typu "czytaj na forum", "googluj" zostawiam dla fascynatow rozwiazan typu "trudniej i dluzej".

MV411+ HP T5500 z R52 + AA + OWFS + TEMPLOGGERD + MP00202
A0ZP = Absolutnie Zerowa Znajomość Pingwina. Nie byliśmy sobie przedstawieni.

10

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Nie wiem czy uwierzysz, ale z windowsem jest jeszcze gorzej. Fakt że producenci dają sterowniki do sprzętu, ale całość potrafi być tak niekompatybilna że to tylko o pomstę woła.

Tak, bez logów się nie obędzie. Wróżek nie ma, to że się nie uruchamia może oznaczać wszystko, więc żadne podpowiedzi nie będą słuszne.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Cezary napisał/a:

Nie wiem czy uwierzysz, ale z windowsem jest jeszcze gorzej. Fakt że producenci dają sterowniki do sprzętu, ale całość potrafi być tak niekompatybilna że to tylko o pomstę woła.

Tak, bez logów się nie obędzie. Wróżek nie ma, to że się nie uruchamia może oznaczać wszystko, więc żadne podpowiedzi nie będą słuszne.

Co do zgodnosci sprzetu - bezwzglednie masz racje.
Co do tego czy pod winda jest gorzej czy lepiej - szkoda czasu na dyskusje.

Co do logow.....
hmmmmmmmmm
postaram sie o szybka kamere. innej rady nie widze.

Poniewaz daje sie zamontowac hda z wgranym openwrt pod puppy - mozna wyedytowc co trzeba.
Problem w tym by wiedziec co trzeba... by system powstal samodzielnie i dawal sie konfigurowac z konsoli.
Gdyby to byl NOS - glowy bym nie zawracal.
Jest openwrt - pytam...

MV411+ HP T5500 z R52 + AA + OWFS + TEMPLOGGERD + MP00202
A0ZP = Absolutnie Zerowa Znajomość Pingwina. Nie byliśmy sobie przedstawieni.

12

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Odpowiedziałem na mejla...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Cezary napisał/a:

Odpowiedziałem na mejla...

Prawde napisales i uruchomiles myslenie.

Efekty:
Start terminala z CD podpietego przez interface USB z plytka zawierajaca linux'a. U mnie byl to puppy.

Plik:

openwrt-x86-generic-combined-ext2.img

zawiera obraz, ktory dziala na terminalu HP T5500. Plik pobrany przez windows, nagrany na pen.

Wgranie tradycyjne przez dd z pena podpietego do terminala.
Nagranie na ssd trwalo ok 1 min. W tym czasie sie nic nie dzieje.
Reset fizyczny i zmiana w BIOS zrodla bootowania.

Proces boot mozna ogladac na ekranie komputera, nie wiem tylko kto nadazy z czytaniem.

Jak przepieknie "zwisnie" oznacza to ze oprogramowanie ruszylo.

Mozna sie zalogowac z innego komputera np. putty: 192.168.1.1

Pozostaje ustawienie parametrow 1 karty sieciowej.
Te czesc zdecydowanie pozostawiam do opisania przez Cezarego.

Wszystko do ustawienia z konsoli terminala.
W obrazie nie ma konfiguracji via www.
Poniewaz zasobow sprzetowych jest sporo zabawa moze byc przednia.

MV411+ HP T5500 z R52 + AA + OWFS + TEMPLOGGERD + MP00202
A0ZP = Absolutnie Zerowa Znajomość Pingwina. Nie byliśmy sobie przedstawieni.

14

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

OpenWrt ma wbudowane sterowniki do kilku kart; powiedź jaka tam się znajduje w tym T5500.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Cezary napisał/a:

OpenWrt ma wbudowane sterowniki do kilku kart; powiedź jaka tam się znajduje w tym T5500.

Chipset VT6103. Tyle odczytalem z IC na MB.

Dobrze by bylo - przynajmniej na poczatku - miec te karte skonfigurowana z dostepem do sieci (by pobrac stosowne pakiety) i "wewnetrzna" (by miec dostep do konsoli).

Pozdrawiam Wszystkich Swiatecznie!

MV411+ HP T5500 z R52 + AA + OWFS + TEMPLOGGERD + MP00202
A0ZP = Absolutnie Zerowa Znajomość Pingwina. Nie byliśmy sobie przedstawieni.

16

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

via-rhine. Na jednym ze screenshotów miałeś że wykrył to i zrobił eth0.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17 (edytowany przez worflak 2016-02-03 01:18:42)

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Witam.Posiadam terminal hp t5730.Wszystkie próby wgrania openwrt kończy się mniej więcej tak samo przy starcie .Waiting for root device
/dev/sda2
Wgrywam na oryginalny flash 1g.Na dysk również próbowałem ale to samo.Dysk jest wpięty przez przejściówkę w miejsce pamięci flash 44 pin.
Proszę o pomoc.

edit.Poradziłem sobie.Przy kompilacji dodałem AHCI SATA Support.Teraz wywala -switched to clocksource tsc.
Jakieś sugestie ?

18

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

worflak napisał/a:

Witam.Posiadam terminal hp t5730.Wszystkie próby wgrania openwrt kończy się mniej więcej tak samo przy starcie .Waiting for root device
/dev/sda2
Wgrywam na oryginalny flash 1g.Na dysk również próbowałem ale to samo.Dysk jest wpięty przez przejściówkę w miejsce pamięci flash 44 pin.
Proszę o pomoc.

edit.Poradziłem sobie.Przy kompilacji dodałem AHCI SATA Support.Teraz wywala -switched to clocksource tsc.
Jakieś sugestie ?

No dzięki wielkie! tysiące pomocnych dłoń!
Mam 2 godziny dziennie wolnego czasu na moje widzimisie i starczyło,żeby sobie poradzić.
Myślałem,że coś tu ludzie pomagają! a tu radź sobie sam.dzięki

19

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

Kwestia gospodarowania własnym czasem, a nie czyimś. Przykro nam, że nikt nie kupił takiego terminala, nie skompilował softu i nie dał ci gotowca sad

20

Odp: Terminal HP T5500 - jaki obraz openwrt

g0f3r napisał/a:

Kwestia gospodarowania własnym czasem, a nie czyimś. Przykro nam, że nikt nie kupił takiego terminala, nie skompilował softu i nie dał ci gotowca sad

Gdzie ja pisałem,że chcę gotowca?Sam kompilowałem i chciałem porady co mogę robić źle ,że nie wychodzi!Czytaj ze zrozumieniem,późnej komentuj.Ale jest sukces -kogoś temat zainteresował.Szkoda tylko,że ten ktoś nie odpowiedział na temat.