1 (edytowany przez GIENEK 2018-01-02 09:53:42)

Temat: RB2011 problem w przjściem na openwrt

Witam.
Podczas próby załadowania openwrt mam taką  sytuację że startuje z sieci po czym tak jakby czekał za załadowanie pliku, pojawiają się gwiazdki w konsoli i tak do momentu komunikatu że przechodzi na mniejsze pakiety . Po jakimś czasie restart. Próbowałem różne wersje softu. (RB2011+sfp, wersja rack)
Proszę o pomoc

2

Odp: RB2011 problem w przjściem na openwrt

Pokaż wynik z tej konsoli, bo opisowo jakoś nie rozumiem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez GIENEK 2018-01-02 10:09:28)

Odp: RB2011 problem w przjściem na openwrt

taki sam problem jest z 493g
na serwerze dhcp/tftp jest komunikat error 0 error recived from 192...    i failed sending ...

loading kernel... kernel not found
trying bootp protocol.... OK
Got IP address: 192.168.10.122
resolved mac address 00:24:E8:BE:39:A0
Gateway: 192.168.10.10
transfer started ******************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************** transfer timed out
falling back to small packet size
transfer started ************************************************************************************************************

4

Odp: RB2011 problem w przjściem na openwrt

"transfer timed out" w ogóle nic ci nie załadował. Uruchomiłeś serwer tftp w ogóle?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez GIENEK 2018-01-02 10:13:04)

Odp: RB2011 problem w przjściem na openwrt

tak
na laptopie mam linuxa i z twojego skryptu staruje
bootfilename :  ...-vmlinux-initramfs.elf

6

Odp: RB2011 problem w przjściem na openwrt

Mam nadzieję że zamieniłeś usera "cezary" na swojego i dostosowałeś adresację....

Sprawdź jeszcze raz wszystko. Bo on nic nie pobiera.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez GIENEK 2018-01-02 10:14:22)

Odp: RB2011 problem w przjściem na openwrt

dnsmasq startuje bez błędów
dostaje ip
widzi plik do wysłania
niby wszystko ok

8

Odp: RB2011 problem w przjściem na openwrt

Jakie IP masz ustawione na laptopie? Na jakim adres nasłuchuje serwer tftp (netstat -apn)? Masz jakiegoś firewalla?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: RB2011 problem w przjściem na openwrt

już próbowałem z 2 kompów  i innego mikrotika. objawy takie że nie chce pobrać tego pliku. brak zapór itp

10

Odp: RB2011 problem w przjściem na openwrt

I dodatkowe pytania: jaki system masz na laptopie? Wyłączyłeś networkmanagera?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11 (edytowany przez GIENEK 2018-01-02 16:46:33)

Odp: RB2011 problem w przjściem na openwrt

networkmanager też wyłączony. ubuntu na lapku. z windowsa też próbowałem

12

Odp: RB2011 problem w przjściem na openwrt

Udało mi się.
Rozwiązaniem problemu okazało się ręczne ustawienie prędkości karty sieciowej kompa na 100mb/s
Problem zniknął natychmiast