1

Temat: ZTE MF823 - zapis PIN w modemie typu Hilink - mini poradnik

Jak wiadomo niektórzy szczęśliwi użytkownicy Orange nie mają możliwości zdjęcia PIN ze swoich kart SIM (długi temat dlaczego...)
Modemy hilink nie zawsze udostępniają w UI opcję zapisania na stałe kodu PIN. Jakiś czas temu napisałem krótką instrukcję jak zapisać kod PIN w modemie ZTE MF823 (https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php? … 87#p109287) ale okazało się, że ta instrukcja albo została źle napisana albo już jest nieaktualna dla bieżących wersji firmware'u. Przekonałem się o tym na własnej skórze bo po 6 latach mój ZTE odmówił posłuszeństwa - przestał udostępniać interfejs sieciowy mimo, że dioda pokazuje status poprawnego połączenia (miga na zielono). Kupiłem nowego ZTE i robiłem według starej instrukcji - nie działa. Poniżej wklejam NOWĄ aktualnie działającą instrukcję w razie gdyby ktoś miał podobny problem:

1. ROZŁĄCZYĆ SIĘ Z INTERNETEM! Jeśli poniższe czynności robi się będąc połączonym z internetem - nie zadziała!

2. Zalogować się do ZTE MF823:
telnet 192.168.0.1
root/zte9x15

3. Wchodzimy do /usr/zte/zte_config/config
4. Edytujemy plik userseting_nvconfig.txt (za pomocą vi). Zmienić:
pin_save_flag=1
pin_code=1234

(oczywiście zamiast 1234 wstawiamy swój PIN)

5. Zapisać i wyjść
6. Od razu zrobić reboot (modemu)

Po reboocie nie powinien pytać o PIN. Jeśli odpalono modem bez karty SIM z pasującym do niej pinem to wszystko trzeba robić od nowa bo modem resetuje te ustawienia