Temat: Xiaomi Router 3G - wifitoggle

Czy ktoś się orientuje z kolegów jaka jest nazwa przycisku reset w tym routerze albo jak to sprawdzić bo zainstalowałem sobie paczkę wifi toggle ale nie mogę rozczaić jaką nazwę w configu wifi toggle wpisać przyciskowi żeby działało smile

2

Odp: Xiaomi Router 3G - wifitoggle

"reset"

https://github.com/lede-project/source/ … 3G.dts#L63

Tylko reset jest przez skrypty obsługiwany, wiesz o tym...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Dzięki Cezary tak podejrzewałem że reset smile a odnośnie skryptów to chyba nie ma żadnego który obsługuje w tym routerze przyciśnięcie na sekundę bo tyle chyba potrzebuje WiFi toggle a jeśli nie to gdzie je znajdę żeby je przerobić smile ?

4

W /etc/rc.button są.

5

Dzięki Cezary za pomoc jak zawsze i od razu chciałbym Życzyć Tobie i wszystkim forumowiczom pomyślności, spełnienia marzeń i wszystkiego czego sobie życzycie na ten Nowy 2018 rok, oby kolejny był tak dobry a nawet lepszy od poprzedniego smile

Życzy Grzegorz wink

6

Dziękujemy, wzajemnie.

7 (edytowany przez george2002 2017-12-31 20:04:50)

Cezary na razie wywaliłem po prostu obsługę resetu routera przenosząc plik reset z /etc/rc.button do /root a sam plik reset wygląda tak w środku:

#!/bin/sh

. /lib/functions.sh

OVERLAY="$( grep ' /overlay ' /proc/mounts )"

case "$ACTION" in
pressed)
    [ -z "$OVERLAY" ] && return 0

return 5
;;
timeout)
    . /etc/diag.sh
    set_state failsafe
;;
released)
    if [ "$SEEN" -lt 1 ]
    then
        echo "REBOOT" > /dev/console
        sync
        reboot
    elif [ "$SEEN" -gt 5 -a -n "$OVERLAY" ]
    then
        echo "FACTORY RESET" > /dev/console
        jffs2reset -y && reboot &
    fi
;;
esac

return 0

Co trzeba było by zmienić żeby reset działał np po 5 sekundach a factory reset po np 20 czy jakoś tak bo teraz jak widzę to reset działał mi od razu a factory nie przytrzymywałem długo na razie bo nie potrzebuję (dobrze rozumuję że po 5 sekundach tutaj przytrzymanych będzie factory reset ?) ale zwykły reset byłby czasem przydatny a włączanie/wyłączanie wifi teżdziała na krótkie <1sek przyciśnięcie i gryzie się z reset big_smile

Ciekawostka techniczna jeszcze jedna taka że router po włączeniu miganiem na niebieko komunikuje mi o ruchu na modemie e3372 i świeci na żółto, po przyciśnięciu reset wyłącza się żółty i wifi i tu jest ok ale już po przyciśnięciu reset i włączeniu wifi niebieska led jest dalej ok - pokazuje ruch na e3372 niebieską czyli ok ale żółta led miga raz na sekundę a nie jest włączona na stałe big_smile tak jak podczas wstawania po resecie routera big_smile da się to jakoś ominąć żeby żółta się włączała i wyłączała smile ?

8

if [ "$SEEN" -lt 1 ] <- to steruje czasem Do sekundy jest reset, powyżej 5s factory.

Zmień sobie  jak chcesz.

9

Dzięki Cezary zmienione, a reset do factory to 5 sekund to ta linia ?

elif [ "$SEEN" -gt 5 -a -n "$OVERLAY" ]

Bo tak z 10-15 sekund bym chciał żeby trzeba było przytrzymać żeby reset do factory zadziałał smile

10

Właśnie ta. "Powyżej 5s"

11 (edytowany przez george2002 2018-01-03 01:43:50)

Super, dziękuje bardzo za info smile a te ledy to jakoś sobie muszę poradzić żeby nie migało tylko zaświeciło i gasiło wink

Takie małe info jak "przerobić" łatwo i ciekawie przycisk reset w tym routerze na dotykowy (płytka to przycisk touch z układem TTP223 - na ali cena ok 30groszy):
https://obrazki.elektroda.pl/6743266400_1514890688_thumb.jpg

Wieczorem podrzucę cały skrypt jak by kogoś interesowało wifi toggle działające wraz z przyciskiem reset smile

Teraz dotykając znaczek MI na routerze włączamy/wyłączamy WiFi smile no i oczywiście stara funkcjonalność przycisku reset zachowana czyli przytrzymanie dłużej niż 5 sekund do 10 sekund to reset a powyżej 20 sekund to factory defaults wink a poniżej 5 sekund wł/wył WiFi smile

PS
Wiem wiem - zajwkowicz ze Mnie ale cóż, już tak mam że lubię usprawnienia jak tylko da się je zastosować i będą dobrze działały pomagały i wyglądały big_smile glugan nie wygląda za ciekawie ale się pobrudził a i tak go nie widać od zewnątrz a nawet daje ciekawy efekt bo rozprasza na czerwono diodkę od układu TTP223 także widać naocznie dotyk wink

PS
Obiecany kod pliku reset z /etc/rc.button :

#!/bin/sh

. /lib/functions.sh

OVERLAY="$( grep ' /overlay ' /proc/mounts )"

case "$ACTION" in
pressed)
    [ -z "$OVERLAY" ] && return 0

return 5
;;
timeout)
    . /etc/diag.sh
    set_state failsafe
;;
released)
    if [ "$SEEN" -gt 5 ] && [ "$SEEN" -lt 10 ]
    then
        echo "REBOOT" > /dev/console
        sync
        reboot
    elif [ "$SEEN" -gt 20 -a -n "$OVERLAY" ]
    then
        echo "FACTORY RESET" > /dev/console
        jffs2reset -y && reboot &
    fi
;;
esac

return 0

Linijka if [ "$SEEN" -gt 5 ] && [ "$SEEN" -lt 10 ] odpowiada za reset jeśli przycisk przytrzymany między 5-10 sekund a linijka elif [ "$SEEN" -gt 20 -a -n "$OVERLAY" ] za reset do ustawień factory jeśli przycisk reset routera przytrzymany powyżej 20 sekund smile

a ustawienia pliku wifi toggle /etc/config/wifitoggle wyglądają tak:

config wifitoggle
    option button    'reset'

option persistent    '0' 
    option timer        '0'

#option led_sysfs        'mir3g:yellow:status'
    # Leaving this option empty, makes sure that no LED is touched
    option led_sysfs        'mir3g:yellow:status'
    option led_enable_trigger    'timer' 
    option led_enable_delayon    '500'
    option led_enable_delayoff    '500'
    option led_disable_default    '0'