76

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Ktoś wie co zrobić, żeby w gałęzi linaro skompilować firmware z dodatkowymi skinami ?

77

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

daoskar napisał/a:

Ktoś wie co zrobić, żeby w gałęzi linaro skompilować firmware z dodatkowymi skinami ?

W skrypcie Prometheus nie ma znaczenia czy to Padavan czy Linaro. (4) Firmware -> (2) Apply skins. Tam aktywujesz.

78

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Podepnę się ze swoim problemem...
Chcę wgrać Padavana (chyba, że już jest na tyle rozwinięte inne oprogramowanie i ktoś uważa je za lepsze, to proszę o wskazówkę)
Toolchain się robi, ale przy Firmware już wypluwa błędy:

^~~~~~~~
  HOSTLD  scripts/kconfig/conf
scripts/kconfig/zconf.tab.o: In function `zconflex':
zconf.tab.c:(.text+0xff6): undefined reference to `kconf_id_lookup'
zconf.tab.c:(.text+0x10a7): undefined reference to `kconf_id_lookup'
collect2: error: ld returned 1 exit status
scripts/Makefile.host:113: recipe for target 'scripts/kconfig/conf' failed
make[5]: *** [scripts/kconfig/conf] Error 1
/home/user/rt-n56u/trunk/user/busybox/busybox-1.24.x/Makefile:443: recipe for target 'silentoldconfig' failed
make[4]: *** [silentoldconfig] Error 2
Makefile:519: recipe for target 'include/autoconf.h' failed
make[3]: *** [include/autoconf.h] Error 2
make[3]: Leaving directory '/home/user/rt-n56u/trunk/user/busybox/busybox-1.24.x'
Makefile:4: recipe for target 'all' failed
make[2]: *** [all] Error 2
make[2]: Leaving directory '/home/user/rt-n56u/trunk/user/busybox'
Makefile:152: recipe for target 'all' failed
make[1]: *** [all] Error 2
make[1]: Leaving directory '/home/user/rt-n56u/trunk/user'
Makefile:185: recipe for target 'user_only' failed
make: *** [user_only] Error 2
 
/------------------------------------------------------------------------------/
../libtool: line 46: -mips32r2: command not found
../libtool: line 49: -mips32r2: command not found
./libtool: line 46: -mips32r2: command not found
/home/user/rt-n56u/trunk/libs/libiconv/libiconv-1.13.1/libcharset/libtool: line 46: -mips32r2: command not found
/home/user/rt-n56u/trunk/libs/libiconv/libiconv-1.13.1/libtool: line 49: -mips32r2: command not found
../libtool: line 42: -mips32r2: command not found
/home/user/rt-n56u/trunk/libs/libvorbis/libvorbis-1.3.2/libtool: line 42: -mips32r2: command not found
Makefile:840: recipe for target 'xmlcatalog.1' failed
Makefile:793: recipe for target 'install-data-local' failed
scripts/Makefile.host:113: recipe for target 'scripts/kconfig/conf' failed
make[5]: *** [scripts/kconfig/conf] Error 1
/home/user/rt-n56u/trunk/user/busybox/busybox-1.24.x/Makefile:443: recipe for target 'silentoldconfig' failed
make[4]: *** [silentoldconfig] Error 2
Makefile:519: recipe for target 'include/autoconf.h' failed
make[3]: *** [include/autoconf.h] Error 2
Makefile:4: recipe for target 'all' failed
make[2]: *** [all] Error 2
Makefile:152: recipe for target 'all' failed
make[1]: *** [all] Error 2
Makefile:185: recipe for target 'user_only' failed
make: *** [user_only] Error 2
/------------------------------------------------------------------------------/
 Firmware: ERROR
 An error occured during the compilation process!
 Please copy the logs and then ask questions on 4pda!
 Press any key to continue...

O co mu chodzi bo ja w te klocki to już zielony...

79

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Musisz to wkleić na 4pda bo to jedyne miejsce, w którym Linaro się aktywnie udziela. Ewentualnie na jego GitHubie.

80 (edytowany przez encholex 2018-10-25 20:42:10)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

wjk napisał/a:

Musisz to wkleić na 4pda bo to jedyne miejsce, w którym Linaro się aktywnie udziela. Ewentualnie na jego GitHubie.

Dzięki za wskazówkę o Githubie, bo na 4pda ciężko mi się zarejestrować, bo pytanie weryfikacyjne jest po rosyjsku i tłumacz tego nie ogarnia  wink

A jeszcze tak się zapytam: Czy ten firmware tworzony w padavanie jest unikalny czy też mogę wgrać firmware przekompilowany przez kogoś innego ?

81

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

encholex napisał/a:

Dzięki za wskazówkę o Githubie, bo na 4pda ciężko mi się zarejestrować, bo pytanie weryfikacyjne jest po rosyjsku i tłumacz tego nie ogarnia  wink?

Nic nie mów, ja mam ciasteczko z zalogowaną sesją pilnie strzeżone od ponad 2 lat. big_smile

encholex napisał/a:

A jeszcze tak się zapytam: Czy ten firmware tworzony w padavanie jest unikalny czy też mogę wgrać firmware przekompilowany przez kogoś innego ?

Obiło mi się o uszy dawno temu, że może być zaszyty serial w firmware ale nie pamiętam czy dotyczyło to Padavana czy innych formware. Nie widziałem nigdzie takiej opcji. Myślę, że w templates.config byłoby to jakoś wyszczególnione.

82 (edytowany przez 9tysiecy 2018-10-25 22:30:09)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Podobno do logowania już nie trzeba pisać captcha tylko można w mailu kliknąć link.

Edit:zarejestrowałem się i zalogowałem na 4pda.ru w 5 minut. Pozdro jak ktoś ma z tym problem, to jest z nim coś nie tak big_smile Mały lifehack:rejestrujemy się z aplikacji, nie trzeba pisać captchy. Drugi lifehack:przy logowaniu w przeglądarce na komputerze czy gdzieś tam zaznaczamy pod captchą że nie możemy jej wpisać. Przychodzi na maila link w który klikamy i jesteśmy zalogowani. Proste?

83

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

9tysiecy napisał/a:

Proste?

Proste. Dawniej tego nie było.

84

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Dobra,  sprawa idzie dalej. Nie udało mi się nadal stworzyć własnego firmware, ale na openrouter pojawił się ktoś kto mi pomógł i udostępnił własną kompilację...Weszło i działa, ale teraz tak...  Potrzebuję oprogramowania na R3G które ma możliwość przypisania SSID to VLAN...
Ma ktoś jakąś propozycję ?

85

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Zwykłe openwrt.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

86

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Ma ktoś na zbyciu tego routerka?

87

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Zamów u "myfrienda"... przed okresem świątczenym paczki z Chin/HK dotarły do mnie pocztą lotnicza szybciej niż lokalnie kurier InPostu...

88 (edytowany przez wjk 2018-12-31 16:02:28)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Jakby ktoś był zainteresowany to jest też od połowy listopada skompilowany gotowiec AsusWRT pod R3G (do instalacji przez Breed!). Jeszcze nie testowałem. Ktoś już próbował i ma porównanie do Padavana/Linaro?

89

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

W sumie nie instalując nawet widać wyraźnie, że to dopiero początki...
Gdybyś tylko przeczytał na gicie opis...np. nie działa repeater i dual-wan w stosunku do oryginalnego softu.
Poza tym sporo do zrobienia:

TODO
Upload source code
Provide a detailed description of changes
Do some tests of Guest WiFi
Do some tests of IPTV page

To tyle i tylko tyle - z początku dosyć wyraźnie to zniechęca - poczekamy, zobaczymy co jeszcze autor wyrzeźbi...

90

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Witam.  Mam zainstalowany soft padavan. Widziałem że wyszły jakieś aktualizację pod koniec toku. Skompilowałem sobie na nowo soft przez skrypt padavan. Nie wiem jednak jak zapisać tą kompilację w skrypcie  by normalnie już wgrać przez stronę routera w zakładce aktualizacja.

Kto się torbą urodził, walizką nie zostanie smile

91

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Każda zakończona sukcesem kompilacja kończy się wypluciem pliku *.trx w katalogu trx_archive (i podkatalogu z datą).

PS. Aktualizacje są już tylko do Linaro. Padavan nie jest już aktualizowany.
PS2. Są już legalnie do pobrania gotowce na 4Pda, oficjalnie dostali pozwolenie na dzielenie się binarkami.

92 (edytowany przez encholex 2019-01-25 23:56:45)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Witam ponownie,
Jakiś czas temu byłem tutaj z pytaniem, który soft na 3G ma obsługę vlan i daje możliwość ustawienia różnych ssid to vlan ?
Padavan wtedy nie dawał takiej możliwości...Polecono mi wtedy OpenWRT. Czy może jest ktoś kto jest na bieżąco i czy coś się zmieniło w tym temacie ?
-Czy ktoś mnie poduczy i powie co to Linaro, bo skoro padavan już nie jest aktualizowany, to może to Linaro ma taką możliwość ?
-Co to Breed, bo jest niby jakiś chatroom na Telegramie i dzisiaj wyszło coś co ma w nazwie Breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin ...zmienia to coś ?
-Czy jest ktoś kto używał i OpenWrt i Padavana ?   Co kto poleca ?  Nadal OpenWrt ma problemy z WiFi ?  Planuje też korzystać z OpenVpn..
- Generalnie potrzebuję urządzonko które będzie robiło za AP...żeby miało wiele ssid i możliwość puszczenia roznych ssid do roznych vlanow, ale żeby wszystkie vlany szły przez jeden port do switcha, bo tam będą rozdzielone na inne porty...
Czy da się również mir3g zasilać z takiego switcha poe ?

93

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

3G nie ma PoE chyba, więc co najwyżej pasywne PoE (tylko nie pomyl nic bo można zepsuć router).

94 (edytowany przez wjk 2019-01-26 11:33:39)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

encholex napisał/a:

-Czy ktoś mnie poduczy i powie co to Linaro, bo skoro padavan już nie jest aktualizowany, to może to Linaro ma taką możliwość ?

Źródła Padavana przestały być aktualizowane, w tym momencie wkroczył Linaro i przejął opiekę nad kodem, i od tego momentu wszelkie aktualizacje, upgrade i poprawki są jego autorstwa. Firmware z literką L na końcu to Linaro, np. *L-099 to wersja stabilna (*L-100 to wersja testowa).

encholex napisał/a:

-Co to Breed, bo jest niby jakiś chatroom na Telegramie i dzisiaj wyszło coś co ma w nazwie Breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin ...zmienia to coś ?

Breed to jest wyłącznie bootloader.

encholex napisał/a:

-Czy jest ktoś kto używał i OpenWrt i Padavana ?   Co kto poleca? Nadal OpenWrt ma problemy z WiFi ?  Planuje też korzystać z OpenVpn..

OpenVPN działa na Linaro.

encholex napisał/a:

- Generalnie potrzebuję urządzonko które będzie robiło za AP...żeby miało wiele ssid i możliwość puszczenia roznych ssid do roznych vlanow, ale żeby wszystkie vlany szły przez jeden port do switcha, bo tam będą rozdzielone na inne porty...

encholex napisał/a:

Witam ponownie,
Jakiś czas temu byłem tutaj z pytaniem, który soft na 3G ma obsługę vlan i daje możliwość ustawienia różnych ssid to vlan ?
Padavan wtedy nie dawał takiej możliwości...Polecono mi wtedy OpenWRT. Czy może jest ktoś kto jest na bieżąco i czy coś się zmieniło w tym temacie ?

Sama obsługa VLANów być może jest do zrobienia ale nie z poziomu przeglądarki. Wyklikać można tylko tyle:

PunBB bbcode test

Czyli separację można zrobić na LANy, ale interfejsów radiowych nie można wybrać. Samych sieci może być 4 (2x2.4Ghz +2x5 Ghz).

95

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Witam. Ale żeby teraz z padavn na linaro przejść trzeba wgrać breed ? Pozdrawiam

Kto się torbą urodził, walizką nie zostanie smile

96 (edytowany przez wjk 2019-01-26 15:30:49)

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Nie trzeba, wgrywam wszystko przez Prometheus, a bootloader mam fabryczny.

97

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Witam. Czyli normalnie przez aktualizuj w padavan. Bo szukałem na ruskich stronach i tam bylo cos wspomniane o wgraniu w pierwszej kolejności breed.

Kto się torbą urodził, walizką nie zostanie smile

98

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

mam co prawda xiaomi mini, ale czy też polecacie bardziej Padavana (teraz Linaro) niż zwykłego openwrt? Na stronce piszą że wszystko z wifi już działa na openwrt bez problemów. Czy może lepiej Linaro używać?

99

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Czy te firmware MI-R3G_3.4.3.9L-100_[16-02-2019_11-23].trx z oficjalnego kanału telegram mozna wgrywać bezposrednio poprzez www routera?
Obecnie posiadam padavan a chcialbym przejsc na linaro
Czy najpierw trzeba wgrac bootloader i breed i stamtad aktualizowac?

100

Odp: Xiaomi router 3g Padavan -> LEDE

Witam
nowy skrypt prometheus nie obsługuje już starszego softu padavana został tylko linaro-ng w związku z tym czy ktoś posiada jeszcze stary soft skompilowany pod starym skryptem od padavan?
Najlepiej jakby to był ostatni wydany 3.4.3.9-099_32a93db

No chyba że ktoś już wgrywał najnowsze dzieło Cezarego do MI-R3G ?  i pochwali się transferami pod USB3.0 ?