1

Temat: LEDE vs CC

Takie pytanie, mam małą infrastrukturkę w domu opartą na 4 tp-linkach wszystkie na ostatnich wersjach CC z tego forum.
Wszystko działa generalnie stabilnie i tak jak oczekuję, czy zyskam cokolwiek pakując do nich LEDE? Czy na zdrowy rozsądek, skoro nic mi nie brakuje, to nie marnować czasu bez potrzeby na ponowną konfigurację urządzeń?

2

Odp: LEDE vs CC

Nic, będziesz tylko pił więcej kawy z nerwów. Jak działa to nie ruszaj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Ja zmieniałem ostatnio CC na LEDE i lekko nie było. Na dzień dobry musiałem skompilować sobie CUPS, bo ktoś zapomniał go przenieść do LEDE. Później walka z ipv6, bo korzystałem jeszcze z radvd i wide-dhcp z oldpackages. Okazało się, że w LEDE jest fajny serwer dhcp do ipv6 ale też odhcpd można łatwo skonfigurować żeby działał jak radvd ( dopisanie jednej linii w konfigu ). Przemęczyłem się i jestem zadowolony. WiFI AC zdaje się działać zdecydowanie szybciej, bo na CC nigdy nie przekroczyłem 55 MB/s, a na LEDE stabilny transfer 60 MB/s nie jest problemem. Max osiągnąłem 64 MB/s. Dodatkowo w LEDE jest fastpath i głównie dlatego się przesiadałem, bo za kilka dni zmieniam łącze na szybsze.

Home: ZyXEL NBG6716 (LEDE by obsy)
Truck: NEXX WT3020F 16 MB flash + E3372 HiLink (LEDE by obsy)
NAS: HP ProLiant MicroServer Gen8 G1610T, 8 GB, 120 GB SSD + 2 TB + 4 TB (Debian 8.4 Jessie)
Posiadam kości ram i flash do routerów.

4

Cezary w które obrazy jest wbudowana kontrola rodzicielska. Chodzi mi o https://lede-project.org/docs/user-guid … l-controls

Czy LEDE czy także CC ?

5

Tam od razu wielka kontrola rodzicielska. To zwykły firewall jest, "w każdym".

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.